Czego nauczysz się wybierając tę specjalność?

 • Poznasz metody gromadzenia i analizy informacji finansowych pochodzących z różnych źródeł oraz rozumiesz zasady i przepisy dotyczące opodatkowania działalności gospodarczej.
 • Będziesz potrafił zastosować w praktyce metody i narzędzia umożliwiające rozwiązywanie problemów z zakresu finansów przedsiębiorstw.
 • Dowiesz się jak stosować narzędzia informatyczne stanowiące wsparcie procesu zarządzania finansami w przedsiębiorstwie.
 • Będziesz umiał właściwie dobrać źródła finansowania działalności gospodarczej i opanujesz techniki i metody prowadzenia negocjacji finansowych.
 • Nauczysz się oceniać sytuację finansową przedsiębiorstwa i opłacalność inwestycji oraz dowiesz się, jak prawidłowo zidentyfikować i oceniać ryzyko finansowe w przedsiębiorstwie.

 

Chłopak z laptopem.

Praca dla Ciebie

 • Własna działalność gospodarcza
 • Działy ekonomiczno-finansowe w małych i średnich przedsiębiorstwach, a w szczególności działy finansowe, controllingu, budżetowania, kontroli kosztów czy zarządzania ryzykiem
 • Firmy konsultingowe, doradztwa inwestycyjnego i podatkowego
 • Instytucje państwowe, samorządowe i organizacje wspierające rozwój małej i średniej przedsiębiorczości
 • Wydziały finansowe urzędów (np. miasta, gminy)
 • Banki

Opinia wykładowcy

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest najstarszą i największą organizacją skupiającą pracowników sektora rachunkowości i finansów. Dzięki porozumieniu podpisanemu z oddziałem okręgowym stowarzyszenia przy tworzeniu programów studiów i programów praktyk, realizacji specjalistycznych warsztatów, konsultowaniu zmian i doradzaniu studentom w rozwoju kariery współpracujemy z najlepszymi praktykami świata finansów w regionie. Dzięki temu specjalistyczna wiedza naszych absolwentów jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby pracodawców.

dr Jolanta Bodzianny

wykładowca Uniwersytetu WSB Merito

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Program tej specjalności wyróżnia się dużą uniwersalnością – wychodzi poza tradycyjne aspekty księgowe finansów w kierunku inżynierii finansowej, służącej kształtowaniu umiejętności podejmowania decyzji finansowych.
 • Po ukończeniu tej specjalności masz szerokie perspektywy zawodowe – od prowadzenia własnej działalności gospodarczej, przez pracę w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, po pracę w korporacjach.
 • Jeśli zamierzasz prowadzić własną działalność gospodarczą, to jest specjalność stworzona właśnie z myślą o Tobie.
Dziewczyny przeglądające notatki.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 25 kwietnia
czesne już od
340 zł
273 zł
miesięcznie

Zapisując się do 25 kwietnia, zyskujesz:

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 340 zł.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

Program studiów

Współczesna rachunkowość to nie tylko ewidencja zdarzeń gospodarczych. Profesjonalny księgowy posiada szeroką wiedzę z rachunkowości, prawa gospodarczego i podatkowego oraz wykazuje się znajomością systemów informatycznych – jest współtwórcą sukcesu przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Sochanik-Agnieszka — kopia2
dr Beniamin Noga
Damian Kaźmierczak
dr Jolanta Bodzianny

Doktor nauk ekonomicznych, trener biznesu. Prowadzi szkolenia dla praktyków – kandydatów na samodzielnych i głównych księgowych. Członek Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony dla rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”....

Agnieszka Sochanik

Absolwentka Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu) na kierunku finanse i rachunkowości oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoją wiedzę doskonaliła na studiach podyplomowych z controllingu oraz studiach menedżerskich. Od...

dr Beniamin Noga

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu IHI w Zittau (Niemcy). Autor ponad 20 publikacji naukowych o tematyce MŚP, pieniądzu i zarządzaniu w sporcie. Współautor podręcznika Makroekonomia oraz książki Edukacja ekonomiczna polskiego...

Damian Kaźmierczak

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku finanse i rachunkowość. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego, matematyki, przedsiębiorczości i muzyki. Nauczyciel...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF