Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.


Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Poleć znajomemu studia na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, zyskaj 10% zniżki w czesnym. Szczegóły, BON do pobrania:

 

BON

 

 

srs hybryda.png

Choć może brzmi to górnolotnie, nie da się zaprzeczyć, że bycie nauczycielem to powołanie. Dzielenie się wiedzą potrafi dać niesamowitą satysfakcję zawodową, ale przede wszystkim zaraża pasją, pokazuje młodemu człowiekowi drogę rozwoju naukowego i osobistego, odkrywa przed nim wielkie obszary wiedzy i kompetencji, a nawet pozwala zmieniać świat.

 

 

sp_sesjalato_35

Studia na kierunku „Studia pedagogiczne nadające kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela” umożliwiają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do kompleksowej realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły. Uczą, jak pracować z dziećmi, młodzieżą, a także gronem pedagogicznym. Dowiesz się, jak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom dyrekcji szkoły oraz rodziców. Nasze studia  podyplomowe komplementarnie przygotowują Cię do roli, jaką nauczyciele powinni odkrywać w życiu uczniów XXI wieku.

sp_vuca

Program studiów jest dostosowany do aktualnych wyzwań edukacyjnych, zgodny z przepisami prawa, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102) oraz Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.).

Programowanie dla biznesu z wykorzystaniem AI

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontkatuj się z nami

Cel studiów

Studia przygotowują do pracy na stanowisku nauczyciela w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz nadają wymagane w tym zakresie kwalifikacje. 

 

 

Korzyści

 • Absolwenci studiów uzyskują świadectwo potwierdzające przygotowanie pedagogiczne dla osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu, stanowiące dowód nabycia kwalifikacji nauczycielskich w rozumieniu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonania zawodu nauczyciela. 
 • Teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy na stanowisku nauczyciela w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz wymagane w tym zakresie kwalifikacje. 
 • Świadectwo potwierdzające przygotowanie pedagogiczne dla osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu, stanowiące dowód nabycia kwalifikacji nauczycielskich w rozumieniu rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
 • Możliwe do zdobycia kwalifikacje do nauczania przedmiotu: klasy IV–VIII szkoły podstawowej i/lub szkoła ponadpodstawowa (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa I i II stopnia). 
 • Program studiów jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
 • Teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy na stanowisku nauczyciela w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz wymagane w tym zakresie kwalifikacje.

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób po studiach licencjackich/magisterskich, które pragną zdobyć kwalifikacje do nauczania w szkołach (poza nauczaniem początkowym i specjalnym) i w innych placówkach oświatowo-wychowawczych. 

 

 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
271 zł
254 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 800 zł, dzięki: 

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 237 zł/mies. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1000 zł: 

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 229 zł/mies. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Studia pedagogiczne nadające kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela.

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 420 + 150 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 17
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

nowe
Agnieszka Muzyczyszyn.jpg sp
Agnieszka Fajfer
Radosław Świątkowski.png
Jolanta Serocka

Opiekun merytoryczny kierunku

Innowatorka edukacji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, trenerka i szkoleniowiec edukacji i biznesu, akredytowany coach ACC ICF (life & career coaching), wykładowczyni akademicka Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy, autorka kreatywnych...

Agnieszka Muzyczyszyn

Autorka programu kierunku.

Absolwentka stosunków międzynarodowych i historii na Uniwersytecie  Mikołaja Kopernika oraz Akademii Trenera Biznesu Uniwerystetu WSB Merito w Toruniu.
Doświadczenie zdobyła realizując projekty szkoleniowe we współpracy z kilkoma firmami szkoleniowymi...

Agnieszka Fajfer

Absolwentka pedagogiki i astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej. Aktualnie pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół problematyki związanej z...

Iwona Błaszkowska

Dyplomowany nauczyciel matematyki i terapeuta specyficznych trudności w uczeniu się matematyki w Toruńskiej Szkole Terapeutycznej, absolwentka Podyplomowego Studium Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej, wykładowca na kursach kwalifikacyjnych, studiach dziennych i podyplomowych oraz różnych...

Radosław Świątkowski

Absolwent filologii germańskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie grafiki komputerowej i multimediów. W Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu projektuje ekrany asynchronicznych kursów e-learningowych oraz szkoli wykładowców i studentów z...

Beata Tomaszewska

Nieustanie poszukuje ciekawych sposobów  łączenia nauczania języka angielskiego  i kształtowania u młodzieży umiejętności życiowych i  pomysły te wciela w praktykę szkolną. Absolwentka Filologii Angielskiej, Studiów podyplomowych z Organizacji i zarządzania oświatą oraz...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

Telefon: +48 538 688 806 studia podyplomowe
Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00 - 16:00
 • wt: 10:00 - 17:00
 • śr: 08:00 - 16:00
 • cz: 10:00 - 16:00
 • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF