Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.


Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Ważne: 

Rekrutacja na ten kierunek w roku akademickim 2023/2024 została zamknięta. Jeśli jednak jesteś zainteresowany(-a) studiami na tym kierunku, zapisz się na listę wypełniając formularz.

 

Zapisz się 

hybryda

Nieruchomości od dekad już uważane są najlepszą metodę inwestowania. Czy jest w rzeczywistości? Czy jest tak zawsze? Czy każda nieruchomość jest dobrą inwestycją? Odpowiedzi na te pytania z pewnością zna rzeczoznawca majątkowy, bo tak naprawdę wycena nieruchomości to rzetelna wiedza i konkretne umiejętności. Rzeczoznawca musi posiadać wiedzę z zakresu kilku dziedzin prawa, gospodarki, ekonomii oraz sprawnie poruszać się w tematyce technicznej, budowlanej oraz oczywiście zdać państwowy egzamin.  

sp_sesjalato_102

Studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu na kierunku „Wycena nieruchomości” kompleksowo przygotowują do zdania państwowego egzaminu umożliwiającego uzyskanie uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości i wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Absolwenci uzyskują kompleksową wiedzę, a dzięki zajęciom z doświadczonymi praktykami, także szereg niezbędnych w tym zawodzie umiejętności.

sp_sesjalato_69

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Cel studiów

Celem studiów jest przede wszystkim przygotowanie do egzaminu państwowego, niezbędnego do uzyskania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania wartości nieruchomości. Jednym z warunków uzyskania tytułu rzeczoznawcy majątkowego, uprawniającego do wykonywania działalności zawodowej w zakresie określania wartości nieruchomości, a także maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością jest właśnie ukończenie studiów podyplomowych. Wynika to z obowiązujących regulacji prawnych. 

Korzyści

 • Ukończenie tych studiów podyplomowych umożliwia zdobycie uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Ustawa o gospodarce nieruchomościami z 21 sierpnia 1997 r.  określa warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. 
 • Uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego wymaga m.in. ukończenia podyplomowych studiów, odbycia praktyki zawodowej oraz zdania egzaminu państwowego. 
 • Zapewniamy Ci możliwość odbycia praktyki zawodowej w zakresie wyceny nieruchomości po ukończeniu studiów podyplomowych. 

Dla kogo?

 • Osoby profesjonalnie zajmujące się nieruchomościami  
 • Pracownicy spółdzielni mieszkaniowych oraz biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami 
 • Pracownicy banków, urzędów, którzy na co dzień w swojej pracy związani są  
 • z rynkiem nieruchomości 
 • Osoby zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami 
 • Właściciele i pracownicy przedsiębiorstw budowlanych 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Wycena nieruchomości.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 290
Liczba zjazdów: 15
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr inż. Małgorzata Sudorowska
prof. dr hab. Ryszard Cymerman
mgr inż. Jerzy Dąbek
mgr inż. Małgorzata Sudorowska

Rzeczoznawca majątkowy, opiekun merytoryczny studiów podyplomowych „Wycena nieruchomości” Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, wykładowca WSB na studiach podyplomowych „Wycena nieruchomości” od 2014r.

Posiada uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nr 5564...

mgr Ryszard Podladowski

Wykształcenie wyższe ,Uniwersytet Łódzki, studia podyplomowe organizacji i zarządzania, licencje zarządcy nieruchomości, pośrednika, świadectwo z egzaminu państwowego do rad nadzorczych.
Przebieg pracy zawodowej: 1990- 98 – z-ca dyrektora PGM Łódż Śródmieście, 1998 -2000 –...

prof. dr hab. Ryszard Cymerman

Tytuł profesora uzyskał w 1993 r. Był zatrudniony na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (obecnie na emeryturze i na stanowisku profesora seniora na Wydziale Geoinżynierii  Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie). W latach 2000-2003 piastował funkcję wiceprezydenta...

mgr inż. Jerzy Dąbek

Mgr inż. geodeta, rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami.

Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej d/s nadawania uprawnień w zakresie szacowania nieruchomości. Współautor publikacji i standardów wyceny dotyczących szacowania szkód, określania obniżenia...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

E-mail: studia SP anna.adamczyk@wsb.torun.pl; studia MBA kinga.kolodziej@wsb.torun.pl
Tel.: studia podyplomowe +48 538 688 806

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00 - 16:00
 • wt: 10:00 - 17:00
 • śr: 08:00 - 16:00
 • cz: 10:00 - 16:00
 • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF