Sytuacja związana z pandemią koronawirusa dla wszystkich nas była dużym wyzwaniem organizacyjnym. Niemal natychmiast przeszliśmy w tryb kształcenia zdalnego, aby nasi studenci mogli kontynuować studia, brać udział w zajęciach i bronić prac dyplomowych. Ważne dla nas było również to, by zdalna nauka przynosiła takie same efekty jak ta w czasie, gdy zajęcia odbywały się w murach uczelni.

Dziewczyna patrząca w ekran laptopa.
kształcenie zdalne1
Maksymalnie ułatwiliśmy studentom i wykładowcom przejście do studiowania w formule online przy wykorzystaniu platform edukacyjnych, szkoleń i manuali.
kształcenie zdalne2
Na bieżąco informowaliśmy studentów o naszych działaniach i elastycznie reagowaliśmy na zmiany. Umożliwiliśmy też kontakt zdalny ze wszystkimi działami obsługowymi.
Mimo że nie mogliśmy się spotykać, cały czas byliśmy w kontakcie. Wykorzystywaliśmy do tego celu social media. Dzięki filmom i zdjęciom studenci mieli okazję zobaczyć swoich wykładowców, a także władze i pracowników szkół w nieco mniej formalnych okolicznościach.
Dziewczyna z laptopem patrząca w dal.
W ramach akcji #zostańwdomu nasi studenci dzielili się z nami swoimi zdjęciami. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć, jak radzą sobie z nauką zdalną i izolacją.
kształcenie zdalne4
kształcenie zdalne5
Zadbaliśmy o dodatkowe atrakcje dla naszych studentów i zorganizowaliśmy wiele dodatkowych kursów, webinarów, szkoleń i transmisji live na różne tematy.
Dziewczyna z słuchawkami na uszach.
Nasze działania zauważyły media. O zdalnych obronach prac dyplomowych w Uczelniach WSB Merito pisała „Rzeczpospolita” i portal Dzień Dobry TVN. Natomiast serwis Spider’s Web opisał rozwiązania technologiczne umożliwiające kontakt uczelnia-student oraz prowadzenie zajęć stosowane w Uczelniach WSB Merito.

Aby sprawdzić, czy także z perspektywy studentów cały proces przebiegał sprawnie, wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Uniwersytetach WSB Merito. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 studentów I i II stopnia. Bardzo cieszy nas, że aż 84,7% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez Uniwersytety WSB Merito w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych.
 

Mężczyzna patrzący w ekran laptopa.
Nauka online jest pozytywnie oceniana przez studentów Uniwersytetu WSB Merito Nauka online jest pozytywnie oceniana przez studentów Uniwersytetu WSB Merito