Zapraszamy do akcji "Zostań Pszczelim Bohaterem: zasiej łąkę kwietną"!
Wszyscy możemy być bohaterami dla naszych małych, skrzydlatych przyjaciół. Wystarczy odrobina determinacji i chęci, a nasze działania mogą wyrządzić wiele dobrego. Połączmy siły dla dobra planety i jej niezastąpionych mieszkańców – pszczół, dając im "łąkę do popisu"!

 

Niezależnie od tego, czy masz ogród, balkon czy parapet możesz zasiać kwietną łąkę, dzięki ulotkom z czerpanego papieru, w którym zatopione są nasionka maciejki, rumianku i stokrotki.
 
Jak posadzić rosnący papier?  
 

  1. Do doniczki lub skrzynki nasyp ziemi i włóż podzieloną na mniejsze kawałki kartkę z mixem kwiatów polnych. Możesz to zrobić również na nieużytkowanym terenie.
  2. Zasyp kartki z nasionami cienką warstwą ziemi i obficie podlej.
  3. Regularnie podlewaj i obserwuj, jak rośnie Twoja łąka.

 

Ulotki znajdziesz w różnych działach naszego Uniwersytetu: w Dziekanacie, w Bibliotece, w Dziale Obsługi Finansowej Studenta, w Dziale Marketingu, w Biurze Rekrutacji, w Dziale Organizacji Dydaktyki, w Centrum Współpracy z Biznesem oraz w Biurze Karier, inicjatora całego przedsięwzięcia.

 

Pamiętajmy, że nasze codzienne wybory mają ogromne znaczenie dla zdrowia naszej planety. Działając razem, możemy stworzyć lepsze środowisko nie tylko dla pszczół, ale także dla nas samych.

Dołącz do akcji już dziś i zostań Pszczelim Bohaterem, który tworzy łąki kwietne, gdziekolwiek jest!

Czytaj więcej