Opis studiów
Studia w formule hybrydowej.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

Poprawna wymowa jest szczególnie ważna w tak trudnym języku, jakim język polski. Bez zrozumiałej wymowy, przy zniekształcaniu głosek czy nieco zabawnej artykulacji, może się okazać, że to, co ma do przekazania mówiący, choćby było bardzo mądre i elokwentne – może nie mieć znaczenia. Niezależnie od tego, czy problem dotyczy dziecka, czy dorosłego, sprawne porozumiewanie się, bez zakłóceń u odbiorcy, ma wpływ na pewność siebie, a nawet codzienne funkcjonowanie osoby z zaburzeniami wymowy. Logopeda powinien umieć trafnie zdiagnozować problem i dobierać skuteczną terapię wraz z ćwiczeniami, a potem z cierpliwością przeprowadzić podopiecznego przez proces. Jest wtedy kimś, kto faktycznie zmienia życie człowieka na lepsze.

Studia na kierunku „Logopedia” poruszają takie zagadnienia, jak: diagnozowanie i dobieranie metod pracy do zidentyfikowanych zaburzeń, psychologia rozwojowa, neurologia, ale też metody pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Rzetelnie przygotowują do wykonywania tego ciekawego i ważnego zawodu, dają dużą dawkę wiedzy i praktycznych ćwiczeń.

Cel studiów
Słuchacze studiów podyplomowych „Logopedia” uzyskują kwalifikacje logopedy – osoby, która posiada umiejętności w zakresie diagnozowania i terapii zaburzeń mowy, jej usprawniania, przeciwdziałania trudnościom związanym z czytaniem i pisaniem oraz bezproblemowym komunikowaniem się.
Korzyści
- Zdobędziesz kwalifikacje do wykonywania zawodu logopedy w żłobkach, przedszkolach, szkołach, szkołach specjalnych, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, gabinetach logopedycznych, szpitalach i przychodniach specjalistycznych, a także w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i w instytucjach medialnych.
- Otrzymasz wiedzę z dziedziny pedagogiczno-psychologicznej np. na zajęciach m.in z psychoterapii: rodzina ‒ dziecko – rodzic, z dramy, arteterapii itp.
- W bloku medycznym zyskasz wiadomości m.in z psychiatrii i neurologii dziecięcej, audiologii oraz foniatrii i ortodoncji.
- W bloku logopedycznym nabędziesz wiedzę i doświadczenie m.in z: wczesnej interwencji logopedycznej (opieki logopedycznej od poczęcia), profilaktyki, diagnozy i terapii dzieci, młodzieży i dorosłych osób z zaburzeniami mowy w tym też m.in. osób z niedosłuchem, neurologopedii (terapia osób z afazją, dyzartią itp.), pomocy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną (z wykorzystaniem metod alternatywnych jak np. AAC itp.) diagnozy i terapii jąkania na każdym etapie życia oraz emisji głosu.
- Na zajęciach spotkasz m.in lekarzy współpracujących ze specjalistycznymi ośrodkami medycznymi w całej Polsce oraz doświadczonych – wybitnych praktyków: logopedów, neurologopedów, filologów, psychologów, psychoterapeutów oraz pedagogów i oligofrenopedagogów.
Dla kogo?
- Dla osób posiadających wykształcenie wyższe magisterskie pedagogiczne, psychologiczne, medyczne, filologiczne, biologiczne, filozoficzne (obszar nauk humanistycznych, społecznych, medycznych).
- Przed rozpoczęciem roku akademickiego odbędziesz rozmowę kwalifikacyjną, aby wykluczyć nieprawidłową wymowę oraz m.in. nieprawidłowości zgryzu.
- Zostaniesz poproszony o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy – od foniatry (tu badanie słuchu oraz krtani) oraz od logopedy odnośnie do prawidłowości mowy.
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku Logopedia.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA
Budynek A, pokój nr A001
Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74 85-719 Bydgoszcz
85-719 Bydgoszcz
E-mail: malgorzata.ujazdowska@bydgoszcz.merito.pl; studia MBA: katarzyna.lis@bydgoszcz.merito.pl
Tel.:
+48 539 149 839
52 58 29 100
studia MBA: +48 787 638 120
Infolinia: 52 521 90 08
- pn: 08:00-16:00
- wt: 10:00-17:00
- śr: 08:00-16:00
- cz: 10:00-16:00
- pt: 08:00-15:00
- so: 09:00-13:00