Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie).  

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Poleć znajomemu studia na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, zyskaj 10% zniżki w czesnym. Szczegóły, BON do pobrania:

 

BON

sposób realizacji studiów: online

Czy wiesz, że od września 2020 roku każda jednostka rządowa, samorządowa i publiczna musi posiadać stanowisko ds. dostępności? To ogromny potencjał na rynku pracy dla osób z odpowiednią wiedzą i kwalifikacjami! Studia podyplomowe dostępność w sferze publicznej to doskonała okazja, aby zdobyć te kwalifikacje i stać się ekspertem w tej niezwykle ważnej dziedzinie.

projekt grupa

Wybór tego kierunku pomoże Ci przygotować się do pełnienia funkcji menedżera lub specjalisty ds. dostępności. Zostaniesz wyposażony(-a) w niezbędną wiedzę i umiejętności do dostosowywania przestrzeni publicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Poznasz też praktyczne narzędzia wykorzystywane w skutecznym zarządzaniu dostępnością w różnych obszarach życia publicznego.

Zdjęcie

Jesteś zainteresowany/zainteresowana dofinansowaniem do studiów podyplomowych?

 

Sprawdź dofinansowania dla klienta indywidualnego:

Więcej informacji dla klienta indywidualnego

 

Sprawdź dofinansowanie dla firm:

Więcej informacji dla firm

zniżki toruń

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontkatuj się z nami

Cel studiów

Celem studiów jest wykształcenie specjalistów w zakresie szeroko pojętej dostępności, którzy będą gotowi do przystosowania przestrzeni publicznej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, zarządzania dostępnością, a także rozwijania i promowania tej idei. Twoje zajęcia poprowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu WSB Merito, innych polskich uczelni, a także praktycy z zakresu dostępności.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii dostępności, problemów demograficznych oraz prawno-administracyjnych aspektów zarządzania dostępnością w Polsce.
 • Zdobędziesz kompetencje do realizowania programu rządowego Dostępność Plus: poznasz jego zakres, budżet i wskaźniki kontekstowe.
 • Dowiesz się, w jaki sposób fundusze europejskie, dostępne w perspektywie finansowej 2014-2020, pomagają zarządzać dostępnością, m.in. poprzez wsparcie innowacji społecznych - innowacji na rzecz dostępności czy wykorzystywanie trybu inwestycyjnego w postaci partnerstwa publiczno-prywatnego.
 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu projektowania uniwersalnego i zarządzania dostępnością przy wykorzystaniu nowych mediów i zintegrowanego zarządzania sferą publiczną.

Dla kogo?

Studia podyplomowe przeznaczone są dla:

 • pracowników administracji rządowej i samorządowej,
 • pracowników służby zdrowia,
 • pracowników szkół wyższych,
 • średnich i przedszkoli,
 • pracowników pozostałych instytucji publicznych,
 • przedstawicieli organizacji lokalnych,
 • społecznych i gospodarczych.

Kształcą pracowników służby zdrowia i sektora prywatnego oraz wszystkich tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w zakresie dostępności w sferze publicznej i kompetencje menadżera dostępności.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
271 zł
254 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 800 zł, dzięki: 

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 237 zł/mies. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1000 zł: 

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 229 zł/mies. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Menedżer ds. dostępności.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Marcin Kowalski
mgr Regina Mynarska
mgr Agnieszka Bergtold-Kuczyńska
mgr inż. Aleksandra Gierej
dr Jakub Elwertowski
dr Magdalena Markowska
dr hab. Ewa Domagała – Zyśk
Cezary Graul

Menedżer kierunku informatyka w biznesie. Absolwent Teleinformatyki oraz Zarządzania, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym podczas studiów w Dronten University of Applied Sciences w Holandii oraz na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii determinuje jego multidyscyplinarność naukową....

dr Tomasz Marcysiak

Socjolog, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy. Ekspert w zakresie badań przemian zachodzących na obszarach wiejskich. Metodami socjologii jakościowej bada postawy przedsiębiorcze mieszkańców wsi, kulturę ludową oraz strategie zawodowe i aspiracje edukacyjne młodzieży i...

mgr Marcin Kowalski

Programista, specjalista IT i  dostępności cyfrowej, trener ds. dostępności cyfrowej stron internetowych i dokumentów elektronicznych,  koordynator ponad 150 wdrożeń portali dla administracji publicznej i klienta biznesowego. Szkoleniowiec.

mgr Regina Mynarska

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z zakresu prowadzenia szkoleń na Wyższej Szkole Biznesu. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Audiodeskryptorka, autorka tekstów ETR, koordynatorka dostępnych wydarzeń,...

mgr Agnieszka Bergtold-Kuczyńska

Ekspert i praktyk HR z ponad 20-letnim stażem w pracy jako trener i konsultant w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

mgr inż. Aleksandra Gierej

Dyrektor Kujawsko – Pomorskiego oddziału PFRON.

dr Jakub Elwertowski

Wykładowca Uniwersytetu WSB MERITO w Bydgoszczy. Doktor sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacji dzieł sztuki, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu i Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej,

dr Magdalena Markowska

Wykładowca UWSB MERITO w Toruniu. Psycholożka dzieci i młodzieży.

dr hab. Ewa Domagała – Zyśk

 prof. KUL – pedagog specjalna ze specjalizacją pedagogika osób z trudnościami w nauce, terapia pedagogiczna,  pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną, surdopedagogika i surdoglottodydaktyka, specjalne potrzeby edukacyjne.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF