Uniwersytet WSB Merito Gdynia wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku zapraszają do udziału w spotkaniu dla szkolnych doradców zawodowych pt.

 

Kompetencje i potrzeby w perspektywach ucznia, pracodawcy i doradcy zawodowego

 

 


Termin: 16 kwietnia 2024 r., 10:00 -15:00

Miejsce: Uniwersytet WSB Merito Gdynia, ul. Śląska 35/37, Gdynia, Aula 15


 

Zapisz się na spotkanie

 


Harmonogram spotkania:

 

 • 10:00 - 10:10  - Powitanie uczestników
 • 10:10 - 10:30  - Marek Ożarowski: Wykorzystanie narzędzi AI na przykładzie ChatGPT do zwiększenia aktywizacji zawodowej.
 • 10:30 - 10:50  - Alicja Dettlaff: Kompetencje przyszłości, czy przyszłość kompetencji? Zarządzanie karierą zawodową w czasach VUCA/BANI.
 • 10:50 - 11:10  - Katarzyna Abramowicz: Perspektywa doradcza w rozumieniu potrzeb ucznia i pracodawcy
 • 11:10 - 11: 30  - Damian Mucha: Współpraca biznesu i edukacji w rozwoju szkolnictwa branżowego na Pomorzu.
 • 11:30 - 11:50 - Grażyna Kurowska i Beata Jacak-Drabik: Model szkolnego doradztwa zawodowego. Od ucznia do pracownika.
 • 11:50  - 13:00 - Debata

Prowadzący: Tomasz Robaczewski (Wojewódzki Urząd Pracy)
Uczestnicy:

Agnieszka Zielonka (Akademia Ja)

Monika Piekarz (Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli)

Anna Dukowska (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie)

Tomasz Kąkol (Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli)

dr Stanisława Kierznikowicz (EL-MARK sp. z o.o. sp. kom)

st. chor. szt. SG Magdalena Warot-Ossowska (Morski Oddział Straży Granicznej)

insp. Dariusz Walichnowski (Komenda Wojewódzkiej Policji w Gdańsku)

przedstawiciel Krajowej Administracji Skarbowej

 • 13:00  - 13:30  - Networking
 • 13:30 - 15:00  - Dorota Botkowska i Katarzyna Zadora, doradczynie zawodowe z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku: warsztat pt. AI – Twój pomocnik w procesie przygotowania do rekrutacji:
 1. Wprowadzenie do sztucznej inteligencji w procesie rekrutacyjnym.
 2. Tworzenie dokumentów aplikacyjnych za pomocą narzędzi opartych na SI.
 3. Ćwiczenie praktyczne: Tworzenie własnego CV za pomocą narzędzi SI.
 4. Rola SI w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

 


 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

Zapisz się na spotkanie

 


 

Prelegenci

 

 

Marek Ożarowski

 

 

Absolwent Politechniki Gdańskiej, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Związany z biznesem i projektami informatycznymi od ponad 30 lat. Współpracował m. in. z Optimus S.A., WP S.A., OptiX (Prokom), Asseco, Wasko, B3System. Od 7 lat wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa). Miłośnik nowych technologii oraz jazdy na rowerze i pływania. W wolnych chwilach – twórca własnego Uniwersum (TheoryOfEverything.info).

 


 

Alicja Dettlaff

 

 

Konsultantka HR, certyfikowana facylitatorka, doradczyni zawodowa, trenerka, rekruterka, ekspertka w programie Grupy TVN „Misja Kobieta”. Jej doświadczenie koncentruje się wokół aspektów rozwoju i zarządzania zasobami ludzkimi – swoją pasję do pracy z ludźmi i dla ludzi realizuje w pracy dydaktycznej, ale także w zakresie doradztwa i optymalizacji procesów wewnętrznych HR w środowisku biznesowym. Prywatnie fanka Marvela i miłośniczka aktywnych form spędzania wolnego czasu z rodziną wyznająca zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”!

 


 

Katarzyna Abramowicz

 

 

Doradczyni edukacyjno – zawodowa, pedagożka, socjoterapeutka. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni. Koordynatorka Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych. Podczas projektu "Ucz się doświadczaj i pracuj" realizowała funkcję powiatowej konsultantki ds. doradztwa zawodowego w Gdyni. Prowadzi zajęcia grupowe głównie dla młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz spotkania indywidualne związane z doradztwem zawodowym i profilaktyką. Posiada także certyfikat coacha. Jej pasją jest praca z drugim człowiekiem. Wspomaga proces odkrywania mocnych stron, pracując nad rozwojem kompetencji miękkich, ukierunkowanie na rozwój i poszukiwanie rozwiązań.
 Wciąż doskonali swój warsztat zawodowy i poszukuje inspiracji do pracy z ludźmi.

 


 

Damian Mucha

 

 

Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Prawno-Managerskiego i Podyplomowego Studium Public Relations na Politechnice Gdańskiej. Fundator Fundacji Pomorskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Doświadczony manager realizujący szereg zadań z obszaru współpracy biznesu, JST oraz NGO’s. Dysponuje szeroką, aktualizowaną wiedzą w obszarze kierowania oraz funkcjonowania organizacyjnego, wynikającą z doradzania firmom oraz instytucjom w obszarze funduszy unijnych, pozyskiwania grantów na cele edukacyjne i szkoleniowe, kojarzenia partnerów gospodarczych oraz analizy możliwości rozwoju organizacji.

