Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Ważne: 

Rekrutacja na ten kierunek w roku akademickim 2023/2024 została zamknięta. Jeśli jednak jesteś zainteresowany(-a) studiami na tym kierunku, zapisz się na listę wypełniając formularz.

 

Zapisz się

hybryda

Zarządzanie jednostką oświatową to dziś niemałe wyzwanie – wymagania prawne zmieniają się niezwykle dynamicznie, brakuje chętnych do pracy, młodych nauczycieli, a oczekiwania rodziców, samych uczniów i społeczne rosną. Dyrektor szkoły musi być nie tylko biegły w prawie oświatowym i w prawie pracy czy w finansach, ale też sprawnie poruszać się w technikach zarządzania, psychologii, rozwiązywaniu konfliktów. Ba! Oczekuje się od niego, że będzie liderem lokalnej społeczności. 

Studia na kierunku „Organizacja i zarządzanie oświatą” wszechstronnie przygotowują dyrektorów do konkursu, mimo wciąż zmieniających się rozporządzeń i warunków gospodarczych. Uczą, jak zarządzać zespołem, kształtować finanse oraz dbać o wizerunek szkoły. Program kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne, ćwiczenia i studia przypadków.  

sp_sesjalato_36

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.
 

Zostaw kontakt

kontakt

Cel studiów

Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie do pełnienia funkcji dyrektora przedszkola, szkoły lub innej placówki oświatowej oraz zajmowania stanowisk w organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową. 

Korzyści

  • Program studiów jest opracowany w oparciu o obowiązujące wymagania MEiN, a jednocześnie uwzględnia najnowsze zmiany i trendy w oświacie.  
  • Zarówno program, jak i dobór wykładowców, to gwarancja, że przystępując do konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej, będziesz czuł się kompetentny i bardzo dobrze przygotowany zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. 
  • Ważnym elementem studiów tej specjalności jest możliwość uzyskania Certyfikatu Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w usługach edukacyjnych ISO 29990:2010, wydanego przez renomowaną, międzynarodową jednostkę certyfikującą. 

Dla kogo?

  • Studia adresowane są do wszystkich osób zamierzających przystąpić do konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej, a także do dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, pracowników jednostek samorządów terytorialnych, oraz innych osób związanych z edukacją, którzy chcą poszerzyć l swoją wiedzę i umiejętności.

Opinie

Izabela Suckiel

Studia w sposób profesjonalny przygotowują do pełnienia funkcji dyrektora przedszkola, szkoły lub innej placówki oświatowej oraz zajmowania odpowiedzialnych stanowisk w organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową.   

Zaletą studiów jest, że zawsze bazujemy na aktualnych przepisach prawa oświatowego, rozwijamy kompetencje menedżerskie i dostarczamy gotowych rozwiązań do zastosowania w praktyce szkolnej.   

Izabela Suckiel

autor programu, opiekun merytoryczny kierunku, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
TUV SUD

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Organizacja i zarządzanie oświatą

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Pawel zeller
Zenon_Decyk.jpg
Izabela Suckiel

Nauczyciel konsultant ds. kadry kierowniczej i ewaluacji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”,...

dr Paweł Zeller

Konsultant w zakresie zarządzania marką, strategii marketingowych. Trener biznesu z 20-letnim doświadczeniem. Od 2004 roku prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych, MBA i kursach kwalifikacyjnych dla kadry zarządzającej placówkami oświatowymi. Autor ok. 50 artykułów i tekstów...

Zenon Decyk

Dyrektor w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Absolwent studiów podyplomowych „Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi” oraz "Finanse i fundusze strukturalne UE".  Ekspert w zakresie prawa oświatowego, finansów w oświacie i kontroli zarządczej. Posiada bogate...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

E-mail: studia SP anna.adamczyk@wsb.torun.pl; studia MBA kinga.kolodziej@wsb.torun.pl
Tel.: studia podyplomowe +48 538 688 806

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00 - 16:00
  • wt: 10:00 - 17:00
  • śr: 08:00 - 16:00
  • cz: 10:00 - 16:00
  • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF