„Dlaczego nie warto bać się zmian - czyli kto nie ryzykuje, ten nie ma szans na sukces !” taki tytuł miał wykład motywacyjny Doroty Wellman, który odbył się 24 września w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Ponad 200 osób miało okazję posłuchać jakie podejście do życiowych zmian ma znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Okazało się, że zmiany są bardzo istotne w jej życiu. Stara się być zawsze na nie otwarta i gotowa. Pani Dorota przyznała, że jest osobą w pełni wykorzystującą każdy dzień. Podkreślała, że zmiana jest nieodłączną częścią życia, i że każda może być wykorzystana, na korzyść człowieka. Dziennikarka zaznaczyła, że człowiek znajdujący się w obliczu zmiany obawia się jej, bo wiąże się ona również z nauką nowych rzeczy, na które nie wszyscy jesteśmy otwarci. "(…) Jeśli się nie uczysz zestarzejesz się, a ja nie chcę się zestarzeć". 

 

Uczestnicy spotkania usłyszeli również, że zmiana wymaga otwartości i ciekawości, dlatego warto z niej czerpać pełnymi garściami. Prezenterka przyznała, że żyje aktywnie. Również na wakacjach woli zwiedzać nowe miejsca i doświadczać nowego, niż leżeć na plaży. Zdradziła kulisy swojego dziennikarskiego życia oraz potrzebę bycia w ciągłej gotowości, do relacjonowania najnowszych wydarzeń.

 

Ciepło wypowiedziała się na temat 18 letniej współpracy z Marcinem Prokopem. Gdy ktoś z widowni zapytał: „-Jeśli nie Marcin to…?”, dziennikarka pewnym tonem odpowiedziała: „-To nikt.”. 

Przyznała, że potrafi współpracować również z innymi dziennikarzami (współprowadzi „Miasto Kobiet” w TVN Style), jednak duet z Marcinem Prokopem jest wyjątkowy, bo to co obserwują widzowie jest szczere. Nadają na tych samych falach i naprawdę się lubią.

 

Pani Dorota zachęcała widzów do częstych zmian zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym oraz do podejmowania (czasem) ryzykownych decyzji. Druga część wykładu odbyła się w postaci panelu dyskusyjnego z uczestnikami, którzy z nieukrywanym zaciekawieniem słuchali Pani Doroty i chętnie zadawali kolejne pytania. Prawie dwugodzinne spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.

 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony Internetowej jak i fanpage'a , gdzie będziemy umieszczać informacje o kolejnych wydarzeniach.

Czytaj więcej