Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

online system realizacji zajęć

Nauczysz się wspomagać biznes w czasie rzeczywistym dzięki SAP S/4 HANA, inteligentnemu pakietowi ERP stworzonemu z myślą o przetwarzaniu in-memory. SAP S/4 HANA to podstawa cyfrowa, która łączy przedsiębiorstwo z klientami, sieciami biznesowymi, Internetem Rzeczy, Big Data i nie tylko. Jeśli chcesz wykorzystać swoje atuty, naucz się kontrolować i zarządzać przedsiębiorstwem w czasie rzeczywistym dzięki SAP S/4 HANA i wykorzystaj możliwości, jakie daje technologia IT na świetnie rozwijającym się rynku pracy w Polsce. Studia są nowością w naszym kraju. 

sp_sesjalato_72

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Cel studiów

Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie Cię do praktycznego wykorzystania systemu SAP S/4 HANA jako narzędzia pracy na stanowiskach użytkownika kluczowego odpowiedzialnego za SAP czy konsultanta wspierającego system SAP w firmie. Atutem będzie posiadanie wiedzy z zakresu procesów biznesowych dostępnych w systemie SAP R3 ECC. 

Korzyści

 • Zdobędziesz wiedzę biznesową oraz techniczną i umiejętności zakresu funkcjonowania poszczególnych modułów funkcjonalnych systemu SAP S/4 HANA, które zostały zmodyfikowane w stosunku do poprzedniej wersji systemu (SAP R/3 ECC 6.0).  
 • Otrzymasz swoje indywidualne konto do systemu SAP S/4 HANA z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się i uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez SAP FIORI.  
 • SAP to światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Oferuje najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych. Znajomość tego systemu daje szanse rozwoju zawodowego dzięki możliwości podjęcia pracy jako m.in. specjalista z obszarów logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowania dostaw zewnętrznych, dystrybucji i sprzedaży, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów businessowych i wiele innych.  
 • Zajęcia realizowane są na najnowszej platformie informatycznej firmy SAP w formie laboratoriów komputerowych prowadzonych przez doświadczonych konsultantów i doradców biznesowych.  
 • Główny nacisk kładziemy na to, abyś dzięki zajęciom zdobył techniczną i praktyczną wiedzę na temat procesów biznesowych dostępnych w produkcie SAP S/4 HANA będącym rozwinięciem dotychczasowego systemu SAP R3 ECC. 

 

Dla kogo?

 • Osób, które chcą pogłębić wiedzę związaną z systemem SAP.  
 • Osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych. 
 • Pracowników firm wdrażających lub rozwijających system SAP oraz osób planujących planujące rozwój kariery w środowisku IT w kierunku SAP S/4 HANA. 
 • Osób chcących rozpocząć swoją karierę zawodową z systemem SAP ECC 6.O i SAP S/4 HANA. 
 • Kadry kierowniczej, w tym kierowników modułowych, kierowników projektów, kierowników funkcyjnych oraz menedżerów firm i organizacji, w tym administracji publicznej, którzy planują wdrożenie lub już korzystają z systemu informatycznego klasy ERP.  
 • Studia „SAP S/4 HANA – nowoczesny system ERP” w szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system SAP S/4 HANA. 

Dodatkowy wymóg

 • Studia skierowane są do osób, które ukończyły studia podyplomowe na kierunku „Zintegrowane systemy informatyczne SAP ERP” lub posiadają dobrą znajomość systemu SAP ERP na poziomie modułowym. 

Certyfikat

 • Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia SAP S/4 HANA wydany przez WSB we współpracy z SAP UA (bezpłatnie). 
 • Każdy ze słuchaczy otrzyma dodatkowo możliwość uczestnictwa w bezpłatnym certyfikowanym programie: Corporate Readiness Certificate (CRC):

  Corporate Readiness Certificate (CRC) to program edukacyjny realizowany już od dziesięciu lat. To oferta dla aktywnych i otwartych na pozyskiwanie nowej wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności studentów i studentek, która daje unikalne możliwości rozwoju zawodowego. Program organizowany jest przez korporacje: Kyndryl, Accenture, ING Hubs Poland oraz E&Y. Zawiera cykl webinarów, prowadzonych przez praktyków w biznesie, a zakończony jest certyfikatem potwierdzającym nową umiejętność.

