Tydzień Mózgu
11 – 15 marca 2024 r.

 

Z okazji obchodów Światowego Tygodnia Mózgu zapraszamy na cykl spotkań z mózgiem w tle!  

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, z uwagi na duże zainteresowanie spotkaniami w ramach Tygodnia Mózgu, zapraszamy na kolejną edycję, przygotowaną wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Planujemy porozmawiać m.in. o tym jak przekonać kogoś do wyjawienia prawdy, na przykładzie technik stosowanych podczas profesjonalnych przesłuchań świadków, o tym jak dźwięki z otoczenia i muzyka wpływają na nasz mózg i jak za ich pomocą możemy wpłynąć na poprawę jego funkcjonowania, oraz o roli dopaminy, czyli o tym jak sprawić aby nasz mózg był zadowolony. Zaprosimy państwa także do kina Charlie na nominowany do Oskara film "Strefa interesów", przy okazji którego będziemy mieli okazję porozmawiać o zjawisku konformizmu. 

 

Zapraszamy do udziału w rozmowach z zaproszonymi, wyjątkowymi gośćmi, na żywo, w formule online.   


Aby otrzymać dostęp do spotkań realizowanych w formule online, należy kliknąć poniższy przycisk i wypełnić formularz zapisu.

 

Zapisz się!

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.


 

 

Szczegółowy program:

  • Poniedziałek, 11.03, godz. 18 - Jak wydobyć prawdę? Metody i techniki przesłuchań świadka w praktyce - wykład online - dr. Paweł Ramiączek opowie o technikach przesłuchań świadków funkcjonujących w polskim wymiarze sprawiedliwości.
  • Środa, 13.03, godz. 18 - Zadowolony mózg. Jaką rolę pełni dopamina w naszym życiu? - wykład online - Magdalena Wojtalik
  • Piątek, 15.03, godz. 18 - Muzyka i głos - drzwi do mózgu. O wpływie muzyki i głosu na funkcjonowanie mózgu na przykładzie stymulacji audio–psycho–lingwistycznej metodą A. Tomatisa - wykład online - Beata Bugalska-Barszczak opowie o wpływie dźwięków na nasze mózgi, o tym jak można poprawić koncentrację, wyniki w nauce, a także wiele zaburzeń zdrowotnych za pomocą terapii opracowanej już kilkadziesiąt lat temu.

 

Zapisz się

Czytaj więcej