Po maturze chcesz zwiedzić świat lub rozpocząć pracę na pełny etat, ale jednocześnie dalej się uczyć? Nie musisz z niczego rezygnować! Studia I stopnia w formie online są właśnie dla Ciebie! Potrzebujesz jedynie komputera oraz dostępu do internetu, aby studiować w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia lub nocy.

studenci

Studia online to inna forma studiów niestacjonarnych. Po zakończeniu nauki otrzymujesz więc dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się w formie niestacjonarnej. Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam również materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni. 

moodle

Nauka na studiach I stopnia online trwa 3 lata, czyli dokładnie tyle samo co na studiach realizowanych w formie tradycyjnej. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

praktyczność

Nauka na studiach I stopnia online

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo). 
 3. W trakcie wykładów, dokładnie tak jak na tradycyjnych studiach, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!
 5. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 
moodle

6. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

7. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwium i egzamin semestralny odbywają się jednego dnia w siedzibie uczelni.

 

8. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultacje na uczelni.

 

9. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się w tradycyjnej formie.

praktyczność

Sprawdź próbkę zajęć

Studia I stopnia online

W formie online na Uniwersytecie WSB Merito Łódź możesz studiować na kierunkach:

Dla kogo?

Studia I stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają świadectwo dojrzałości, ale nie mają czasu na spędzanie go na uczelni np.:

 • często podróżujące prywatnie lub służbowo,
 • prowadzące nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia,
 • z niepełnosprawnościami lub chorobami uniemożliwiającymi pojawianie się na terenie uczelni,
 • rodzice małych dzieci, wymagających stałej opieki,

a także osoby, które chcą dopasować studia do swojego trybu życia, a nie tryb życia do studiowania.

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w formie tradycyjnej,
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości,
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni.

Sprawdź wersję próbną

Jeśli ciągle nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć. 

Wypełnij formularz