Zarząd Województwa Opolskiego rozstrzygnął konkurs na granty dla uczelni z regionu. Nasz uniwersytet otrzymał nieco ponad 35 tysięcy dotacji na realizację 4 projektów, których celem jest m.in. integracja społeczna.

Wszystkie wnioski, jakie złożyło Biuro Karier Uniwersytetu WSB Merito Opole wraz z Centrum Współpracy z Biznesem, otrzymało wysoką notę w konkursie Samorządu Województwa Opolskiego, do którego stanęła również Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu. Dotacja przyznana UWSB Merito we Wrocławiu z filią w Opolu jest najwyższa spośród ww. uczelni i wynosi łącznie 35 450 zł.

 

O podział blisko stu tysięcy złotych walczyły projekty spełniające określone warunki, czyli:

– służące działaniom na rzecz studentów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień sprzyjających rozwojowi tolerancji, integracji, poszanowania dla wielokulturowości, przeciwdziałaniu przemocy, wsparciu zdrowia psychicznego, równości szans, działań integracyjnych i antydyskryminacyjnych – projekty priorytetowe,

– służące wzmacnianiu wśród studentów umiejętności poruszania się na rynku pracy oraz rozwijania wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości,

– służące ogólnej aktywizacji studentów – przedstawicieli samorządów studenckich, kół naukowych oraz pozostałych studentów regionu.

 

Uroczyste podpisanie dokumentów odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w poniedziałek, 19 czerwca br. Z ramienia samorządu formalności dopełniła wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura.

 

Zwycięskie projekty UWSB Merito – pierwszy z nich jeszcze w tym miesiącu 

 

– W tym roku realizujemy aż cztery projekty. Trzy z nich to kontynuacja tego, co prowadziliśmy już w zeszłych latach. Nowością jest projekt „Od stygmatyzacji do integracji – podróż po równe szanse”. To pomysł Koła Naukowego Pedagogiki „Integracja” – komentuje  Małgorzata Jagusch, wicekanclerz uczelni. Celem zadania jest stworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji poglądów, doświadczeń i praktycznych rozwiązań w zakresie integracji osób z niepełnosprawnościami i niedostosowanych społecznie, ze szczególnym uwzględnieniem osób po kryzysach psychicznych, stygmatyzowanych w swoich środowiskach lokalnych. – Liczymy, że w projekty będzie zaangażowanych około 200 osób, a jego uczestnicy „pójdą w świat” pomagać następnie innym – dodaje wicekanclerz. Kontynuowana będzie działalność Akademii Umiejętności Zawodowych, Akademii  Umiejętności Informatycznych, Projekt EKO - akcję sadzenia drzew realizowaną wspólnie z Nadleśnictwem Opole (dla studentów, pracowników administracyjnych i dydaktycznych, uczniów opolskich szkół).

 

Pierwszy projekt realizowany w ramach Akademii Umiejętności Zawodowych będzie bezpłatny webinar pn. „Złam lody, nie psychikę: jak skutecznie przeciwdziałać mobbingowi i budować zdrowe środowisko prac”, który poprowadzi dr Joanna Kulig-Moskwa, adiunkt w Instytucie Zarządzania i Marketingu oraz kierownik zespołu zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Praktyk i teoretyk w obszarze zagadnień z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, public relations, CSR.

 

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca od godziny 17.00 do 19.15. Link do zapisów na spotkanie, znajduje się poniżej tekstu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach, dofinansowanych przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach ww. konkursu. Ich pełna lista zostanie opublikowana na stronie szkoleń i kursów UWSB Merito Opole. 

 

Zapisz się na warsztat Akademii Umiejętności Zawodowych

 

 

 

Czytaj więcej