Stypendia i zniżki

Studia to inwestycja która się zwraca, ale na początku, dla części z Was, może się wiązać ze sporym wysiłkiem finansowym. Zobacz, z jakich stypendiów i zniżek, które poratują Twój budżet, możesz skorzystać, będąc studentem Uniwersytetu WSB Merito Opole. Pamiętaj, że na naszej uczelni korzystasz nie tylko ze stypendiów fundowanych z budżetu Ministerstwa Nauki, czyli tych samych, z których mogą skorzystać studenci uczelni publicznych, ale Uniwersytet WSB Merito ma dla Ciebie zniżki i stypendia fundowane ze środków własnych.

 

Uczelniom WSB Merito zaufało już ponad 450 000 studentów.

Program VIS - studiuj za darmo

W Uniwersytecie WSB Merito Opole każdy student jest ważny, dlatego uruchomiliśmy Program VIS – Very Important Student. Został on przygotowany z myślą o kandydatach na studia I stopnia, którzy mogą pochwalić się świadectwem dojrzałości z wysokimi wynikami i dzięki temu będą mieli możliwość bezpłatnego studiowania w naszej uczelni już od pierwszego semestru.

 

Sprawdź szczegóły

 

by dowiedzieć się, kto i na jakich zasadach może skorzystać z Programu VIS w Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Grupa rozmawiających studentów.

Promocja "POLECAM"

Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyłeś naszą uczelnię, wybierając ją jako miejsce Twoich studiów.


Doceniamy to, dlatego jeśli polecisz studia w WSB Merito znajomemu, otrzymasz dodatkowo 100 zł zniżki w czesnym.


Poleć jedne ze studiów w WSB Merito:
•    I stopnia
•    II stopnia

•    II stopnia z podyplomowymi

•    jednolite studia magisterskie
•    podyplomowe
swojemu znajomemu lub członkowi rodziny, a zniżka będzie Twoja.

 

Wypełnij formularz

 

Szczegółowych informacji na temat promocji udziela Biuro Rekrutacji.

 

Zapoznaj się z regulaminem promocji "Polecam".

Dziewczyny przeglądające notatki.

Stypendia

Uścisk dłoni
Stypendium Pomostowe

Stypendia pomostowe, przeznaczone na pierwszy rok studiów, są dostępne dla ambitnych i zdolnych absolwentów szkół średnich z małych miast i wsi, którzy pochodzą z rodzin o skromnych dochodach i planują podjąć studia. Program Stypendiów Pomostowych nie tylko ułatwia im rozpoczęcie edukacji wyższej, ale również otwiera drzwi do szeroko rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata nauki.

 

Stypendium dla studentów na I roku studiów wynosi 7000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.

 

Rekrutacja do programu oraz dodatkowe informacje znajdziesz tutaj.

 

Mózg
dla ambitnych i pracowitych

O stypendium Rektora za wyróżniające wyniki w nauce może się ubiegać każdy, kto uzyskał roczną średnią ocen na poziomie min. 4,75 lub wykazał się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi albo znakomitymi wynikami sportowymi na poziomie międzynarodowym lub krajowym. Student I roku studiów I stopnia może ubiegać się o stypendium, jeżeli jest laureatem olimpiady lub medalistą zawodów sportowych o tytuł Mistrza Polski.

 

Termin składania wniosków mija 17 marca 2024 r.

Medal
Ministra

Student, który wykazał się wybitnymi osiągnięciami naukowymi oraz uzyskał wysoką, roczną średnią ocen może ubiegać się o przyznanie stypendium Ministra Nauki.

Tryby
socjalne

Uniwersytet WSB Merito Opole nie zapomina o studentach znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej bez względu na wybrany przez nich tryb nauki. Wsparcie finansowe, przyznawane ze środków ministerialnych, można otrzymać już na pierwszym semestrze studiów. W poprzednim roku akademickim o stypendium socjalne mogły starać się osoby, których dochód netto na osobę w rodzinie nie przekraczał 1294,00 zł.

 

Termin składania wniosków mija 15 marca 2024 r.

Uścisk dłoni
dla osób niepełnosprawnych

Uniwersytet WSB Merito Opole to uczelnia przyjazna osobom z niepełnosprawnościami. Przyznajemy stypendia dla osób legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności i niezdolności do pracy lub o przyznanej grupie inwalidzkiej.

 

Termin składania wniosków mija 15 marca 2024 r.

Pinezka
zapomogi

Przyznajemy jednorazowe wsparcie finansowe studentom, którzy znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Są to świadczenia dotowane przez Ministerstwo Nauki.

 

Organizacja
dla liderów

Promujemy studentów, którzy aktywnie działają na rzecz uczelni i swoich kolegów. Stypendia finansowane są ze środków własnych uczelni. 

Jak ubiegać się o stypendium?

Najlepiej najpierw zajrzyj do Extranetu, tam w zakładce „Stypendia i zniżki” znajdziesz szczegółowe informacje, wzory wniosków i daty składania podań w zakresie stypendium socjalnego, specjalnego dla osób z niepełnosprawnościami oraz stypendium Rektora za wyróżniające wyniki w nauce.
 
W przypadku pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z:
Działem Obsługi Finansowej Studenta 
tel. 77 401 94 05, e-mail: dofs@opole.merito.pl

Dziewczyny patrzące w ekran laptopa.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
406 zł
339 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz:

  • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 339 zł.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.