To druga edycja międzynarodowej konferencji, której celem jest wymiana doświadczeń praktyków oraz naukowców z obszaru zarządzania, bezpieczeństwa, psychologii,  logistyki. Wydarzenie pod patronatem honorowym prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

„Lider w reagowaniu na zamachy terrorystyczne”, „Przywództwo oczami naśladowcy: ukryta teoria przywództwa w praktyce” – to tylko dwa z 11 wykładów, które odbędą się 13 marca w budynku Uniwersytetu WSB Merito Opole.

Międzynarodowa konferencja, której jesteśmy organizatorem - dedykowana jest menedżerom oraz osobom pretendującym na stanowiska kierownicze. - Współczesny świat jak nigdy dotąd potrzebuje odważnych i świadomych swojej roli liderów. Dlaczego tak uważam? Ponieważ, po pierwsze na naszych oczach kształtują się globalne zmiany geostrategiczne - na nowo układa się porządek świata. Po drugie, świat wstrząsany jest co rusz nowymi globalnymi turbulencjami – pandemia, wojna, kryzysy. Po trzecie, skokowo przyspieszył rozwój nowych technologii, w tym AI, która według wielu jest zagrożeniem dla naszej cywilizacji – wyjaśnia płk (rez.) dr hab. Tomasz Smal, prof. UWSB Merito. - Dlatego właśnie, poprzez takie wydarzenia, chcemy kształtować właściwe podejście do edukacji i wychowania w obszarze kształtowania kompetencji liderskich i tylko takie podejście pozwoli naszym następcom radzić sobie z nieprzewidywalnym oraz pomagać w tym innym.  Tylko dzięki takiemu podejściu mamy szansę kreować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń – dodaje.

Swój udział w wydarzeniu potwierdziło wielu znamienitych gości z zagranicy. Wśród nich m.in. Dr. Martin S. Roth, Prezydent Uniwersytetu Charleston, który wygłosi wykład w obszarze strategicznego przywództwa. Ponadto wykład przedstawi także z Dr. Steven Horsley z ww. uniwersytetu oraz prof. Vincent Cassar – University od Malta.
 

O liderstwie w sporcie opowie Sebastian Świderski – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ważnym punktem w harmonogramie wydarzenia będzie również uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem WSB Merito Opole a Charlston University.

 

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.00 w budynku uczelni przy ul. A. Kośnego w Opolu. W dniu wydarzenia prowadzić będziemy również transmisję online. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się poprzez formularz, który dostępny jest na stronie projektu


Na zgłoszenia czekamy do 7 marca. Liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona – decyduje kolejność. Zapraszamy!
 

Zapisuję się!

 

Czytaj więcej