Czym się zajmujemy?

Biuro Karier pomoże Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwi odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Uniwersytetem WSB Merito (wcześniej Wyższą Szkołą Bankową), a także wesprze w poszukiwaniach stałej pracy lub da Ci możliwość przekwalifikowania. Nawiązujemy stałe kontakty z pracodawcami i firmami doradztwa personalnego. Współpracujemy aktualnie z ponad tysiącem pracodawców z całego województwa.   

Biuro Karier utworzyliśmy z myślą o naszych studentach oraz absolwentach. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem w zakresie pośrednictwa pracy, praktyk, staży czy jeszcze szerszym rozwojem kompetencji to w Biurze Karier znajdziesz niezbędną pomoc w tym zakresie. Głównym naszym zadaniem jest przygotowanie Cię do wejścia na rynek pracy oraz znalezienie jej na miarę Twoich oczekiwań i aspiracji.

Inez Pomorska-Jarząb

Studia to inwestycja w przyszłość! Wykształcenie jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na możliwość znalezienia pracy i późniejszego awansu w strukturach firm i instytucji. Warto więc, decydując o wyborze kierunku, wziąć pod uwagę również praktyczny wymiar kształcenia i już w trakcie studiów podejmować dodatkowe aktywności! W WSB (obecnie Uniwersytecie WSB Merito Opole) masz możliwość uczestnictwa w dodatkowych kursach kompetencji miękkich i warsztatach networkingowych, nauczyć się pracy systemem projektów, a także skorzystać z wyjazdów zagranicznych. Wszystko po to, by rozbudować możliwości Twojej ścieżki kariery. W Biurze Karier pomożemy Ci także zorganizować staż, praktykę zawodową, wesprzemy w poszukiwaniach pracy i przygotowaniach do jej podjęcia. Dzięki WSB (obecnie Uniwersytetowi WSB Merito Opole) czas studiów wykorzystasz w 100%!

Inez Pomorska-Jarząb

Dyrektor ds. klientów zewnętrznych i HR

Na co możesz liczyć?

Uścisk dłoni
oferty pracy

otrzymasz dostęp do ofert pracy na portalu JobTeaser, tablicy ogłoszeń na uczelni, lub odwiedzając Biuro Karier.

Projekt
profesjonalne CV

wesprzemy Cię w napisaniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych i pomożemy w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych na różnych poziomach zaawansowania.

Organizacja
wizyty studyjne

będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wizytach studyjnych w siedzibie firmy, podczas których pracodawcy zaprezentują Tobie działalność firmy, możliwości pracy i kariery, oferowane stanowiska i warunki zatrudnienia.

Krawat
konsultacje

będziesz mógł liczyć na konsultacje na każdym etapie procesu poszukiwania pracy, jak również skonfrontować swoje plany podczas konsultacji z doradcą zawodowym.

sesje coachingowe

uzyskasz możliwość udziału w indywidualnych sesjach coachingowych. Wyrobienie nowych nawyków, zmiana ograniczających przekonań, które przekładają się na blokady w uczeniu, motywowanie, świadome planowanie przyszłości, formułowanie celów życiowych i realizowanie zamierzeń to kluczowe cele coachingu dla studentów

Dyplom
szkolenia i warsztaty

weźmiesz udział w bezpłatnych szkoleniach/warsztatach pomagających w wejściu na rynek pracy z obszaru  m.in. wyznaczania celów, efektywnej komunikacji, technik sprzedaży, rozwiązywania konfliktów, zarządzania czasem.