Kierunkowsk@z to cykl otwartych, bezpłatnych spotkań dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli, w trakcie których wykładowcy Uniwersytetu WSB Merito oraz partnerzy biznesowi uczelni dzielą się swoją wiedzą.
Moduł dla uczniów
to wykłady, podczas których poruszamy obszary tematyczne bliskie młodzieży i uzupełniające wiedzę zdobywaną podczas lekcji. Ponadto będziemy szlifować kompetencje miękkie oraz przekazywać ważne informacje związane z wejściem młodych ludzi na rynek pracy.
Zapraszamy na spotkania o tematyce z obszarów: bezpieczeństwo, design, ekonomia, IT, kariera, logistyka, marketing, psychologia, turystyka, zarządzanie, zdrowie.
A może uczniowie chcieliby poruszyć temat, którego nie ma na liście? Interesuje ich szczególna dziedzina?
Przygotujemy wykład skrojony na miarę ich potrzeb.
Nie zwlekaj! Zgłoś swoją grupę już teraz, wybierając temat i preferowany termin spotkania. Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły.
Moduł dla nauczycieli
to wykłady (webinary, debaty, podcasty) – zrealizowane w formule online – z obszaru pedagogiki, psychologii, coachingu, komunikacji i neurokomunikacji, przygotowane przez ekspertów Uniwersytetu WSB Merito – doświadczonych psychologów i pedagogów, nierzadko – jednocześnie – praktyków biznesu.
Aby bezpłatnie otrzymać dostęp do materiałów szkoleniowych,
kliknij poniższy przycisk i wypełnij formularz.
W ramach tego modułu zachęcamy również nauczycieli do udziału w bezpłatnych warsztatach, które pomogą im rozwinąć własne kompetencje w pracy pedagoga. Spotkania odbywać się będą - według preferencji - w murach szkoły lub na Uniwersytecie WSB Merito Bydgoszcz. Warunkiem zorganizowania warsztatów jest zgłoszenie udziału (za pośrednictwem formularza) minimum 10 nauczycieli z danej placówki.
Tematy dla nauczycieli:
- TIK w edukacji (nowe aplikacje i rozwiązania).
- Kształtowanie nowych umiejętności w zakresie higieny cyfrowej, profilaktyki e-uzależnień wśród młodzieży oraz bezpieczeństwo w sieci.
- Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w internecie.
- Poprawne metodycznie wykorzystanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji.
Ważne: Warsztaty mogą być przygotowane na inny wskazany temat. W tej kwestii prosimy o kontakt z koordynatorem.
Więcej informacji:
agnieszka.zatorska@bydgoszcz.merito.pl
anna.kozlowska@torun.merito.pl
Kierunkowskaz