  Podstawowe cele programu:

  Nadrzędnym celem Programu CRC jest stworzenie we współpracy z uczelniami atrakcyjnej oferty edukacyjnej, która najzdolniejszym i najbardziej aktywnym studentom:

 • umożliwi szybszy rozwój,
 • umożliwi zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej,
 • wykształci umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym.
 • Założenia programu

  CRC to oferta dla aktywnych i otwartych na pozyskiwanie nowej wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności studentów, która daje unikalne możliwości rozwoju zawodowego. Udział w pełni bezpłatnym programie to wyjątkowa okazja, aby zdobyć dodatkową, specjalistyczną wiedzę z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach, poznać nowe obszary działalności biznesowej, aby w rezultacie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

   

  Oferta CRC w 2023:

  · Administration in Project Management - PMO

  · Analityka w ryzyku kredytowym

  · Architecture in IT

  · Bezpieczeństwo w chmurze z wykorzystaniem narzędzi w Azure

  · Business processes automation by EY - ServiceNow Fundamentals

  · Client Management in IT Environment

  · Cloud Data Management and Artificial Intelligence - Kyndryl

  · Continuous improvement

  · Cybersecurity - defense in modern organisations

  · Data analysis in PowerBI

  · Design Thinking - Facilitation (Advanced)

  · Design Thinking - innovating and creativity in business

  · Design Thinking in a Nutshell (Basic)

  · Efektywność - biznesowo słowo roku 2023

  · IT Career Navigator - wejdź do branży IT

  · Mainframe

  · Microsoft Data

  · Microsoft SQL Server

  · Modelowanie ryzyka rynkowego

  · Modern Leadership

  · Open Source

  · Oracle SQL/PLSQL – Introduction

  · OT/IoT cybersecurity for future experts. How to protect Industry 4.0

  · Professional communications

  · Project Management with AGILE methodology

  · Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w instytucji finansowej

  · SAP – platforma dla aplikacji biznesowych

  · Service Management with Agile the KYNDRYL Way Stream - Kyndryl

  · SRE – how to deal with it? From OPS through DevOps to SRE

  · Testy penetracyjne aplikacji internetowych

  · Tworzenie nowoczesnych fullstackowych aplikacji webowych

  · UX/UI Bootcamp

  · Wprowadzenie do usług chmurowych na podstawie Microsoft Azure

  · Współczesne trendy w cybersecurity

  · Zarządzanie infrastrukturą aplikacji bankowej

  · Zarządzanie modelami ryzyka w erze big data

  · Zarządzanie projektami tranzycyjnymi

Opinie

Sebastian Sobczyk

Na polskim rynku pracy w branży IT widoczny jest ciągły deficyt specjalistów ds. wspierania i wdrażania systemów ERP. Dobra znajomość systemu SAP S/4 HANA to niepodważalny atut, który odpowiednio wykorzystany, stwarza bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Wśród pracodawców oferujących stanowiska konsultantów, programistów czy specjalistów z różnych modułów funkcyjnych systemu SAP znajdują się zarówno uznane firmy polskie, jak i międzynarodowe, dla których największym problemem jest znalezienie pracownika o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu i znajomości realiów branży. Zapraszam serdecznie na studia podyplomowe z SAP S/4 HANA.

Sebastian Sobczyk

Konsultant wdrożeniowy SAP S/4 HANA modułów logistycznych, Kierownik studiów podyplomowych: SAP S4/HANA - Nowoczesny system ERP

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku SAP S4 HANA - Nowoczesny system ERP.

 

 • 85% w formie ćwiczeń - każdy uczestnik będzie wykonywał zadania / ćwiczenia w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP S/4 HANA oraz SAP Fiori.
 • 15% w formie wykładu - będących praktycznych wprowadzeniem do modułów SAP od strony funkcjonalnej oraz konfiguracji.

 

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma swoje indywidualne konto usera do systemu SAP S/4 HANA oraz SAP Fiori z możliwością logowania 24h na dobę, aby mógł szkolić się i uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez wersję mobilną SAP Fiori.

We wszystkich niżej przedstawionych modułach zostanie dodatkowo pokazana i omówiona konfiguracja modułowa SPRO.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Mariusz Bubeła
Krzysztof Ignaszewski
mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL. Konsultant  wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

mgr inż. Bartosz Szubzda

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. 9 letnie doświadczenie...

mgr Bartłomiej Socha

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Konsultant wdrożeniowy modułów logistycznych SAP, ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz...

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym...

Vitalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w...

mgr Elżbieta Gmur

Absolwentka Akademii  Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant oraz trener modułów FICO, opracowanie rozwiązań biznesowych w SAP w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej poparte bardzo dobrą znajomością tych zagadnień, praktyka wdrożeniowa w opracowaniu koncepcji rachunków...

Mariusz Bubeła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP. Ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. W...

mgr Piotr Kosior

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Doświadczony manager w zakresie zarządzania, zarządzania finansami, controllingu, rachunkowości finansowej i zarządczej. Obecnie manager ds. wdrożenia SAP w jednej z największych...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Programista i kierownik zespołu w nagradzanym za innowacyjność start-upie rozwijającym otwartą ekologiczną chmurę w oparciu o OpenStack – Cloud & Heat Technologies GmbH. Wprowadził w C&H proces Ciągłej Integracji (Continuous Integration) dla...

Krzysztof Ignaszewski

Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodowo związany z wdrożeniami systemów klasy Business Intelligence. Konsultant SAP BW/4HANA, SAP Analytics Cloud, SAP Data Warehouse Cloud. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle chemicznym,...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

E-mail: studia SP anna.adamczyk@wsb.torun.pl; studia MBA kinga.kolodziej@wsb.torun.pl
Tel.: studia podyplomowe +48 538 688 806

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF