Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie)

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

Poleć znajomemu studia na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, zyskaj 10% zniżki w czesnym. Szczegóły, BON do pobrania:

BON

sposób realizacji studiów: online

Czy wiesz, że od września 2020 roku każda jednostka rządowa, samorządowa i publiczna musi posiadać stanowisko ds. dostępności? To ogromny potencjał na rynku pracy dla osób z odpowiednią wiedzą i kwalifikacjami! Studia podyplomowe dostępność w sferze publicznej to doskonała okazja, aby zdobyć te kwalifikacje i stać się ekspertem w tej niezwykle ważnej dziedzinie.

projekt grupa

Wybór tego kierunku pomoże Ci przygotować się do pełnienia funkcji menedżera lub specjalisty ds. dostępności. Zostaniesz wyposażony(-a) w niezbędną wiedzę i umiejętności do dostosowywania przestrzeni publicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Poznasz też praktyczne narzędzia wykorzystywane w skutecznym zarządzaniu dostępnością w różnych obszarach życia publicznego.

Zdjęcie

Jesteś zainteresowany/zainteresowana dofinansowaniem do studiów podyplomowych?

 

Sprawdź dofinansowania dla klienta indywidualnego:

Więcej informacji dla klienta indywidualnego

 

Sprawdź dofinansowanie dla firm:

Więcej informacji dla firm

zniżki toruń

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontkatuj się z nami

Cel studiów

Celem studiów jest wykształcenie specjalistów w zakresie szeroko pojętej dostępności, którzy będą gotowi do przystosowania przestrzeni publicznej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, zarządzania dostępnością, a także rozwijania i promowania tej idei. Twoje zajęcia poprowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu WSB Merito, innych polskich uczelni, a także praktycy z zakresu dostępności.

Co zyskujesz?

  • Zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii dostępności, problemów demograficznych oraz prawno-administracyjnych aspektów zarządzania dostępnością w Polsce.
  • Zdobędziesz kompetencje do realizowania programu rządowego Dostępność Plus: poznasz jego zakres, budżet i wskaźniki kontekstowe.
  • Dowiesz się, w jaki sposób fundusze europejskie, dostępne w perspektywie finansowej 2014-2020, pomagają zarządzać dostępnością, m.in. poprzez wsparcie innowacji społecznych - innowacji na rzecz dostępności czy wykorzystywanie trybu inwestycyjnego w postaci partnerstwa publiczno-prywatnego.
  • Zdobędziesz wiedzę z zakresu projektowania uniwersalnego i zarządzania dostępnością przy wykorzystaniu nowych mediów i zintegrowanego zarządzania sferą publiczną.

Dla kogo?

Studia podyplomowe przeznaczone są dla:

  • pracowników administracji rządowej i samorządowej,
  • pracowników służby zdrowia,
  • pracowników szkół wyższych,
  • średnich i przedszkoli,
  • pracowników pozostałych instytucji publicznych,
  • przedstawicieli organizacji lokalnych,
  • społecznych i gospodarczych.

Kształcą pracowników służby zdrowia i sektora prywatnego oraz wszystkich tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w zakresie dostępności w sferze publicznej i kompetencje menadżera dostępności.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Menedżer ds. dostępności.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Marcin Kowalski
mgr Agnieszka Bergtold-Kuczyńska
mgr inż. Aleksandra Gierej
dr Jakub Elwertowski
dr Magdalena Markowska
dr hab. Ewa Domagała – Zyśk
Cezary Graul

Menedżer kierunku informatyka w biznesie. Absolwent Teleinformatyki oraz Zarządzania, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym podczas studiów w Dronten University of Applied Sciences w Holandii oraz na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii determinuje jego multidyscyplinarność naukową....

dr Tomasz Marcysiak

Socjolog, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy. Ekspert w zakresie badań przemian zachodzących na obszarach wiejskich. Metodami socjologii jakościowej bada postawy przedsiębiorcze mieszkańców wsi, kulturę ludową oraz strategie zawodowe i aspiracje edukacyjne młodzieży i...

mgr Marcin Kowalski

Programista, specjalista IT i  dostępności cyfrowej, trener ds. dostępności cyfrowej stron internetowych i dokumentów elektronicznych,  koordynator ponad 150 wdrożeń portali dla administracji publicznej i klienta biznesowego. Szkoleniowiec.

mgr Agnieszka Bergtold-Kuczyńska

Ekspert i praktyk HR z ponad 20-letnim stażem w pracy jako trener i konsultant w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

mgr inż. Aleksandra Gierej

Dyrektor Kujawsko – Pomorskiego oddziału PFRON.

dr Jakub Elwertowski

Wykładowca Uniwersytetu WSB MERITO w Bydgoszczy. Doktor sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacji dzieł sztuki, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu i Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej,

dr Magdalena Markowska

Wykładowca UWSB MERITO w Toruniu. Psycholożka dzieci i młodzieży.

dr hab. Ewa Domagała – Zyśk

 prof. KUL – pedagog specjalna ze specjalizacją pedagogika osób z trudnościami w nauce, terapia pedagogiczna,  pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną, surdopedagogika i surdoglottodydaktyka, specjalne potrzeby edukacyjne.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

Telefon: +48 538 688 806 studia podyplomowe
Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00 - 16:00
  • wt: 10:00 - 17:00
  • śr: 08:00 - 16:00
  • cz: 10:00 - 16:00
  • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF