konferencja3

Cel konferencji

Celem konferencji będzie tworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji poglądów, doświadczeń i praktycznych rozwiązań w zakresie wspierania integracji osób z niepełnosprawnościami oraz niedostosowanych społecznie stygmatyzowanych w swoich środowiskach lokalnych. W II edycji punktem odniesienia podejmowanych rozważań jest rodzina jako pierwsze środowisko społeczne, które nie tylko stymuluje rozwój i kształtuje postawy, ale i procesy uspołecznienia.

Irena Motow

Profesor Maria Grzegorzewska, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce otwierając nowy rok akademicki 1966/67 użyła słów „[…] Nie ma kaleki- jest człowiek. Walczymy o to, żeby wszystkim tym, którym utrudnione są drogi poznania świata lub kontaktu z nim-dopomóc, przygotować do życia społecznego jako użytecznego pracownika […] ”
Globalizacja oraz przemiany społeczno-ekonomiczne, jakie nastąpiły w wyniku transformacji ustrojowej w Polsce, gruntownie przeistoczyły model i zasady funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Demokratyzacja życia społecznego wywołała proces zmian ukierunkowany na wyrównywanie szans tej grupy osób. Wysoka wartość praw człowieka sprawiła, że cena wolności i autonomii osoby odciska się coraz bardziej na wielu obszarach życia społecznego. Mimo tego świat nadal nie ma pełnej i dobrej oferty dla osób z niepełnosprawnościami i niedostosowanych społecznie a integracja i inkluzja nadal pozostają ich marzeniem.

dr hab. Irena Motow, prof. WSB Merito

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Zapisy na konferencję

Zapraszamy do zapisu na konferencję  Od stygmatyzacji do integracji - podróż po równe szanse!

 

W dniu konferencji (22 kwietnia) umożliwiamy uczestnictwo w transmisji online, bądź uczestnictwo stacjonarne. Liczba miejsc na uczestnictwo stacjonarne jest ograniczona i obowiązuje kolejność zapisów. Potwierdzenie uczestnictwa otrzymają Państwo w odpowiedzi zwrotnej na zapis, do 48 godzin.

Organizacja

Zarezerwuj miejsce na konferencji

Plan konferencji

8.15-9.00

Rejestracja uczestników.

9.00-9.10

powitanie gości, wystąpienie Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Opolu, dr Katarzyny Mizery

9.10-9.20

Kilka słów o Studenckim Kole Naukowym INTEGRACJA. Wystąpienie Przewodniczącej Koła Dominiki Kowalik.

sesja plenarna I sesja plenarna I

9.20-9.45

dr hab. Mariusz Jędrzejko prof. Akademii Piotrkowskiej
Wystąpienie: Dzieci i młodzież poszukujące ryzyka: o etiologii współczesnych problemów wychowawczych.

 

9.45-10.10

dr Mariusz Dobijański (Uniwersytet w Białymstoku)
Wystąpienie: Standardy ochrony małoletnich w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Działania i procedury.

 

10.10-10.40

Janek Gawroński- Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka - Fundacja Autism Team z Łodzi.
Wystąpienie: Moje prawo to podstawa. Waga i istota samostanowienia.

 

10.40-11.20 Sala 401

Janek Gawroński
Spotkanie z uczniami szkół opolskich na temat KLUBU ŚWIADOMEJ MŁODZIEŻY

 

10.40-11.00

por. mgr Michał Matysik (Oddział Zewnętrzny ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich)
Wystąpienie: Oddziaływania penitencjarne wobec skazanych recydywistów odbywających karę pozbawienia wolności w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo w Oddziale Zewnętrznym ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich.

 

11.00-11.10

Podsumowanie I sesji plenarnej.
Panel dyskusyjny.

 

przerwa kawowa 1 przerwa kawowa 1
sesja plenarna II sesja plenarna II

11.40-12.05

Sylwia Kowalska (Fundacja Autism Team w Łodzi)
Wystąpienie: Rola rodzica w przestrzeni niepełnosprawności. Wsparcie uszyte na miarę potrzeb.

 

12.05-12.30

mgr Barbara Płaczek (seksuolożka)
Wystąpienie: Mnie (to) nie dotyczy?! - o seksualności osób z niepełnosprawnościami.

 

12.30-12.45

dr Joanna Soworka-Wojniak
Wystąpienie: Jak sobie poradzić, gdy dosięgnie nas niepełnosprawność ruchowa?

 

12.45-13.00

dr Marta Motow-Czyż (MReh-Centrum Fizjoterapii i Leczenia Skolioz w Chorzowie)
Wystąpienie: Psychosomatyczne aspekty terapii fizjoterapeutycznej osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

13.00-13.20

Występ teatralny wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Leśnicy.

