Rozwiązania dla pracodawców w kryzysie

 

Zapraszamy do uczestnictwa w BEZPŁATNYM WEBINARZE dotyczącym tarczy antykryzysowej. Czym jest? Jakie daje rozwiązania i możliwości pracodawcom i pracownikom? Jakie można uzyskać dofinansowanie i kto może je otrzymać? Jak pomóc odchodzącym pracownikom? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tą tematyką. Wątpliwości rozwieją nasi eksperci, praktycy w dziedzinie prawa, rynku pracy i zatrudnienia, wykładowcy WSB. Gwarantujemy dużo konkretnej i twardej wiedzy merytorycznej.

 

TERMIN: 14.05.2020, godz. 14.00 (czas trwania ok. 1,5 godziny)


ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Udział w webinarze jest darmowy - obowiązuje rezerwacja miejsc!

 

 

 

Program spotkania:

 • Wprowadzenie  - ratowanie miejsc pracy, a jeśli się nie da to co?
 • Kilka słów o tzw. tarczy antykryzysowej
 • Porozumienie o stosowaniu mniej korzystnych warunków zatrudnienia
 • Świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy – przestój ekonomiczny i obniżenie wymiaru etatu
 • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń
 • Zwolnienie ze składek ZUS
 • Świadczenie postojowe dla zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnionych
 • Zmiany w badaniach lekarskich pracownika oraz w szkoleniach BHP
 • Jak pomóc odchodzącym pracownikom?


POZNAJ NASZYCH PRELEGENTÓW:

 • Radca prawny Karol Sienkiewicz

Radca prawny od 2002 r., partner Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch. Ekspert w sprawach dotyczących związków zawodowych i układów zbiorowych pracy, autor programów dobrowolnych odejść. Posiada bogatą praktykę w zakresie restrukturyzacji, łączenia i likwidacji pracodawców. Wykładowca studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu w zakresie prawnych aspektów HR, doradca Związku Pracodawców Ciepłownictwa oraz członek Business Centre Club (Loża Toruńska). W swojej codziennej praktyce pomaga pracodawcom we wdrażaniu i stosowaniu przepisów prawa pracy, nie zapominając o korporacyjnych i biznesowych aspektach prowadzenia działalności.

 • Radca prawny Agata Kicińska

Zajmuje się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Opracowuje strategie w sporach sądowych z pracownikami, tworzy regulaminy i porozumienia zbiorowe. Ma również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek. Reprezentuje Klientów Kancelarii w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prowadzi bloga dotyczącego prawa pracy z punktu widzenia pracodawców: www.prawodlapracodawcy.pl

 • Emilia Szypryt Dyrektor ds. Rozwoju, Członek Zarządu FlexHR

Specjalizuje się w doradztwie biznesowym i HR, prowadzi szkolenia, treningi, coachingi. Głównym obszarem zainteresowania jest doskonalenie procesów HR-owych, rozwój kompetencji managerów i pracowników. Monitoruje rynek i trendy a następnie projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania. Od 8 lat wykładowca WSB na kierunkach studiów podyplomowych: HR BP z controllingiem personalnym oraz Doradztwo Zawodowe i Coaching Kariery.  Jako doradca zawodowy w trudnych czasach wspiera pracodawców i pracowników w procesie zwolnień i outplacementu. 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
 

Zapraszamy!

Partnerzy wydarzenia
Czytaj więcej