Kto tworzy Uniwersytet

Uniwersytet WSB Merito  tworzą przede wszystkim pracujący tu i uczący się ludzie. Ich energia i zaangażowanie sprawiają, że każdy może się tu rozwijać, w zależności od swoich potrzeb. Bez względu na to czy jesteś studentem, pracownikiem administracyjnym czy wykładowcą, pozytywna atmosfera i partnerskie podejście pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

Władze Uniwersytetu

Senat i grono dziekańskie: Rektor, Kanclerz, Wicekanclerze, Dziekani i Prodziekani.

Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. 

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że trud włożony w naukę do egzaminów, będzie procentował w przyszłości w życiu prywatnym i zawodowym. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem.

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 
 

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy. 

Dlaczego warto być studentem WSB?

Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem. Książki pomagają uporządkować wiedzę, ale nic nie zastąpi rozmowy i wymiany doświadczeń.
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy. Używamy małych kolorowych kartek i wielkich białych kart. Żaden pomysł i uwaga nie zostają bez komentarza naszych wykładowców, w końcu nie ma złych dróg, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Wspólnie spędzamy czas na uczelni, uczymy się i dzielimy doświadczeniami z pracy. Często mamy pasje, które nas łączą i które realizujemy w kołach naukowych. Razem spędzamy także czas wolny. Dyskutujemy o najnowszych filmach i serialach, chodzimy na imprezy, koncerty i ciekawe wydarzenia.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i z radością dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki. Są prezesami, właścicielami film, pracownikami banków, księgowymi, marketingowcami i psychologami. Uczą nas tego, czego nauczyły ich lata praktyki zawodowej, wspierając tym samym nasze własne zmagania w pierwszej pracy.