Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny i nie wiesz co z nim zrobić? Podpowiadamy, co możesz zrobić dla dobra natury.

 

Dział HR i Biuro Karier WSB w Opolu zachęca wszystkich do włączania się w cykliczne akcje „Kwiaty za elektrograty” i daje przykład, jak to zrobić. - Zbieramy w naszych domach oraz w pracy zbędny sprzęt typu: monitory, klawiatury itd., a następnie wymieniamy je na kwiaty. Jesienią piękną i letnią łąkę pszczelą zastąpiły wrzosy – komentują pracownicy wydziału.

 

Akcja – którego pomysłodawcą jest jeden z marketów budowlanych w Polsce, ma na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród społeczeństwa w kwestii obchodzenia się z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w trosce o środowisko naturalne. Oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, celem projektu jest obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko.

 

Elektrośmieci zawierają trujące substancje, takie jak rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Jednak około 90 proc. tych składników da się ponownie wykorzystać do produkcji nowych urządzeń gospodarstwa domowego, mebli czy części do samochodów. Dlatego muszą one być zbierane, utylizowane i poddawane recyklingowi.
Jeżeli chcesz pomóc środowisku, włącz się do akcji a szczegółowe informacje na temat miejsca odbioru odpadów, znajdziesz w sieci pod hasłem: "Kwiaty za elektrograty".

 

Czytaj więcej