Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza uczniów szkół średnich do uczestnictwa w bezpłatnych kursach w projekcie "Postaw na przyszłość - akademia kompetencji dla młodzieży szkół średnich", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie szkół średnich mogą wziąć udział w bezpłatnych kursach:

  • Meta: Matura – to projekt dedykowany przyszłym maturzystom, który jest realizowany w formie warsztatów rozwoju osobistego w grupach nie większych niż 14 - 16 os. W trakcie 25 godzin zajęć wspólnie z nauczycielem i certyfikowanym coachem p. Jolantą Serocką młodzież będzie pracowała nad analizą swoich mocnych i słabych stron, skupi się nad odkryciem talentów i pasji, które z pewnością pomogą wybrać przyszłą drogę akademicką i zawodową. Meta Matura to innowacyjny projekt w skali kraju prowadzony od 2016 r. Kurs jest realizowany w Toruniu i w Bydgoszczy. Informacje i formularz zapisów.
  • kurs języka angielskiego (online) – zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych lektorów akademickich w małych 5 - 7 osobowych grupach. Oprócz 100 godzin zajęć uczelnia zapewnia podręcznik, materiały dydaktyczne i przede wszystkim nacisk na rozmowę w języku obcym.  Na zakończenie kursu uczestnicy podejdą do egzaminu certyfikującego TOEIC Listening and Reading, który jest ceniony przez pracodawców na całym świecie (tylko na egzamin certyfikacyjny uczestnicy przyjadą do WSB w Bydgoszczy lub w Toruniu).  Informacje i formularz zapisów. 

 

Uczelnia od wielu lat prowadzi systematyczne wsparcie dla uczniów szkół średnich w postaci kursów i szkoleń. Pomyślnie zdane egzaminy nie gwarantują jeszcze sukcesu. Dopiero właściwe rozpoznanie swoich mocnych stron, rozwijanie talentów i praca w branży, która nas interesuje, pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Gwarantuje także satysfakcję z wybranej drogi i może uchronić nas przed rozczarowaniami. Kursy będą przeprowadzone online i umożliwiają dostęp chętnym uczniom z województwa kujawsko - pomorskiego. 
Współpraca międzynarodowa stała się standardem na wielu płaszczyznach i dotyka coraz młodszych pokoleń. Umiejętność komunikacji w języku obcym, to bardzo często wymóg stawiany przez pracodawców i zagraniczne uczelnie. Przygotowany przez nas kurs to znakomita okazja, aby zdobyć pewność w komunikacji i potwierdzić ją międzynarodowym certyfikatem - mówi Magdalena Zawiszewska, lektorka i koordynatorka projektu.  

Czytaj więcej