na zdjęciu 3 osoby. Mężczyzna w średnim wieku stoi na przeciw dwójki studentów, siedzących za biurkiem. przed nimi monitory komputerowe. mężczyzna pokazuje studentom wyświetlany na monitorze przedmiot.

Cel wydarzenia

Prezentacja rozwiązań z zakresu wykorzystania technologii RPA w sektorze prywatnym i administracji publicznej, a także wymiana doświadczeń w tym zakresie. W panelu eksperckim wezmą udział zaangażowani we wdrażanie innowacji organizacyjnych, polegających na automatyzacji procesów z wykorzystaniem robotów softwarowych. Spotkanie dedykujemy studentom kier. z obszaru zarządzania, finansów, administracji i bezp. wewn. oraz przedstawicielom firm i instytucji z wielu dziedzin. 

Poznaj prelegentów:

Janusz Saska

Adiunkt w instytucie spraw publicznych UJ, Koordynator Szkoły modelowania i Robotycznej Automatyzacji Procesów ISP UJ , doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Specjalizuje się w informatycznych systemach zarządzania, komputerowych narzędziach wspomagających zarządzanie w tym w szczególności w narzędziach modelowania i robotycznej automatyzacji procesów. Autor licznych publikacji i koordynator badań za zakresu systemów informatycznego wsparcia procesów zarządzania.  Współtwórca i koordynator innowacyjnego systemu praktyk w ISP UJ.  W szczególności bada możliwości zastosowania informatycznych systemów zarządzania i robotów programowych  we wspomaganiu zarządzana procesowego, oraz wykorzystania podejścia procesowego jako narzędzia doskonalenia instytucji sektora finansów publicznych. Skutecznie łączy wiedzę teoretyczną z praktyką wdrążając oparte na zarządzaniu procesowym rozwiązania z zakresu RPA.

Janusz Sasak

doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania

Wioletta Śląska-Zyśk

Menedżer, doświadczony samorządowiec. Była Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie i Przewodnicząca Komisji ds nauki, edukacji i sportu związku województw RP. Z jej inicjatywy funkcjonuje w województwie pilotażowy program Teleopieki skierowanych do seniorów. Absolwentka 9 studiów podyplomowych, w tym 2 MBA- jeden to zarządzanie w sektorze zdrowia. Oznaczona odznaką honorową za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego i medalem Pro Publico Bono Ministra Pracy .

Wioletta Śląska-Zysk

Dyrektor Naczelna Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie

Na zdjęciu Michał Wiawiórko

Ekspert branży IT oraz nowych technologii, konsultant w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów.  Od 2017 roku wyposaża firmy i ludzi w roboty oraz upowszechnia robotyzację.  Od 2018 roku jest CEO w polskiej firmie First Byte, która jest właścicielem autorskiego narzędzia klasy RPA o nazwie Wizlink®, za pomocą którego roboty jeszcze szybciej mogą zagościć w różnej wielkości organizacjach, zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego.

Michał Wawiórko

Wizlink

Kazanowska

Koordynator Zespołu Automatyzacji i Robotyzacji Procesów w Unilink S.A, największej multiagencji ubezpieczeniowej w Polsce. Rozpoczęła swoją przygodę w firmie od obszaru biznesowego, gdzie z sukcesem w roli "obywatelskiego programisty" wdrożyła narzędzie RPA. Wprowadza back office do świata hiperautomatyzacji i rozszerzam obszary działania wewnętrznego Zespołu RPA, by wspierać naszą firmę w dynamicznym rozwoju. 

Aleksandra Kazanowska

Unlinik S.A.

Falgier Justyna

Opiekun „praktyk z robotem” Instytutu Spraw Publicznych UJ. Obecnie prowadzi również Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce.  Główny audytor w procesie budowania i pilotażowego wdrożenia systemu zapewniania jakości kształcenia opartego na Małopolskich Standardach Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES), w tym procesu weryfikacji instytucji szkoleniowych. Doświadczony audytor wewnętrzny. 

Justyna Falgier

Audytor wewnętrzny Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

na zdjęciu dr Pypłacz

Dr nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.  W swojej pracy naukowej zajmuje się wykorzystaniem robotów softwarowych w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz zarządzaniem procesami. Jest szkoleniowcem w zakresie mapowania procesów biznesowych z wykorzystaniem narzędzia Oracle Business Process Architect oraz certyfikowanym wykładowca BPMN. Jest autorkom wielu publikacji naukowych z zakresu wykorzystywania nowych rozwiązań optymalizujących i usprawniających procesy w

Paula Pypłacz

doktor nauk ekonomicznych Uniwersytet WSB Merito Opole, menedżer kierunku inżynieria zarządzania

dr Agnieszka Gawlik

Dr nauk ekonomicznych - absolwentka Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (gdzie zdobyła doktorat), absolwentka Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (magister ekonomii – specjalności: finanse i rachunkowość, zarządzanie jakością i środowiskiem). Absolwentka Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (Interdyscyplinarne Studia Menedżerów Farmacji, studium farmakoekonomiki, HTA, marketingu i prawa farmaceutycznego).

Posiada doświadczenie praktyczne jako ekspert, audytor i konsultant: specjalizuje się w planowaniu przedsięwzięć gospodarczych, analizie i ocenie ich opłacalności, finansowych aspektach działalności przedsiębiorstw, a także wykorzystaniu w praktyce gospodarczej metod analizy ekonomicznej przedsiębiorstwa.

Prowadzi badania nad ekonomicznymi aspektami funkcjonowania sektora publicznego i efektywnością rynków. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu nauk o zarządzaniu oraz ekonomii i finansów; autorka podręcznika „Sporządzanie planów, analiz i sprawozdań”. Nauczyciel akademicki. 

Agnieszka Gawlik

doktor nauk ekonomicznych, Uniwersytet WSB Merito Opole, menedżer kierunku zarządzanie

Na zdjęciu student Bartłomiej Januchta

23-letni żak Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie studiuje zarządzanie polityką społeczną. Jego przygoda z zawodem rozpoczęła się od innowacyjnych w skali kraju praktyk studenckich, dzięki którym obecnie Bartłomiej pracuje w Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. W miejscu tym zajmuje się automatyzacją i robotyzacją procesów, sprawiając, że stają się bardziej efektywne, precyzyjne i zoptymalizowane. Student podkreśla, że cieszy go możliwość wdrażania możliwości sztucznej inteligencji - a co za tym idzie - rozwiązywać wszelkie problemy związane z niską efektywnością, produktywnością i błędami. - "Jestem tu, aby przyczynić się do wielkich zmian naszej rzeczywistości, na które z pewnością szansę daje nam AI" - podkreśla. 

Bartłomiej Januchta

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego

Program spotkania:

  • 13:00 - 13:10 Otwarcie seminarium. Powitanie uczestników - dr Katarzyna Mizera - Dziekan WE Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu; dr Agnieszka Gawlik - Prodziekan WE Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu
  • 13:10 - 13:25 Technologia RPA w procesach biznesowych - Michał Wawiórko - CEO w firmie First Byte
  • 13:25 - 13:40 Wykorzystanie RPA w jednostkach sektora finansów publicznych - Koordynator Szkoły modelowania i robotycznej automatyzacji procesów UJ, dr inż Janusz Sasak
  • 13:40 - 15:10 Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych ekspertów - moderatorzy: dr. inż Paula Pypłacz, dr A. Gawlik
  • 15:10 - 15:25 Sesja pytań i odpowiedzi
  • 15:25 - 15:30 Podsumowanie i zakończenie seminarium

 

Spotkanie odbędzie się dualnie, tj. stacjonarnie - w auli naszej uczelni oraz online. 

Laptop

Dołącz do spotkania z ekspertami! Zdobądź wiedzę!