Już 5go kwietnia odbędzie się finał XII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. „Bezpieczny i przyjazny region”.

 

Spośród 740 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego, zostanie wyłoniony zwycięzca, który odbierze nagrodę główną – indeks na studia I stopnia na Uniwersytecie WSB Merito. 

 

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie, organizowana już po raz 12-sty, jest wspólną inicjatywą straży miejskich z województwa kujawsko -pomorskiego i Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. Jej celem jest podniesienie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa kujawsko - pomorskiego.

 

„Inicjatywa ta wymaga od uczestników aktywnego poszukiwania informacji, analizowania zebranych danych i atrakcyjnego ich przedstawienia. Laureaci zostaną nagrodzeni cennymi nagrodami w tym indeksem Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu.” - komentuje dr Przemysław Kwiatkowski, prodziekan Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu.

 

Olimpiada rozpoczęła się 14 grudnia 2023 roku, kiedy to odbył się  I etap konkursu.   Wzięło w nim udział aż 740 uczniów z całego województwa. Do drugiego etapu Komisja Konkursowa zakwalifikowała 106 osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Do finału przeszło 10 osób wybranych przez komisję konkursową.   

 

5 kwietnia, w siedzibie Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu, uczniowie przedstawią przed komisją konkursową swoje projekty z zakresu poprawy ładu i porządku publicznego w szkole, czy miejscu zamieszkania. Do finalnej rozgrywki, przystąpią uczniowie szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego tj. : Liceum Ogólnokształcące w Radziejowie, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie, Zespół Szkół w Kowalu czy Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

 

Finał Olimpiady odbędzie się 5 kwietnia 2024r. w godzinach 9.00 - 12.00, na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu przy ul. Młodzieżowej 31A. Tego dnia odbędzie się ogłoszenie laureatów Olimpiady oraz wręczenie nagród.
Czytaj więcej