13.20-13.30

Podsumowanie II sesji plenarnej.
Panel dyskusyjny.

 

przerwa obiadowa przerwa obiadowa
sesja plenarna III sesja plenarna III

14.10-14.25

mgr Agnieszka Lewonowska-Banach
Wystąpienie: Aktywizacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami na przykładzie doświadczeń Zakładu Aktywności Zawodowej „U Pana Cogito” w Krakowie.

 

14.25-14.40

mgr Róża Knapik-Szałańska (Edukator zdrowia w zakresie cukrzycy i otyłości)
Wystąpienie: Funkcjonowanie społeczne młodych diabetyków.

 

14.45-15.30 SALA 402

mgr Róża Knapik-Szałańska
WARSZATY - Edukacja praktyczna w zakresie terapii i wsparcia w cukrzycy.

 

14.45-15.00

mgr Alicja Stelmaszczyk (Niewidzialna Przestrzeń w Opolu)
Wystąpienie: Jak zobaczyć świat oczami osób z niepełnosprawnością wzroku?

 

15.00-15.15

mgr Magdalena Szul-Fryda (Uniwersytet WSB Merito w Opolu)
Wystąpienie: Rola trenera pracy w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami

 

15:15-15.40

mgr Róża Knapik-Szałańska, dr Piotr Szałański oraz Hania i Wojtuś Szałańscy
Wystąpienie: Cukrzyca w rodzinie. Jak radzimy sobie z problemem?

 

15.40-15.50

Podsumowanie III sesji plenarnej.
Panel dyskusyjny.

 

15.50-16.00

Występ wokalny w wykonaniu wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Leśnicy.

16.00-16.30

Podsumowanie i zakończenie konferencji

10:00-16:00 równolegle w czasie konferencji

Ośrodek Wsparcia i Testów w Opolu- OWIT

Podczas konferencji w godzinach 10:00-16:00 zostanie zorganizowane stoisko ze sprzętem i technologiami asystującymi. Każdy uczestnik konferencji będzie miał możliwość przetestowania technologii asystujących. 

dr Mariusz Dobijański

Pedagog resocjalizacyjny, adiunkt na Uniwersytecie w Białymstoku, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku. Były Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Współpracował z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Rzecznikiem Praw Dziecka, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Autor blisko stu publikacji naukowych, w tym ośmiu monografii z dziedziny zarządzania oświatą, praw i wolności człowieka, przywództwa w edukacji i resocjalizacji. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Resocjalizacji. Ekspert Senatu RP opiniujący projekt Ustawy o resocjalizacji i wspieraniu nieletnich oraz projekt Ustawy o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw. Samorządowiec, szkoleniowiec i edukator prowadzący szkolenia dla nauczycieli z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym, agresji i przemocy w rodzinie, a w ostatnim czasie standardów ochrony małoletnich.

Wystąpienie - Standardy ochrony małoletnich w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Działania i procedury.

Jank Gawroński

Osiemnastolatek w spektrum autyzmu i z milionem innych zalet. Samo rzecznik, społecznik, działa w Fundacji Autism Team, Inicjatywie Obywatelskiej „Chcemy całego życia!” oraz Inicjatywie „Nasz Rzecznik”. Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka – Moniki Horny-Cieślak. Pomysłodawca i organizator Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza młodzież w spektrum autyzmu.  
Koordynator akcji społecznej Jestem-Mogę-Będę, której celem jest promocja samorzecznictwa dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz inicjator Lekcji Różnorodności. Współtwórca kampanii społecznych „Jestem bądź ze mną”, „Nasze prawa to podstawa”, „Szkoła przyjazna dla autyzmu”, „STOP PRZEMOCY! #przyjaźniedlaautymu”
Innowator społeczny, koordynator działań „Klub Świadomej Młodzieży. Praktyki zwiększające dostępność dla osób w spektrum autyzmu” oraz „KŚM – waga i istota samostanowienia młodzieży z niepełnosprawnościami w życiu publicznym.”
We współpracy z koalicją organizacji współorganizował kampanie „Dzieciństwo bez przemocy. Dorosłość bez lęku” oraz „Jestem! Bądź ze mną” z okazji 2 kwietnia – Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w której apelował o świat „przyjazny dla autyzmu” i poszanowanie praw dzieci z niepełnosprawnościami.
W 2020 r. uhonorowany LODOŁAMACZEM Specjalnym za szczególną wrażliwość społeczną, promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. Laureat nagrody „Młody Człowiek bez barier” (2022 r.)  oraz nagrody „ALE KLASA 2023” za wspieranie dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu (2023 r.)

 

Wystąpienie - Moje prawo to podstawa. Waga i istota samostanowienia.

por. mgr Michał Matysik

Psycholog, rehabilitant, coach i negocjator, kierownik oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo dla recydywistów penitencjarnych. Sprawuje nadzór organizacyjny i terapeutyczny nad prowadzeniem oddziaływań terapeutycznych, a w szczególności organizuje pracę zespołu terapeutycznego w sposób zapewniający pełną realizację programu oddziaływań. W czasie wolnym por. Michał Matysik pogłębia znajomość języków obcych, podróżuje i uprawia sport.
 

Wystąpienie - Oddziaływania penitencjarne wobec skazanych recydywistów odbywających karę pozbawienia wolności w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo w Oddziale Zewnętrznym ZK nr 1 w

Sylwia Kowalska

Współtwórczyni Fundacji Autism Team oraz Inicjatywy Obywatelskiej Chcemy Całego Życia, w których działa społecznie na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz aktywna członkini Inicjatywy „Nasz Rzecznik”, która współpracuje z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.
Działaczka na rzecz środowiska rodzin osób z autyzmem. Współinicjatorka ruchu rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Inicjatorka i koordynatorka ogólnopolska Klubu Świadomych Rodziców. Współorganizatorka i aktywna uczestniczka kampanii społecznych, podnoszących świadomość dot. życia z niepełnosprawnościami., m.in.  dot. zniesienia zakazu pracy zarobkowej na świadczeniach opiekuńczych; „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!” – dot. specjalistycznych środowiskowych domów samopomocy D i E dla osób w spektrum autyzmu i dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz „Dzieciństwo bez przemocy, dorosłość bez lęku” w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Inicjatorka i koordynatorka Społecznego Pogotowia Interwencyjnego. Ekspertka edukacji włączającej. Organizatorka i współautorka licznych szkoleń dla rad pedagogicznych, warsztatów dla rodziców i specjalistów oraz spotkań autorskich (m.in Porozmawiajmy o autyzmie, Edukacja włączająca uczniów i uczennic w spektrum autyzmu). Członkini Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Koalicji Organizacji Poradniczych. Współorganizatorka przestrzeni wolności w byciu sobą: Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza młodzież w spektrum autyzmu oraz współautorka licznych kampanii społecznych promujących samorzecznictwo, m.in.: JESTEM – MOGĘ – BĘDĘ! „Szkoła przyjazna dla autyzmu” Innowatorka społeczna (KŚM. Praktyki zwiększające dostępność dla osób w spektrum autyzmu).
Uhonorowana tytułem Kobiety Niezwykłej (2021 r.) oraz Medalem 600lecia za zasługi dla Miasta Łodzi (2023 r.) za wieloletnią, społeczną działalność na rzecz osób z niepełnosprawności ich rodzin. Prywatnie szczęśliwa żona i mama fantastycznego 18-letniego Janka z autyzmem, niepełnosprawnościami sprzężonymi i milionem zalet.

 

Wystąpienie - Rola rodzica w przestrzeni niepełnosprawności. Wsparcie uszyte na miarę potrzeb.

Barbara Płaczek

Specjalista seksuologii, trener edukator seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, certyfikowany edukator seksualny dzieci i młodzieży, pedagog zdrowia, terapeuta. Prowadzi gabinet specjalisty seksuologii w Rybniku chcąc wyjść naprzeciw problemowi erotyzacji, pornografii, masturbacji. Diagnozuje dzieci wykorzystane seksualnie, pracuje z kobietami długotrwale sprzedawanymi do prostytucji, osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi, z osobami z niepełnosprawnością ruchową w ramach rehabilitacji seksualnej. Współpracuje m.in. z Fundacją Budzimy Uśpione Umysły, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, Fundacją Pomoc Autyzm, Fundacją AVALON, Fundacją La Strada, Fundacją SEXed.pl. W obszarze szkoleniowym zajmuje się szkoleniami z zakresu seksualności, granic intymnych, zachowań agresywnych, autoagresywnych, norm akceptowalnych społecznie, szeroko pojmowanego sekstingu, uzależnień, kompulsji oraz komunikacji w zespole terapeutycznym czy rehabilitacji seksualnej. Laureatka 100 osób działających na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce FORBES’a.

Wystąpienie - Mnie (to) nie dotyczy?! - o seksualności osób z niepełnosprawnościami.

Sorowka-Wojniak

Skończyła studia ekonomiczne Akademia Ekonomiczna w Katowicach (obec. Uniwersytet Ekonomiczny) 1999 r..; studia doktoranckie /Rozprawa doktorska nt.: Ekonomiczno-społeczne bariery inkluzji osób niepełnosprawnych” / 2006 r.
2013 r. – 2014 r. – udział w pracach nad aktualizacją Wojewódzkiej Strategii Polityki Społecznej województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego
2003 r. – członek Komitetu Roboczego ds. obchodów Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych w województwie śląskim. VI.2003 r. – 2006 r. Członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Katowice: VI.2003 r. – X.2004 r. – sekretarz; X.2004 r. – V.2006 r. – przewodniczący.
Instruktor aktywnej rehabilitacji, związana od wielu lat z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji. Zaangażowana w liczne projekty m.in.: „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim”, „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim”
Aktywny udział w licznych konferencjach związanych z tematyką i zagadnieniami osób z niepełnosprawnością. Zaangażowana w prowadzenie zajęć szkoleniowych dla osób po urazie rdzenia kręgowego oraz prowadzenie szkoleń dla różnych grup odbiorców (m.in. personelu medycznego, rodziców, pracowników administracji samorządowej i rządowej itp.)  nt.  niepełnosprawności.

 

Wystąpienie - Jak sobie poradzić, gdy dosięgnie nas niepełnosprawność ruchowa?

dr Marta Motow

Doktor nauk w zakresie fizjoterapii, pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni wyższych. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych o tematyce medycznej. Fizjoterapeuta z 20 letnim doświadczeniem prowadząca własną praktykę w MReh Centrum Fizjoterapii i Leczenia Skolioz.  Absolwent i certyfikowany instruktor wielu szkoleni i kursów między innymi: Manipulacja powięzi – fascialmanipulation według Stecco, Metody Terapii Manualnej wg Kaltenborna- Evjenth, Metody PNF, Metody Manualnej Terapia Punktów Spustowych, Masażu leczniczego, Kinetic Control, Kinezjotapingu, Bezpośrednich Techniki Powięziowych z wykorzystaniem FDM, Mięśniowo-powięziowej Terapia Miednicy i Kręgosłupa Lędźwiowego, Technik Osteopatycznych i Kompleksowej Diagnostyki i Terapia Stawu Kolanowego. Metoda FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz, Kinesio taping, Suche Igłowanie, Mezoterapia w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, Terapia wisceralna, pinoterapia. Pracując z pacjentami w kompleksowy sposób pomaga w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu, schorzeniami neurologicznymi oraz z wadami postawy. W pracy ze swoimi pacjentami stara się przywrócić im możliwie jak najwięcej funkcji, również tych psychosomatycznych, które z powodu urazu czy traumy zostały uszkodzone.

Wystąpienie - Psychosomatyczne aspekty terapii fizjoterapeutycznej osób z niepełnosprawnością ruchową.

Agnieszka Lewonowska

Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej U Pana Cogito Pensjonat i Restauracja zatrudniającego 32 osoby niepełnosprawne z zaburzeniami psychicznymi – uczestniczyła w jego powstawaniu i zarządza nim od 2003 roku, z sukcesem animując lokalne środowisko sprzyjające zdrowieniu i tworząc kulturę organizacyjną wspierającą programy aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Z wykształcenia mgr pielęgniarstwa, która od 1996 roku związana jest z krakowską psychiatrią środowiskową i ekonomią społeczną. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu zarządzania Małymi i Średnimi Firmami, studiów podyplomowych z ekonomii społecznej oraz studiów podyplomowych doradztwo, orientacja zawodowa i coaching kariery. Specjalista w zakresie organizacji pracy w turystyce i hotelarstwie.
Od 1999 roku członek założyciel i Skarbnik Stowarzyszenia Na rzecz Rozwoju Psychiatrii I Opieki Środowiskowej a od 2004 roku Sekretarz Stowarzyszenia Rodzin Zdrowie Psychiczne. Od 2012 roku Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Osób Chorujących Psychicznie „RODZINY”. Od 2007 roku pomysłodawca i redaktor naczelna czasopisma dla rodzin osób chorujących psychicznie „RODZINY”, który wydawany był do roku 2017 systematycznie wspierał rodziny w całej Polsce docierając do nich bezpłatnie w formie półrocznika drukowanego oraz elektronicznego.
W 2005 roku z ramienia Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej (SRP) była zaangażowana w tworzenie i rozruch przedsiębiorstwa społecznego Laboratorium Cogito Sp. z o.o. w Krakowie tworzącego miejsca pracy dla osób po kryzysach psychicznych, działając w nim w pierwszym roku działalności jako Wiceprezes Zarządu.
Od 2013 roku z ramienia Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej współtworzy Spółdzielnię Socjalną „Kobierzyn” w Krakowie pełniąc w pierwszym roku działalności funkcję Wiceprezesa Zarządu. Jest to spółdzielnia socjalna osób prawnych (Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej wraz z Fundacją Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca) zatrudniająca 20 osób chorujących psychicznie.
Od 2011 roku członek Rady ds. Zdrowia Psychicznego działającej przy Ministerstwie Zdrowia. W latach 2015-2018 r. członek Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, a w kadencji 2023-2026 Pierwsza Wiceprzewodnicząca Małopolskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Od 2016 r. zaangażowana w monitorowanie i wdrażanie Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami, uczestniczyła w przygotowywaniu Raportu Alternatywnego z realizacji konwencji (www.konwencja.org). Ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych w zakresie oceny kwalifikacji rynkowych w branży gastronomicznej i hotelarskiego, w szczególności kierowanych do osób z niepełnosprawnościami. W 2018 r. odznaczona Medalem Honoris gratia przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Magdalena Szul-Fryda

