14 września 2023
godzina 17.00

godzina 17.00 | gość specjalny: Dawid Myśliwiec

"Czy nauka to nóż obosieczny?"

 

Żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji jest bezprecedensowo łatwy. Produkujemy też więcej wiedzy niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Jednocześnie obserwujemy gwałtowny wzrost postaw antynaukowych, coraz więcej osób odmawia szczepień ochronnych, coraz częściej patrzą na dorobek naukowy z nieufnością, a wręcz wrogością. Czy to możliwe, że te wszystkie trendy są ze sobą powiązane?

 

godzina 18.00 | dr Adam Tworuszka

"Pomiędzy zależnością a niezależnością, czyli o tym jak pozostać sobą wśród innych"
 
Niezależność to stan do jakiego często dążymy. Chcemy kierować swoim życiem i nadawać mu taki kształt jaki pragniemy. Nie jest to jednak łatwe w świecie, który z jednej strony daje tak duże możliwości, a z drugiej wikła nas w tak wiele zależności.

Podczas naszego spotkania zajmiemy się psychologicznymi uwarunkowaniami zależności. Przyjrzymy się temu, jak kształtuje się nasza potrzeba niezależności i chociażby tym, jak wpływają na to nasze wczesne dziecięce doświadczenia.

godzina 18.00 | dr hab. Anna Wziątek-Staśko

"Dolina niesamowitości - w kręgu fascynacji i obaw"

 

Robot mistrzem świata w piłce nożnej. Robot policjantem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Robot terapeutą. Robot dyrygentem orkiestry symfonicznej w Tokio... A może autorem artykułu w znanym czasopiśmie?

Czy to twór obecny jedynie w filmach science-fiction? Czy sztuczna inteligencja jest inteligentna? To tylko kilka z pytań, które wraz z rozwojem technologii i projektów AI nasuwają nam się coraz częściej. A każde z tych pytań rodzi kolejne, nad którymi jako społeczeństwo powinniśmy się poważnie zastanowić. Podczas naszego spotkania zrobimy to wspólnie.

godzina 18.00 | Beata Adamczyk-Nowak

"You’re blocked!: czyli o tym, czy negatywny feedback pozwala nam się rozwinąć"

Przechodzi Cię dreszcz, kiedy myślisz o tym, że może Cię spotkać feedback? A może zbyt często używasz przycisku zablokuj tego użytkownika w mediach społecznościowych? To zupełnie normalne, nikt nie lubi słuchać negatywnych opinii na swój temat. Te pozytywne też nie zawsze sprawiają nam przyjemność. Z badań wynika jednak, że większość z nas instynktownie rozumie wartość usłyszenia informacji zwrotnych. Wielu z nas jest zdania, że nasze wyniki poprawiłyby się, gdybyśmy tylko częściej otrzymywali konstruktywne informacje zwrotne.
 
Podczas tego spotkania poznasz najlepsze odpowiedzi na to, jak reagować na informacje zwrotne oraz jak pozyskiwać najcenniejsze informacje zwrotne. Jesteś gotów, by nauczyć się korzystać ze wskazówek innych osób do własnego rozwoju?

godzina 19.00 | Kamil Zieliński

"Niebezpieczny rozwój osobisty"

 

Czy rozwój osobisty zawsze jest nam potrzebny? Czy może być dla nas groźny? Czy może uzależniać i paradoksalnie, zamiast wzbogacać, prowadzić do bankructwa?

Podczas spotkania porozmawiamy o niebezpiecznym i przereklamowanym rozwoju osobistym, ciemnej stronie motywacji i coachingu, a także o narzędziach, które pomagają weryfikować wiedzę i oddzielać pseudonaukę od porządnych, wzbogacających treści.

 

godzina 19.00 | dr Agnieszka Majewska-Kafarowska

"Rozwój i stawanie się człowieka w perspektywie poznawczego, społecznego i emocjonalnego uczenia się"

 

Stawanie się człowieka jest wyrazem jego zaangażowania we własny rozwój, co jest dość specyficznym zadaniem dorosłości i wszystkich jej etapów. Sam rozwój natomiast to proces całożyciowy i wieloaspektowy.

Dlatego w kontekście rozwoju punktem wyjścia dla tego spotkania będą koncepcja Knuda Illerisa trzech wymiarów uczenia się: poznawczego, społecznego i emocjonalnego, a także trzy andragogiczne kategorie analizy procesu uczenia się dorosłych, na które składają się doświadczenie, refleksyjność i kryzys. Co zyskujemy angażując się w proces uczenia się? O tym właśnie porozmawiamy.

Palec

Zapisz się na wydarzenie!