09.03.2023

mgr KAMIL ZIELIŃSKI

Krótki trening krytycznego myślenia, czyli co robić z fakenewsami i dezinformacją.

 

Żyjemy w przebodźcowanyn świecie. Zewsząd płyną do nas oceany informacji. Tylko czy te informacje są zawsze sprawdzone i prawdziwe? Niestety nie. Do czynienia mamy z coraz większym napływem fałszu, fake-newsów i celowej dezinformacji. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak sprawdzać rzetelność informacji i trenować krytyczne myślenie na co dzień.

16.03.2023

mgr PIOTR ZDYBAŁ
Samobójstwo – zjawisko, które dotyka zbyt wielu ludzi.

 

Samobójstwo to trudny temat, który każdego dnia dotyka zbyt wielu ludzi. To również przemilczane zjawisko o którym mimo, że się nie mówi, występuje i może dotyczyć każdego z nas. O zjawisku samobójstw krąży wiele mitów, które warto obalić, żeby zmierzyć się z rzeczywistością. O tym co przemilczane i o tym co należy powiedzieć o samobójstwach podzielę się z Państwem w ramach własnych obserwacji.

23.03.2023

Ppor. Marynarki Wojennej w stanie spoczynku GRZEGORZ WOŁOSZCZAK

PTSD stres urazu bojowego


Zespół stresu pourazowego, PTSD – reakcji na skrajnie stresujące wydarzenie które przekracza zdolności danej osoby do radzenia sobie i adaptacji. Pośród tego rodzaju wydarzeń wymienia się działania wojenne, katastrofy, kataklizmy żywiołowe, wypadki komunikacyjne, bycie ofiarą napaści, gwałtu, molestowania, uprowadzenia, tortur, uwięzienia w obozie koncentracyjnym.

30.03.2023

Prof. nadzw. dr hab. MAGDALENA KRACZLA

Czego nie robią ludzie silni psychicznie?

 

Z posiadania silnej psychiki płynie dla naszego życia sporo korzyści. Osoby silne psychicznie cechują się większą odpornością na stres, doświadczają w życiu więcej satysfakcji oraz wykazują się większą efektywnością w codziennym funkcjonowaniu. Warto zatem zadać sobie pytania - Jaki styl życia prowadzą ludzie silni psychicznie i dlaczego są bardziej szczęśliwi? Skąd czerpią mentalną siłę? Na czym się koncentrują, a co w swoim życiu odpuszczają? Jakie maja zdrowe nawyki, które warto naśladować?  

6.04.2023

Krzysztof Stadler

Ogólna Teoria Innowacji czyli dlaczego tak trudni radzić sobie z własnymi ograniczeniami?

 

Porozmawiamy o tym, dlaczego ludziom czasem jest tak trudno dokonywać innowacyjnych, pozytywnych transgresji, nie myśleć jednostronnie, priorytetować działania czy rozstać się ze strefą komfortu nieświadomej niekompetencji. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego duchem będą też obecni: Greg Yezersky, Dwight Eisenhower, Albert S. Humphrey oraz Noel Burch. 

13.4.2023

Roman Kraczla

Gry psychologiczne.

 

Na spotkaniu porozmawiamy o grach psychologicznych, a w szczególności o grach ofiary. Powiemy sobie czym są gry ofiary, jakie są ich psychologiczne uwarunkowania, ale przede wszystkim jak w życiu ludzie w nie grają? No i dlaczego w nie grają, skoro „wypłatą” w tych grach są zazwyczaj smutek, rozczarowanie i rozpacz.
Po naszym spotkaniu będziemy wiedzieli, co to znaczy, że ktoś gra w „Drewnianą nogę”, „Tak, ale…”, czy „Kopnij mnie”.  Poznamy także inne gry ofiary oraz ich codzienne wersje.

20.4.2023

Kamil Zieliński

PsychoGŁUPOTY, czyli mity, w które wierzymy, choć dawno je obalono.