Pedagożka, wykładowczyni Uniwersytetu WSB Merito Opole. Kierowniczka Zespołu Dydaktycznego na kierunku Pedagogika. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z szeroko pojętą edukacją integracyjną i włączającą w placówkach edukacyjnych i opiekuńczo - wychowawczych. Szczególnie związana z tematami dostępności oraz włączenia społecznego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami. Od kilkunastu lat związana z organizacjami pozarządowymi, gdzie realizowała liczne projekty i działania na rzecz osób wykluczonych. Certyfikowana trenerka pracy osób z niepełnosprawnościami. Od 2015 roku Członkini Powiatowej Rady Rynku Pracy. Autorka publikacji z zakresu opieki, wychowania, wsparcia społecznego oraz dobrostanu psychospołecznego dzieci i młodzieży.

Wystąpienie: Rola trenera pracy w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami

Szałańscy

Kiedy Hani i Wojtusia nie było jeszcze na świecie, sporo podróżowaliśmy od kiedy tylko mogliśmy i były to zwykle podróże samochodowe, które były dużą częścią frajdy z wakacji. Kiedy w 2016 roku przyszły na świat nasze dzieci, dwojaczki Hania i Wojtuś, ochoczo kontynuowaliśmy naszą pasję już we czwórkę. Odwiedziliśmy razem na przestrzeni lat Słowenię, Litwę, Łotwę i Estonię, zawitaliśmy też do Bośni i Hercegowiny. W 2019 roku, cztery miesiące przed planowanym urlopem we Włoszech u naszego syna Wojtusia została zdiagnozowana cukrzyca typu 1, podeszliśmy do sprawy zadaniowo i nie odpuściliśmy ani planowanego urlopu ani kolejnych podróży po Polsce i za granicą. W 2021 r. los postanowił sprawdzić, jak poradzimy sobie wyjeżdżając na wakacje z dwójką małych cukrzyków, gdyż wtedy zdiagnozowano Hanię. Zostaliśmy rodzicami DiabTwinsów i postanowiliśmy stworzyć projekt DiabTwins on Tour przybliżający osobom zainteresowanych tematem cukrzycy typu 1 codzienność podróżowania i aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodych diabetyków i ich opiekunów.

Komitet naukowy

Przewodniczący Komitetu Naukowego:

  • prof. zw. Andrzej Felchner Uniwersytet WSB Merito w Opolu

 

Członkowie:

  • dr hab. Irena Motow prof. Uniwersytetu WSB Merito w Opolu
  • dr hab. Joanna Majchrzyk-Mikuła prof. Uniwersytetu WSB Merito w Opolu 
  • dr hab. Mariusz Jędrzejko prof. Akademii Piotrkowskiej
  • dr Mariusz Dobijański Uniwersytet w Białymstoku
  • dr Joanna Wawrzyniak Uniwersytet WSB Merito w Opolu
  • dr Elżbieta Woźnicka Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego

Komitet organizacyjny

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego:

  • dr Katarzyna Mizera Dziekan Uniwersytetu WSB Merito w Opolu

 

Członkowie:

  • Dominika Kowalik Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Sara Kubocz Sekretarz Zarządu Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Natalia Majewska Członek  Zarządu Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Anna Rucińska-Szkutnik Członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Klaudia Szwider członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Angelika Skrzypek członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Patrycja Bauer członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Agnieszka Klimas członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • Natalia Łakomy członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • mgr Elżbieta Modrzejewska członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • mgr Magdalena Mitoraj członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA
  • mgr Magdalena Szul-Fryda członek Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA