Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Studia w formule hybrydowej

Ekologia w biznesie przestaje być jedynie modą. Jednym z priorytetów Unii Europejskiej jest,
i z pewnością będzie, ochrona środowiska. Na wymagającym rynku w rozwiniętych społeczeństwach z wysoką świadomością ekologiczną trzeba liczyć się z coraz surowszymi wymaganiami związanymi z szeroko pojętą ochroną środowiska. Dlatego istnieje duże zapotrzebowanie biznesu na specjalistów z tego obszaru.
 
Celem kierunku jest przygotowanie profesjonalnej, dobrze wykształconej kadry zajmującej się problematyką ochrony środowiska.
 
 

 

sp_sesjalato_99

Studia na kierunku „Ochrona środowiska w przedsiębiorstwie” uczą więc, jak wprowadzać w swoim środowisku pracy politykę przyjazną środowisku, oceniać działania organizacji pod kątem oddziaływania na zasoby naturalne, a przede wszystkim tworzyć stosowną dokumentację z działalności firmy na bazie najnowszych rozwiązań prawnych.

sesja sp 6

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontkatuj się z nami

Cel studiów

Przygotowanie profesjonalnej i dobrze wykształconej kadry zajmującej się problematyką ochrony środowiska. 

Co zyskujesz?

  • Możesz uzyskać certyfikat audytora wewnętrznego systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001 wydanego przez TÜV SÜD Polska.
  • Zajęcia poprowadzone przez doświadczonych specjalistów – praktyków pracujący w różnych organizacjach oraz pracowników organów ochrony środowiska.
  • Rozwijanie praktycznych umiejętności, na które kładziemy duży nacisk.
  • Wizyta studyjna w przedsiębiorstwie w ramach zajęć.
  • Podniesiesz swoją atrakcyjność na rynku pracy dzięki specjalizowaniu się w bardzo aktualnej i pożądanej obecnie na rynku dziedzinie.
  • Po skończeniu studiów możesz zostać specjalistą ds. ochrony środowiska w przedsiębiorstwach przemysłowych, usługowych, urzędach oraz audytować wewnętrzne systemy zarządzania środowiskiem.
  • Możesz świadczyć usługi w zakresie ochrony środowiska dla innych przedsiębiorców.

Dla kogo?

Osoby aktualnie zawodowo związane z ochroną środowiska pragnące pogłębiać swoją wiedzę oraz osoby, które w przyszłości chciałby pracować w tej branży.
Studia te polecamy absolwentom kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, gdyż coraz częściej pracodawcy łączą te obowiązki w ramach jednego stanowiska.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Ochrona środowiska w przedsiębiorstwie.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Magdalena Grützmacher
Łukasz Naskręt
Danuta Grącka
Maria Tosiek
Beata Kempa

Od 20 lat związana z szeroko pojętą ochroną środowiska. Zdobyte na studiach wykształcenie: biologiczne i prawnicze oraz zdobyty certyfikat auditora zewnętrznego ISO 14001 wykorzystuje z powodzeniem w pracy zawodowej zarówno: jako pracownik organu ochrony środowiska oraz jako uczestnik...

Joanna Szaciłło-Joppek

Absolwentka Wydziały Budownictwa Wodnego i Inżynierii Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku „Zarządzanie środowiskiem”. Od 2004 roku zajmuje się tematyką związaną z gospodarką odpadami pracując na...

Joanna Tereszkiewicz

Absolwentka Ochrony środowiska UMK w Toruniu. Specjalista w zakresie ochrony i kształtowania środowisk lądowych oraz specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Od kilkunastu lat zajmuje się powyższymi zagadnieniami w dużej firmie usługowej oraz w sektorze małych i...

Magdalena Grützmacher

Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - kierunek biologia molekularna oraz studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie - kierunek Bezpieczeństwo żywności.
Posiada wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w obszarze...

Michał Gazda

Absolwent jednolitych studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz podyplomowych studiów zakresie ochrony środowiska w przedsiębiorstwie na WSB. Od początku ścieżki zawodowej związany z realizacją zadań samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska. W latach...

Joanna Pepłowska

Magister-inżynier Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy o kierunku Technologia i Inżynieria Chemiczna.
Ukończyła studia podyplomowe Master of Business Administration MBA w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkoły Wyższej poszerzając swoją wiedzę w zakresie zarządzania,...

Tomasz Kozłowski

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wielskiego w Warszawie - Wydział Leśny oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie Zarządzania dla Pracowników Administracji Publicznej i Jednostek Budżetowych. Od 1998 roku pracownik Urzędu Miasta Torunia,...

Zygmunt Jeszka

Członek Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji w Warszawie. Obecnie pełni funkcję prezesa. Współpracuje z PZH, Inspekcją Sanitarną i Weterynaryjną oraz naukowcami (biologami) z SGGW i UMK. 

Jest prelegentem na branżowych konferencjach i...

Łukasz Naskręt

Absolwent ochrony środowiska na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz podyplomowych studiów Zarządzanie Systemami Logistycznymi, ukończonych na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Doświadczenie zawodowe związane z gospodarką odpadami niebezpiecznymi oraz...

Danuta Grącka

Obecnie kierownik techniczny akredytowanego Laboratorium STREFA, wykonującego pomiary pola elektromagnetycznego dla celów ochrony środowiska i BHP. Przez 30 lat kierowała pomiarami pól elektromagnetycznych, kontroli jakości aparatów RTG i pomiarami skażeń promieniotwórczych...

Maria Tosiek
Pracownik Zarządu Zlewni w Toruniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na stanowisku Głównego specjalisty w Dziale Zgód Wodnoprawnych. Zajmuje się prowadzeniem postępowań i przygotowywaniem decyzji pozwoleń wodnoprawnych.
Od 2002 r. zawodowo związana z tematyką dotyczącą...
Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

E-mail: studia SP anna.adamczyk@wsb.torun.pl; studia MBA kinga.kolodziej@wsb.torun.pl
Tel.: studia podyplomowe +48 538 688 806

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00 - 16:00
  • wt: 10:00 - 17:00
  • śr: 08:00 - 16:00
  • cz: 10:00 - 16:00
  • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF