Z okazji Międzynarodowego Dnia Logistyki serdecznie zapraszamy na wydarzenie pt.

 

Logistyka przyszłości

 

Data: 15 kwietnia, poniedziałek

Godzina: 9:00 - 15:00

Miejsce: Uniwersytet WSB Merito Gdynia

 

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności uczniów szkół średnich.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy prowadzone do 11 kwietnia br. pod adresem e-mail: kancelaria-gdynia@gdansk.merito.pl

Ilość miejsc ograniczona.

 


 

Harmonogram wydarzenia:

 

 • Przemysław Kitowski, prelekcja nt. sztucznej inteligencji i innowacji: Inteligencja Ponad Ludzką: AI i Przyszłość Innowacji | aula nr 15;
  godziny prelekcji: 9:00-10:30, 11:00-13:00, 13:30-15:00

Przenieś się w sam środek technologicznej rewolucji i przekonaj się, jakie możliwości niesie za sobą sztuczna inteligencja. Przygotuj się na eksplozję wiedzy, inspiracji i fascynacji, jaką oferuje ten niezwykły świat, w którym inteligencja i wyobraźnia przechodzą najśmielsze ludzkie oczekiwania. Udamy się w elektryzującą podróż po granicach ludzkiego intelektu, gdzie technologia spotyka się z wyobraźnią, a marzenia o przyszłości stają się rzeczywistością.

 

 • Joanna Krzywkowska, warsztaty pt. Zanurz się w przyszłość: VR jako narzędzie rewolucji logistycznej | laboratorium VR - sala 8B;
  zapraszamy od 9:00 do 15:00

Chcesz stać się częścią technologicznej rewolucji, która zmienia oblicze branży logistycznej na całym świecie? Przekonaj się, jak technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) dokonuje przełomu w logistyce - od projektowania magazynów, przez szkolenia operatorów, po zarządzanie globalnymi łańcuchami dostaw. Weź udział w warsztatach z wykorzystaniem okularów VR, dzięki którym przeniesiesz się do realistycznej symulacji, gdzie Twoją misją będzie wykonanie określonych zadań.

 

 • Piotr Jankowski, spotkanie pt. Etykiety, które mówią: odkrywanie świata RFID | laboratorium RFID – sala 115;
  godziny spotkań: 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00

To wydarzenie otworzy przed Tobą drzwi do świata zaawansowanych technologii identyfikacji. Będziesz mieć unikatową okazję, aby zagłębić się w fascynujące meandry technologii RFID (Radio Frequency Identification), która rewolucjonizuje sposób, w jaki komunikujemy się z otaczającym nas światem przedmiotów. Etykiety RFID to małe, lecz niezwykle potężne urządzenia, które potrafią przechowywać i przekazywać dane bez potrzeby bezpośredniego kontaktu - dzięki temu otwierają nowe horyzonty w zarządzaniu łańcuchem dostaw, kontroli dostępu, śledzeniu zasobów i wielu innych aplikacjach.

 

Program spotkania:

 1. Wprowadzenie do technologii RFID: poznaj historię i ewolucję RFID, podstawowe zasady działania i różnice między pasywnymi a aktywnymi etykietami RFID.
 2. Zastosowania RFID w łańcuchu dostaw: przekonaj się, jak RFID może znacząco poprawić efektywność i przejrzystość łańcuchów dostaw na całym świecie.
 3. Bezpieczeństwo i prywatność w systemach RFID: zrozum wyzwania związane z ochroną danych i prywatnością w kontekście rosnącego wykorzystania etykiet RFID.
 4. Przyszłość RFID: odkryj innowacyjne zastosowania i przyszłe kierunki rozwoju tej przełomowej technologii.

 

 • dr inż. Agnieszka Kałaska, dr inż. Natalia Żak, warsztaty pt. Alchemia logistyki | sala 5;
  godziny warsztatów: 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię, co sprawia, że produkt jest nie tylko dobry, ale wręcz wyjątkowy? Teraz możesz się o tym przekonać! Pod czujnym okiem alchemików logistyki WSB Merito, będziesz obserwować przemiany zwykłych składników w eliksiry tak wspaniałe, że każdy kto ich skosztuje, poczuje smak doskonałości. Przekonasz się, że każdy element, każdy drobny szczegół ma znaczenie. Smak, zapach, wygląd – każdy aspekt będzie dla kluczem do głębszego zrozumienia tajemnicy, jaką niesie "Alchemia logistyki".

 

 • Rada Samorządu Studentów, Gra w podchody | hol;
  godziny trwania zabawy: 9:00 - 15:00

Dołącz do gry w podchody! Podczas poszukiwań ukrytych skarbów i rozwiązywania zagadek, będziesz mieć okazję odwiedzić różne zakamarki naszego uniwersytetu.

 


 

W trakcie wydarzenia odbędą się ciekawe konkursy, w których uczestnicy mogą zdobyć atrakcyjne nagrody, m.in. Szkolenie certyfikowane Lean Master Program od firmy LEANX przez platformę www.ileango.com o wartości ponad 1000 zł oraz bony do Empiku.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej