Zrównoważeni 20 lat przeszłości, 20 lat przyszłości

Cel projektu

Celem  projektu jest kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zainteresowania wzajemnie powiązanymi ze sobą kwestiami ekonomicznymi, społecznymi, politycznymi i ekologicznymi, a także inspirowanie do podejmowania działań na rzecz poprawy stanu środowiska i społeczeństwa.

Katarzyna Zajączkowska

Wykładowczyni zrównoważonej mody i eko-projektowania, ekspertka Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej mody pod auspicjami ONZ, ekonomistka i projektantka z kilkunastoletnim doświadczeniem w czołowych firmach odzieżowych. Angażuje się w eko-edukację, prowadząc szkolenia dla firm i organizacji oraz konsultując marki w obszarze ESG. Autorka książki i podcastu "Odpowiedzialna moda". Jako ekspertka zrównoważonej mody prowadzi wykłady dla nauczycieli w ramach programu Be.Eco x Digital Uniwersity. Uczestniczy w licznych panelach na temat zrównoważonego rozwoju i transformacji branży.

Ekspertka: Katarzyna Zajączkowska

Opis webinaru

„Odpowiedzialna moda - o co tyle hałasu?!"

 

Termin: 21 maja 2024 r. (wtorek) , od godz. 17.00 

 

Spotkanie poświęcone naszej "drugiej skórze" - ubraniom. Wszyscy nosimy je codziennie, nie zastanawiając się zazwyczaj, jak wiele kryją tajemnic i jak złożony jest wpływ branży mody na świat oraz nas samych. Przyjrzyjmy się zatem kulturowym, społecznym i ekologicznym aspektom mody. Dowiemy jak powstają nasze ubrania, poznamy mechanizmy i skutki fast fashion. Następnie porozmawiamy o sposobach na lepszą modę: idei slow fashion, garderobie kapsułowej i modzie cyrkularnej. Poznamy patenty na świadome zakupy i większą satysfakcję z własnej szafy. Omówimy właściwości materiałów, ważne certyfikaty i źródła wiedzy o zrównoważonej modzie. Wszystko po to, by codzienne odzieżowe wybory odzwierciedlały nasze wartości i styl życia. Były choć trochę lepsze dla nas i planety.

 

Zapisz się na webinar

Karolina Banasiak-Pisz

Trenerka rozwoju osobistego i umiejętności społecznych, wykładowczyni Uniwersytetu Opolskiego. Posiada 13 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz zarządzaniu różnorodnym, rozproszonym zespołem. Prowadzi warsztaty asertywności, wzmacniania odwagi i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć. Feministka, przedsiębiorczyni. Autorka projektów dla kobiet, młodzieży, kadry szkolnej i organizacji pozarządowych, których celem jest wzmacnianie sprawczości osób uczestniczących i wspieranie w rozwijaniu własnego potencjału. Współautorka publikacji dot. zapobiegania dyskryminacji w różnych formach organizacji.

Ekspertka: Karolina Banasiak-Pisz

Opis webinaru

„Zrównoważony rynek pracy a równość płci - strategie dla przyszłych liderów”

 

Termin: 6 czerwca 2024 r. (czwartek) , od godz. 17.00 

 

W trakcie tego webinaru skoncentrujemy się na analizie wyzwań i możliwości związanych z równością płci na rynku pracy. Przedstawimy praktyki z Unii Europejskiej, które promują równość płci w miejscu pracy, wskazując konkretne kroki podejmowane przez firmy i instytucje. Będziemy omawiać korzyści wynikające z różnorodności płciowej oraz praktyczne strategie radzenia sobie z ewentualnymi wyzwaniami. W trakcie prezentacji zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, wymiany poglądów oraz analizy przypadków z europejskiego kontekstu, aby dostarczyć uczestnikom praktycznej wiedzy na temat budowania bardziej równościowego środowiska zawodowego.

 

Zapisz się na webinar

Minione wydarzenia:

Magda Bigaj

Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Autorka książki „Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci?” (Wydawnictwo W.A.B.). Ponad dekadę spędziła pracując dla firm ze świata nowych technologii, aktualnie bada ich wpływ na społeczeństwo i działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Doświadczona mówczyni i edukatorka w obszarze higieny cyfrowej i profilaktyki e-uzależnień. Autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji na temat wpływu nowych technologii na społeczeństwo. Twórczyni i prezeska Fundacji „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Umieszczona przez Magazyn Forbes Woman na liście 100 Kobiet Roku 2022.

Ekspertka: Magdalena Bigaj

Opis webinaru

„Mądrość w czasach sztucznej inteligencji. O wpływie higieny cyfrowej na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne.”

 

Termin: 25 kwietnia 2024 r. (czwartek) , od godz. 17.00 

 

Czy wiesz, że nowe technologie odpowiadają na nasze bardzo pierwotne potrzeby? Sztuczna inteligencja przesunęła granice ich zaspokojenia jeszcze dalej. Ale tam, gdzie przesuwamy granice, tam musimy być czujni. Co się dzieje z naszym mózgiem, emocjami i potrzebami, gdy życie nabiera tempa nowych technologii? Jak korzystać z ich dobrodziejstw i chronić swoją naturalną inteligencję, satysfakcję z życia i uważność?

 

Zapisy zamknięte
 

Dodatkowe informacje:

Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu WSB Merito Opole

e-mail: cwb@opole.merito.pl

telefon: 77/4019419