Osoby tworzące społeczność akademicką

Uniwersytet WSB Merito tworzą przede wszystkim pracujący tu i uczący się ludzie. Ich energia i zaangażowanie sprawiają, że każdy może się tu rozwijać, w zależności od swoich potrzeb. Bez względu na to czy jesteś studentem, pracownikiem administracyjnym czy wykładowcą, pozytywna atmosfera i partnerskie podejście pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

Władze uczelni

Senat i grono dziekańskie: Rektor, Kanclerz, Wicekanclerze, Dziekani i Prodziekani.

Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. 

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że trud włożony w naukę do egzaminów, będzie procentował w przyszłości w życiu prywatnym i zawodowym. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem.

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć!

 

To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw.

 

Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się  gdzieś w tle.

 

Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek. 

Dlaczego warto być studentem Uniwersytetu WSB Merito?

praktyczność
Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem.
praktyczność
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy. Nie ma złych dróg i pytań, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Wspólnie spędzamy czas na uczelni i mamy pasje, które nas łączą.
inżynieria
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki.
praktyczność
praktyczność
Pierwsza praca to duże przeżycie. Bardzo cenimy sobie wsparcie na jakie możemy liczyć ze strony uczelni. Biuro Karier i nasi wykładowcy jest zawsze otwarte na nasze potrzeby i problemy.
życie
Oprócz uczelni i pracy bardzo ważne jest dla nas życie prywatne. Chcemy spędzać czas z najbliższymi i realizować pasje. Cieszymy się, że studia nie dominują naszego życia, a są jego ważną częścią.