Profesor nadzwyczajny WSB, doktor hab. nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, a także Prorektor Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. Łączy zainteresowania zarządzaniem organizacjami z psychologią na gruncie zachowań pracowniczych i umiejętności ich kształtowania. Członkini zespołów badawczych realizujących projekty naukowe w zakresie pozytywnego potencjału organizacji, finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Nauki. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce źródeł przewagi konkurencyjnej i sposobów budowania konkurencyjności przedsiębiorstw oraz teorii pozytywnego zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań pozwalających na zarządzanie utalentowanymi pracownikami. Aktualnie zajmuje się systemami zarządzania talentami w organizacjach. Na kierunku Psychologia w Biznesie prowadzi zajęcia z Zachowań Organizacyjnych.
Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii. Trener biznesu wspierający liderów w rozwoju zawodowym, m.in. prowadzeniu zespołów pracujących stacjonarnie i rozproszonych i w rozwoju osobistym. Opiekun merytoryczny kierunku: Mindfulness w biznesie. Menedżer kierunku Psychologia na jednolitych studiach magisterskich.
Ekspert w zakresie inteligencji emocjonalnej i jej wykorzystania w biznesie. Doradza w zakresie prowadzenia negocjacji opartych na rozwiązaniach win-win w metodologii NVC.
Absolwentka studiów podyplomowych Mindfulness and Compassion, SWPS. Trener Mindfulness - w trakcie certyfikacji Oxford MBCT. Konsultant metody diagnostycznej Harvard DISC3, moderator pracy metodą Design Thinking. Certyfikowany trener Neurofeedback II stopnia oraz Mistrz Gier Diagnostycznych (np. Sprzedawcy Szczęścia, Kwestia Czasu, Twierdza Poznań, Katrina, Reporter).
Praca trenera i rozwój jest jej pasją. Na sali szkoleniowej i w coachingach spędziła ponad 15.000 godzin, a kilkaset szkoląc online. Pracuje dla menadżerów i ich zespołów największych firm w Polsce, a uczestnicy jej szkoleń najbardziej cenią to, że w sposób praktyczny dzieli się wiedzą, która zawsze jest wysoko oceniania merytorycznie oraz to, że jest „tak uważna i dociera do każdego”.
Moją dewizą jest wiara w człowieka i możliwości jego rozwoju. Dla mnie fascynujące w ludziach jest to, że nawet jeśli mają ograniczenia, które blokują ich rozwój, to przy wytężonej pracy, zaangażowaniu i wsparciu, są w stanie zadziwić samych siebie 10 własnymi osiągnięciami.
Psycholog, psycholog biznesu, wykładowca, trener biznesu. Udziałowiec i prokurent spółki La Rosa Profesionales zajmującej się importem i eksportem. Uczestniczyła - jako wystawca i doradca produktowy - w największych międzynarodowych targach handlowych – GuangZhou (Chiny), Bolonia (Włochy), Birmingham (Wielka Brytania). Doświadczenie zdobywała, studiując i prowadząc badania w Wielkiej Brytanii, na University of London, University of Leeds, Warwick University w Coventry i University of Surrey w Guildford. Posiada certyfikat TSR, Racjonalnej Terapii Zachowania, społecznej odpowiedzialności biznesu CSR.
Psycholog, adiunkt i wykładowca WSB. Wykładał także na Uniwersytecie Londyńskim. Stypendysta Uniwersytetu w Padwie. Posiada specjalizacje z psychologii: klinicznej, osobowości i penitencjarnej. Od 1991 r. prowadzi Psychologiczny Ośrodek Diagnozy, Terapii i Rozwoju Osobowości w Grudziądzu, gdzie zajmuje się diagnostyką psychologiczną, psychoterapią i poradnictwem. Prowadzi również szkolenia z zakresu psychologii procesów kadrowych, psychologii w biznesie i treningów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi (m.in.: HRM, metody wywierania wpływu, komunikacja niewerbalna, trening asertywności, radzenie sobie ze stresem) dla różnych firm i instytucji. Wieloletni zaprzysiężony biegły sądowy. Jest autorem publikacji z zakresu psychologii klinicznej, osobowości, zarządzania. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwentka zarządzania (specjalność Psychologia w zarządzaniu i Negocjacje w usługach finansowych). Ukończyła również studia podyplomowe z Negocjacji i mediacji oraz Prawa handlowego. Przedsiębiorca - właścicielka firmy „Porozumienie AB”, w ramach której prowadzi szkolenia z rozwiązywania konfliktów w oparciu o metodę ADR (ang. Alternative Dispute Resolution). Czynny mediator, wpisana na listę mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań mediacyjnych gospodarczych, cywilnych i karnych skierowanych z sądu oraz pozasądowych. Współzałożycielka i wiceprezes fundacji „Gildia Mediacyjna” w Toruniu, współzałożycielka Centrum Mediacji przy Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy i Toruniu. Opiekun merytoryczny i prowadząca studia podyplomowe WSB w Poznaniu w obszarze mediacji. Opiekun „Koła Naukowego Psychologii Mediacji i Negocjacji na Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy.