mgr Małgorzata Wilska
- Jest lektorem języka angielskiego w Studium Języków Obcych (jak również Filologii) z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego na oferowanych przez uczelnię kierunkach.
- Od wielu lat zajmuje się też tłumaczeniem tekstów naukowych i nie tylko. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS jak również od niedawna STL.
- Za swoją pracę dydaktyczną ze studentami otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej (2015).
- W dziedzinie tłumaczeń, współpracuje z instytucjami naukowymi i biznesowymi . W jej dorobku znaleźć można liczne artykuły specjalistyczne, monografie i dysertacje habilitacyjne.