Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych studiów. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia.

Technologia  2

82% studentów studiów wyższych w WSB było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów. Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy.

Technologia 1a

Nowoczesne narzędzia, których używamy w WSB pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych.

Technologia 3a

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci:

MS TEAMS
MS Teams jest produktem firmy Microsoft i jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie. To właśnie tu, w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy. Wszystko to służy lepszej współpracy z uczniami i studentami oraz zachęca do większego zaangażowania.

Technologia 4a

Microsoft 365 – darmowe licencje dla studentów

Co najmniej *60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365. WSB dołączyła do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawia na cyfrową transformację i inwestuje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. 


www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze  

technologia 5a

Studenci studiów wyższych WSB dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

Technologia 6a

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS 365.

Technologia 7a

Korzyści dla Ciebie:

•  oprócz uczestniczenia w zajęciach online masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
•  możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się, gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
•  masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, którego licencję dostajesz od uczelni
•  uczestniczysz w zajęciach zaplanowanych na dłuższy czas, np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową, przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać
•  do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
•  zarówno Ty, jak i Twoi koledzy oraz wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.

Moodle
Z platformy korzysta *kilkaset milionów użytkowników z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.

Technologia 7b

Korzyści dla Ciebie:

•  w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
•  uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
•  wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
•  z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub 
komunikator
•  znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
•  uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy, kiedy chcesz – potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu.
www.stats.moodle.org

Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas

Gry biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki nim uczysz się, jak podejmować strategiczne decyzje pod presją czasu, pracować w zespole czy prowadzić własną wirtualną firmę. Masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie jako przedsiębiorca i sprawdzić się w świecie online, zanim realnie, w przyszłości zainwestujesz własne pieniądze. Po zakończeniu gry otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

W ramach niektórych przedmiotów, będziesz mógł przećwiczyć to, jak:

•    zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe
•    rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku
•    analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski i rozwiązywać  problemy.
  
Firmy, w których wirtualnie sprawdzisz swoje umiejętności zarządcze, to: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.

Biblioteka cyfrowa
Już w październiku 2021 r. uruchomimy nowoczesną bibliotekę cyfrową. To długofalowy i wspólny projekt Wyższych Szkół Bankowych oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Połączyliśmy siły, aby móc udostępnić naszym studentom bogaty i aktualny zbiór materiałów niezbędnych w czasie nauki. 
Zasoby biblioteki tworzą kolekcje czasopism, monografii i materiałów dydaktycznych. Każda z kolekcji jest podzielona tematycznie na obszary, co ułatwia znalezienie pozycji, która Cię najbardziej interesuje.
W bibliotece znajdziesz też:
·    case studies
·    manuale (podręczniki)
·    materiały wideo.

Extranet 
Stworzyliśmy wewnętrzny serwis internetowy, który jest prosty w obsłudze i umożliwia Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że masz przy sobie laptopa, tablet lub smartfon i dostęp do internetu. 

Technologia 10a

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?

·    Jesteś na bieżąco z życiem uczelni.
·    Używasz go wtedy, kiedy chcesz i gdziekolwiek się znajdujesz.
·    Znajdziesz tu m.in. oceny z całego okresu studiów oraz terminy egzaminów.
·    Szybko sprawdzisz m.in. godziny konsultacji u wykładowców, dyżurów władz uczelni, pracy działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
·    Możesz zapłacić czesne i uregulować inne opłaty np. za legitymację.
Więcej informacji o Extranecie znajdziesz w zakładce Strefa Studenta

Aplikacja mojaWSB – wirtualna uczelnia w Twoim smartfonie!

Wszystko, co przyda Ci się w sprawnym poruszaniu się po wirtualnej uczelni zebraliśmy w jednej aplikacji mojaWSB. Dzięki niej znacznie łatwiej odnajdziesz się w studenckich realiach i sprawdzisz najważniejsze informacje.  
W aplikacji znajdziesz:
·    plan zajęć,
·    oceny,
·    aktualności i informacje o płatnościach.
 

Aplikację mojaWSB pobierzesz dla systemów Android i IOS.

Technologia 11a

WSB Navigator

Znajdź swoją bieżącą lokalizację, dojedź do Uczelni lub wyszukaj salę i dotrzyj tam poprzez WSBNavigator. Nasza aplikacja pomoże także w bezpośrednim kontakcie z kluczowymi działami Uczelni takimi jak: Dziekanat, Biuro Karier, Centrum Studiów Podyplomowych. Pamiętaj o włączonym Bluetooth Aplikacja zawiera także dostęp do aktualności i mediów społecznościowych WSB.
Pobierz

Technologia 12a