Długi wolny czas – majówka! Cieszymy się wszyscy z tej możliwości odpoczynku! Jednak zawsze jest ta druga strona medalu, równoważna przestrzeń w naszym życiu, czyli praca!
Czym jest dla nas praca? Przyjemnością? Realizowaniem pasji? Obowiązkiem?

 

Odcinki w tym cyklu dotyczą zagadnień związanych z pracą i odpoczynkiem. Ten czas długiego weekendu majowego łączy te dwa elementy – jest czasem wolnym, a jednocześnie 1 maja jest świętem pracy! Zapraszamy Was do wysłuchania podcastów z naszymi ekspertami, z których każdy poruszy zupełnie inny aspekt życia zawodowego.

 

Posłuchaj podcastów

 

 

 

Życiowe BHP – bądź dla siebie dobry, czyli jak zachować równowagę w między życiem prywatnym i zawodowym? 

 

Czy w dzisiejszych czasach, kiedy często pracujemy zdalnie, jest w ogóle możliwe zachowanie takiej równowagi? Czy, kiedy w naszym domu stoi ciągle włączony służbowy laptop, a wokół porozkładane są notatki i dokumenty, jesteśmy w ogóle w stanie wyjść z pracy? Co zrobić, aby mentalnie zostawić prace za drzwiami biura? 

 

Zapraszam do wysłuchania bardzo inspirującej rozmowy z Aleksandrą Romel-Domarecką, opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na Uniwersytecie WSB Merito,  prowadzącą zajęcia z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, ergonomii i fizjologii pracy, postępowania wypadkowego, kultury bezpieczeństwa oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Szczególnie interesują ją zagadnienia związane z budowaniem kultury pracy i zachowaniami pracowników, a także wellbeingiem i zapobieganiu ryzykom związanymi z czynnikami psychofizycznymi (stres, wypalenie zawodowe, mobbing).

 

Posłuchaj rozmowy!

 

YouTube

 
 
 
Jak to jest uczyć dorosłych?

 

Aspekty pracy trenera języków obcych dorosłych. Czym różni się trener od nauczyciela? Jakie kompetencje i umiejętności ma trener języków obcych? Ja wygląda proces uczenia się pod okiem takiego trenera? Czy każdy dorosły może nauczyć się języka obcego? Jakie są nasze motywacje? Dorośli ludzie uczą się w inny sposób niż dzieci, mają własne, jasno określone cele, powody, dla których chcą nauczyć się porozumiewać danym językiem. Praca trenera języków obcych dorosłych jest oparta na specyficznych metodach i narzędziach dostosowanych do tej właśnie grupy odbiorców.

 

O wszystkich jej aspektach opowiada Radosław Świątkowski – opiekun merytoryczny studiów podyplomowych „Trener języków obcych” na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Podczas treningów językowych wspiera klientów prywatnych oraz firmowych w nabywaniu sprawności komunikacyjnej w języku niemieckim. Na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu szkoli wykładowców i studentów z wykorzystania nowoczesnych technologii w dydaktyce.  

 

Posłuchaj rozmowy!

 

YouTube

 

 
 
Weź życie w swoje ręce! Poznaj i zacznij czerpać z korzyści płynących z ulgi podatkowej dla młodych poniżej 26 r.ż.!

 

Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach chcą pracować, zarabiać, zdobywać doświadczenie zawodowe zanim jeszcze skończą studia lub poza ścieżką uczenia się.  Bardzo ważnym jest, aby znać swoje prawa i możliwości w zakresie rozliczania się.

 

Dlatego, wychodząc na przeciw potrzebom wyjaśnienia tego tematu w jasny i skondensowany sposób, zaprosiliśmy do rozmowy dr Andrzeja Jackiewicza - specjalistę w tym zakresie, menedżera kierunku finanse i rachunkowość, opiekuna merytorycznego kierunku studiów podyplomowych "Rachunkowość finansowa i podatki" w Uniwersytecie WSB Merito Łódź, autora i współautora wielu publikacji, m.in. dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczeń VAT.

 

Posłuchaj rozmowy!

 

YouTube

 

 

 

 

Czytaj więcej