 

Wiesz, że człowiek używa tylko 10% możliwości swojego mózgu? Wiesz, że każdy komunikat to w 55% gesty, 38% brzmienie głosu i tylko 7% treść? Wiesz, że jeśli jesteś kobietą to z natury gadasz więcej? A jak lubisz matematykę, to dominuje u Ciebie lewa półkula mózgu? No i wiesz, że to wszystko nieprawda? Jeśli chcesz posłuchać dlaczego, zapraszam na spotkanie!
 

27.04.2023

dr Radosław Molenda

Psychologia w literaturze.

 

Ukazanie zjawisk psychologicznych na podstawie wybranych dzieł literatury pięknej. Pokazanie jak pisarze w swoich utworach ukazują wiedzę psychologiczną. Zwrócenie uwagi czego o psychice i zachowaniu człowieka można nauczyć się z literatury. 

4.05.2023

Przerwa

11.05.2023

dr Dariusz Olesiński

O doświadczaniu szczęścia.

 

Szczęście traktowane jest – mniej lub bardziej świadomie – jako jeden z głownych celów naszego życia. Wspołczesna kultura konsumpcjonistyczna rozpowszechniła jednak  szereg mitów i popularnych wyobrażeń na jego temat, które bardziej przeszkadzają niż pomagają w byciu szczęśliwym człowiekiem. Ważne jest zatem ich wskazanie,  jak też określenie psychologicznych determinantów doświadczania szczęścia oraz prorozwojowego jego rozumienia. 

18.05.2023

Agnieszka Michalska - Rechowicz

Równowaga w świecie BANI

 

Świat cechuje zmienność, niepewność i szybkość. Futurysta Jamaisa Cascio w 2020 roku nazwał go BANI. BANI przyczynia się do zmiany sposobu, w jaki codziennie żyjemy i pracujemy. Czy w związku z tym praca i życie nadal mogą być one oddzielnymi i niezależnymi bytami? Wszystkich poszukujących równowagi zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Michalską - Rechowicz, która przybliży nam koncepcję work life balance oraz Work Life Flow (work-life effectiveness). Dowiemy się też jak w naturalny sposób łączyć pracę i życie prywatne oraz jak planować "idealnie zrównoważony dzień". 

25.05.2023

Katarzyna Kucewicz 

Wysoka wrażliwość- dar czy przekleństwo?

 

Podczas webinaru uczestnicy zapoznają się z koncepcją wysokiej wrażliwości. Dowiedzą się czym jest wysoka wrażliwość oraz jak sobie radzić z tą cechą w różnych obszarach życia - w pracy, w rodzinie, w relacjach towarzyskich. Podczas webinaru będzie się można przekonać, że wrażliwość jest darem, który warto w sobie pielęgnować i przyglądać mu się z troską i uwagą. Będzie to również okazja do tego by nauczyć się jak wspierać wysoko wrażliwych bliskich.

Spotkanie poprowadzi gość specjalny - Katarzyna Kucewicz - psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka autorka książki "Kobiety, które czują za bardzo", oraz ostatnio wydanej książki dla dzieci wysoko wrażliwych "Marcelinka".

1.06.2023 (ostatnie spotkanie w III edycji)

Roman Kraczla

Gry psychologiczne.

 

Na spotkaniu porozmawiamy o grach psychologicznych, a w szczególności o grach ofiary. Powiemy sobie czym są gry ofiary, jakie są ich psychologiczne uwarunkowania, ale przede wszystkim jak w życiu ludzie w nie grają? No i dlaczego w nie grają, skoro „wypłatą” w tych grach są zazwyczaj smutek, rozczarowanie i rozpacz.
Po naszym spotkaniu będziemy wiedzieli, co to znaczy, że ktoś gra w „Drewnianą nogę”, „Tak, ale…”, czy „Kopnij mnie”.  Poznamy także inne gry ofiary oraz ich codzienne wersje.

Mózg

Weź udział w spotkaniach online