 


 

Grażyna Kurowska

 

 

Nauczycielka-konsultantka  w Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Konsultantka wojewódzka ds. doradztwa zawodowego w szkołach w projekcie „Model nowoczesnego systemu doradztwa zawodowego”. Członkini Pomorskiego Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji  ds. monitorowania wdrażania Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. Ukończyła studia doktoranckie z zakresu finansów i zarządzania w Kolegium Finansów i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Edukatorka MEN z kwalifikacjami w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Edukatorka Mediatorów Rówieśniczych. Certyfikowana trenerka technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Trenerka edukacji w zakresie rozwoju kompetencji społecznych, obywatelskich, przedsiębiorczych i przywódczych.

 


 

Beata Jacak-Drabik

 

 

Ekspertka Belbin®,  trenerka Koncepcji Ról Zespołowych Belbina akredytowana w Cambridge jako Master Trainer. Trenerka umiejętności przywódczych. Coacherka zespołów zarządzających, facylitatorka procesów grupowych. Pomaga liderom i zespołom odkryć się na nowo. Przez 20 lat doświadczeń towarzyszyła klientom w nowych odsłonach organizacji - redefiniowaniu i wdrożenia: strategii firmy, kultury organizacyjnej, projektów talentowych, podejścia do zarządzania i efektywności zespołowej - jako konsultant, trener, coach.

 


 

Krzysztof Świętalski

 

 

Doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku. Pracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi wchodzącymi na rynek pracy, zmieniającymi miejsce pracy lub zakładającym własne firmy. Wielokrotnie pracował na rzecz rozwoju pracowników w firmach. Organizował wiele eventów i konferencji dla młodzieży i doradców zawodowych dotyczących rozwoju kompetencji. W wolnym czasie lubi studiować historię średniowiecza i XIX wieku, doświadczać sztukę i architekturę, a wszystko to poznawać w trakcie podróży dalekich i bliskich.

 


 

Agnieszka Zielonka

 

 

Właścicielka Akademii JA, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Terapeutka, coachka, licencjonowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest certyfikowaną Business Coach International Coaching Community (ICC), jedną z 13 na świecie certyfikowanych supervisorek ICC, facylitatorką unikatowej metody EAHAE, a także teamcoach NEWS. Od ponad 20 lat pracuje zarówno indywidualnie (terapia, coaching, superwizja), jak i grupowo (team coaching, szkolenia, warsztaty, grupy superwizyjne). Jest współzałożycielką Polskiej Izby Coachingu. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą oraz zarządzaniu konfliktem. Jest autorką programów edukacyjnych rozwoju kompetencji przyszłości, z naciskiem na inteligencję emocjonalno-społeczną, realizowanych poprzez sieć Ośrodków Akademii JA w całej Polsce. Działa społecznie na rzecz kształtowania postaw wzajemnego szacunku, akceptacji i życzliwości. Jej pasją jest psychobiologia.

 


 

Monika Piekarz

 

 

Pedagożka i doradczyni zawodowa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni oraz doradczyni metodyczna w zakresie doradztwa zawodowego Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Aktywna uczestniczka Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych oraz organizatorka i prelegentka konferencji doradczych. Realizatorka warsztatów zawodoznawczych skierowanych do dzieci i młodzieży oraz spotkań dla rodziców. Propagatorka wykorzystywania nowych technologii w pracy doradczej. Jej specjalność to praca z uczniami i rodzicami mająca na celu wybór szkoły adekwatnej do predyspozycji, zainteresowań i możliwości ucznia. Chętnie wspiera nauczycieli doradztwa zawodowego dzieląc się swoim doświadczeniem, metodami pracy i umiejętnościami. Uważa, że „nie ma złych szkół, są tylko źle wybrane”.

 


 

Anna Dukowska

 

 

Powiatowa Konsultantka ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie. Doradczyni zawodowa, specjalistka ds. inegracji na rynku pracy. Związana zawodowo z Sopocką Siecią Doradztwa Zawodowego oraz Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców. Posiada 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami społecznymi, tworzeniu strategii i modeli rozwiązań w obszarze: doradztwa kariery, rynku pracy, integracji międzykulturowej, przedsiębiorczości, aktywizacji społeczności lokalnych realizowanych dla i we współpracy z edukacją, sektorem samorządowym, ngo i biznesem. Od 2012 roku jako doradczyni zawodowa zajmuje się wspieraniem w budowaniu karier cudzoziemców i cudzoziemek.
 


 

Tomasz Kąkol

 

 

Wicedyrektor Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

 


 

dr Stanisława Kierznikowicz

 

Dyrektor Finansowa EL-MARK sp. z o.o. sp. k.

 


 

st. chor. szt. SG Magdalena Warot-Ossowska

 

Starsza specjalistka sekcji Szkolenia w Morskim Oddziale Straży Granicznej

 


 

insp. Dariusz Walichnowski

 

Komendant Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

Współorganizator
Partnerzy
Patronat honorowy
prezydent miasta gdyni
Marszałek Woj. Pomorskiego
Czytaj więcej