Każdego roku przygotowujemy działania kierowane do szkół średnich, które są dedykowane uczniom oraz gronu pedagogicznemu. Ich celem jest przede wszystkim wspomaganie programu nauczania w szkołach, a w szczególności kształtowanie umiejętności miękkich przydatnych na egzaminie maturalnym, działania związane z kształceniem w językach obcychpromowaniem postaw przedsiębiorczychokreślaniem predyspozycji zawodowych oraz prezentacja profilu edukacyjnego uczelni.

Inicjatywy

Inicjatywy kierowane do szkół średnich obejmują:

 • bezpłatne warsztaty i wykłady - każdego roku uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach organizowanych przez Uniwersytet WSB Merito oraz partnerów uczelni pod nazwą: „Kierunkowsk@z”. Jest to cykl otwartych spotkań dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli, w trakcie których wykładowcy Uniwersytetu WSB Merito oraz partnerzy biznesowi uczelni dzielą się swoją wiedzą. Po dokonaniu rejestracji do dyspozycji zainteresowanych pozostają gotowe nagrania, jak również planowane spotkania na żywo. Tegoroczna edycja jest realizowana głównie w formule online i jest podzielona na dwa moduły: dla uczniów i dla nauczycieli oraz rodziców. 
  Aktualny program i formularz zapisów znajdują się TUTAJ.
 • warsztaty w siedzibach szkół  - wizyty w szkołach realizowane przez studentów i absolwentów WSB, które poruszają ważne i interesujące młodych ludzi tematy: CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić? Cyberprzemoc – jak się chronić? Bloger, vloger, influencer – zawód czy hobby? Wystąpienia publiczne - jak się nie dać tremie?
  UWAGA: Ze względu na sytuację epidemiczną warsztaty stacjonarne w szkołach zostały zawieszone do odwołania!
 • wydarzenia dla maturzystów - zbliżająca się matura to niejedyny powód, aby skorzystać z zasobów edukacyjnych Uniwersytetu WSB Merito. Dla Waszych uczniów przygotowaliśmy zestaw aktywności, które pomogą w zdaniu egzaminu. TUTAJ więcej o przygotowanych materiałach.
 • kierunek rozwoju: platforma internetowa - projekt skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Uczniowie - po zalogowaniu się na platformę - mogą wypełnić test predyspozycji zawodowych oraz wyboru ścieżki edukacyjnej, który został przygotowany przez psychologów i doradców edukacyjnych. Nauczyciel otrzymuje bezpłatne narzędzie do przeprowadzania testu predyspozycji zawodowych wśród swoich uczniów, co z kolei ułatwi rozliczenie się z obowiązku nakładanego przez MEiN.
 • Tydzień Mózgu – warsztaty online – w 2021 r. zatytułowane jako: "Postpandemiczny krajobraz i jego dylematy" - zostały zrealizowane w sposób zdalny. W ramach warsztatów poruszyliśmy następujące tematy: Mózg nie sługa. Dlaczego tak ciężko jest zmieniać nawyki, Reklama w mózgu. Rozmowa o tym, jak nasz własny mózg prowadzi nas na manowce, Wpływ aromaterapii na funkcje mózgu, Miłość w czasach zarazy. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie i mózgu, ale boicie się o to zapytać. 

Nawiąż współpracę

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany:

 • studiami dla grona pedagogicznego (również przygotowanymi w oparciu o indywidualne potrzeby):
 • warsztatami i wydarzeniami dla uczniów Twojej szkoły: