Już po raz drugi Wyższe Szkoły Bankowe włączają się we współpracę z Maturalni.com, organizatorami największych powtórek maturalnych w Polsce oraz wydarzeń popularyzujących naukę wśród uczniów szkół średnich.

 

W tym roku nasze wspólne działania to między innymi wsparcie Maturalnych w organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Biznesowej, której celem jest przygotowanie młodych ludzi do prowadzenia w przyszłości własnej firmy. Zakres tematyczny obejmuje nowoczesne metody zarabiania pieniędzy, elementy systemu podatkowego i prawnego, a także zagadnienia z obszaru marketingu i sprzedaży. W pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ponad 2 tys. uczestników.
Aktualnie trwa II etap.

  • W Olimpiadę zaangażowani są startuperzy, inwestorzy oraz przedsiębiorcy, którzy są gotowi zainwestować w najlepsze projekty.
  • Na II oraz III etapie Olimpiady uczniowie samodzielnie tworzą rozwiązanie dla jednego z istniejących obecnie problemów. Olimpiada pozwala im projektować własny pomysł na biznes.
  • Najlepsi będą mieć szansę uczestnictwa w stażu w jednej z topowych korporacji w Polsce PwC oraz możliwość otrzymania indeksu na pierwszy rok studiów w WSB.
  • Finał Olimpiady odbędzie się w murach WSB. Laureatów wyłonią m.in. eksperci WSB zaproszeni do komisji konkursowej.

 
Wyższe Szkoły Bankowe, oprócz wsparcia organizacji Olimpiady, są fundatorami nagród – 10 indeksów na pierwszy rok studiów na wybranym kierunku studiów.

 

Szczegółowe informacje o projekcie

Czytaj więcej