Jak różnorodność kulturowa wpływa na naszą codzienną komunikację i życie zawodowe?
Co sprawia, że różnimy się z punktu widzenia neurobiologii? Czy faktycznie każdy z nas jest unikalny?
Jakie narzędzia możemy wykorzystać, by zrozumieć odmienności i znaleźć wspólny język w komunikacji?

 

Jeśli te pytania budzą Twoją ciekawość, zapraszamy do udziału w naszej debacie na temat Kulturowa mozaika biznesu: wartość i wyzwania różnorodności, organizowanej w ramach Śniadania Biznesowego przez Uniwersytet WSB Merito Warszawa.
 

🗓️ Kiedy: 20 czerwca 2024

Godz.: 9:45 - 13:00

📍Spotkanie stacjonarne

 

Śniadania biznesowe to cykl inspirujących spotkań, podczas których uczestnicy wymieniają się doświadczeniami i nawiązują nowe relacje biznesowe. Każde wydarzenie wzbogacają zaproszeni eksperci, dzielący się wiedzą z dziedzin takich jak nowoczesne technologie, psychologia biznesu czy zarządzanie. To doskonała okazja do poszerzenia horyzontów i zdobycia cennych inspiracji.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.  
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest rejestracja.  

 

Formularz rejestracyjny
 

 

Współczesny świat podlega coraz mocniej postępującej globalizacji oraz światowym migracjom ekonomicznym, politycznym, wojennym i klimatycznym. Poszukiwanie pracowników z różnych obszarów kompetencyjnych i tworzenie centrów usług wspólnych obsługujących struktury organizacji na całym świecie spowodowały gwałtowny wzrost różnorodności kulturowej w firmach i organizacjach. Wprowadza to do naszej codzienności wiele nowych wyzwań, które powinniśmy identyfikować, rozpoznawać i łagodzić lub zapobiegać ich skutkom.  


Wzrost różnorodności stwarza również wiele szans rozwojowych, które warto wykorzystać dla bardziej efektywnego funkcjonowania społecznego i biznesowego. Nowe spojrzenie na bieżące problemy, różnorodne doświadczenia i rozwiązania mogą prowadzić do innowacyjnych pomysłów i lepszej współpracy w zespole. 
 

O wszystkich tych aspektach będziemy rozmawiać, wspierając się inspirującymi przykładami naszych gości. Uczestnicy spotkanie będą mieli możliwość poznać ten temat z perspektywy kancelarii Inpo i GOB Legal, które na co dzień zajmują się cudzoziemcami i łączeniem ich z firmami, organizacjami czy klubami sportowymi. W trakcie spotkania dowiemy się, z czym mierzą się cudzoziemcy i firmy w drodze do pozyskiwania nowych talentów. Eksperci z Trumpf Huettinger, posiadającej swoje oddziały i klientów m.in. w Niemczech, USA, Chinach i Japonii, przybliżą ich perspektywę codziennej pracy w międzynarodowym środowisku, zarówno osób będących częścią ich zespołów, jak i klientów, z którymi na bieżąco współpracują.
 

 

Program spotkania:

  • 9:45 -10:00 - powitanie Gości
  • 10:00 -12:00 - debata: Kulturowa mozaika biznesu: wartość i wyzwania różnorodności
  • 12:00 -13:00 - poczęstunek i networking

 

 

 

 

W debacie udział wezmą:

 

 

 


Agata Dul

Head of Product Line HV, Trumpf Huettinger

 

Jakub Studniarek

Head of Bipolar depertment, Trumpf Huettinger


 

 

 

 

Tomasz Gałczyński

Wspólnik Zarządzający, GOB Legal

 

 

 

Thuong (Aneta) Hnidziuk

Prezes Zarządu, GOB Legal
 

 

 

 


 

Łukasz Wieczorek
trener, mentor i coach, Let Me Coach You

 

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.  
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest rejestracja.  

 

Formularz rejestracyjny
 

 

Dołącz do tej inspirującej dyskusji i poznaj korzyści płynące z różnorodności kulturowej.

 

 

Czytaj więcej