Już 20 marca rusza cykl spotkań do studentów, którzy marzą o założeniu własnego startupu lub chcą rozszerzyć swoją wiedzę o innowacyjności i przedsiębiorczości, aby w przyszłości przekształcić pomysły w realne przedsięwzięcia. Webinary poprowadzą Arkadiusz Hajduk oraz Michał Olszewski, przedsiębiorcy z doświadczeniami w funduszach inwestycyjnych i współzałożyciele ZapytajVC.pl - najstarszego kanału na YouTubie skierowanego do przedsiębiorców zainteresowanych finansowaniem venture capital.

Podczas spotkań prowadzący będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w kluczowych obszarach budowania i rozwijania startupów. Poza uzyskaniem wiedzy od praktyków, będzie to również dobra okazja do uzyskania odpowiedzi na własne pytania, a także nawiązanie kontaktów z innymi ambitnymi studentami i przedsiębiorcami.


Harmonogram Spotkań
 

20 marca, 20:00"Podstawy startupowania i dlaczego startupy upadają?"
Pierwsze spotkanie odkryje tajniki budowania solidnych fundamentów dla startupu oraz najczęstsze przyczyny ich niepowodzeń. Uczestnicy zdobędą wiedzę, która pomoże im unikać typowych błędów na początku swojej przedsiębiorczej drogi.


17 kwietnia, 20:00"Jak zweryfikować pomysł na biznes?"
Drugie spotkanie skupi się na weryfikacji pomysłów biznesowych. Dowiesz się, jak testować swoje koncepcje, aby zmaksymalizować szanse na sukces.


15 maja, 20:00"Jak pozyskać finansowanie dla Twojego startupu?"
Trzecie spotkanie zakończy serię, koncentrując się na kluczowym aspekcie każdego startupu – finansowaniu. Poznaj skuteczne strategie pozyskiwania kapitału, które pomogą Twojemu przedsięwzięciu wejść na wyższy poziom.

 


Link do rejestracji:
Dołącz do spotkań


 

Gospodarze spotkań
 

Arek Hajduk – Obecnie założyciel i prezes w StartupCEO.pl, współgospodarz w ZapytajVC.pl, współzałożyciel w Wstanzkanapy.pl. Ostatnich 10 lat pełnił rolę prezesa i współzałożyciela data software house Transparent Data, czołowego dostawcy danych gospodarczych w Polsce. Odkąd w 2005 roku ukończył Politechnikę Duńską w Kopenhadze i wrócił do Polski po doświadczeniach przedsiębiorcy w Danii i Kanadzie, realizuje się jako osoba promująca globalne trendy i innowacje. Przez ponad 15 lat intensywnie działa w środowisku startupowym i inwestycyjnym. Zajmował stanowisko Dyrektora ds. Innowacji w Grupie Energa, był managerem inwestycyjnym w SpeedUp Venture Capital Group, współtworzył i prowadził akcelerator Huge Thing, współorganizował takie eventy jak Poznan Startup Weekend. W 2014 roku Magazyn Brief umieścił go na liście 50-u najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie. Arek był też mentorem w 3 ostatnich edycjach programu “Mentoring dla Studenta” prowadzonego przez Biuro Karier Merito.

Michał Olszewski – Acceleration Manager w FundingBox Accelerator z bogatym doświadczeniem w innowacjach i przedsiębiorczości. Realizuje ambitne międzynarodowe projekty wsparcia startupów (m.in. paneuropejski akcelerator BEYOND i program wsparcia ukraińskich innowatorów Seeds of Bravery). Pracował w branży VC, ecommerce i cyfrowych mediach. Współtwórca ZapytajVC - najstarszego polskiego kanału YT na temat inwestowania w technologie. W wolnym czasie jeździ na rowerze.

Czytaj więcej