Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

hybrydowy system realizacji zajęć

Jednym z podstawowych fundamentów sprawnie funkcjonującego państwa jest administracja. Zespół organów administracyjnych i obsługujących je urzędów został powołany do praktycznego realizowania zadań państwa. Jeśli wiążesz swoją karierę zawodową z administracją publiczną, podstawą jest dobra znajomość regulacji prawnych, a także umiejętność ich praktycznego zastosowania. To właśnie to będzie Twoim atutem na rynku pracy. 

sp_sesjalato_113

„Administracja samorządowa” to kierunek studiów, na którym zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk prawnych, zarządzania oraz społecznych i gospodarczych aspektów funkcjonowania jednostek samorządu lokalnego. Poznasz kulturę organizacyjną JST oraz techniki pozyskiwania informacji. Zajęcia mają charakter konwersatoriów i warsztatów, co pozwoli Ci na rozwijanie i sprawdzanie umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. 

sp_sesjalato_119

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami

Cel studiów

Zapoznanie uczestników z przepisami prawa z zakresu podstaw ustrojowych funkcjonowania samorządu, z zakresu finansów publicznych, polityki kadrowej i innych aktywności administracji samorządowej, metodami i technikami pracy w zespole. 

Korzyści

 • Pogłębisz wiedzę prawniczą i dowiesz się, jak doskonalić umiejętności interpersonalne pracowników administracji publicznej. 
 • Praktyczny charakter zajęć przygotuje Cię do profesjonalnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach zawodowych związanych z pełnieniem funkcji urzędniczej. 
 • Zdobędziesz i uporządkujesz opanowane już wiadomości o systemie prawnym w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu urzędnika. 
 • Blok zajęć e-Urzędnik  zakończony jest egzaminem pozwalającym na zdobycie certyfikatu EPP e-Urzędnik potwierdzającym umiejętności w zakresie e-administracji i obsługi komputera. 

Dla kogo?

 • Studia te kierowane są do obecnych pracowników administracji samorządowej, jak i do osób, które w przyszłości chcą pracować w jednostkach organizacyjnych administracji. 

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 50% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 50% na platformie MS Teams, podczas których – w czasie rzeczywistym (synchronicznie) - kontaktujesz się z wykładowcami i kolegami przez Internet. Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie). 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Administracja samorządowa.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Roman Swiątek-Kuehn
dr hab. Robert Gawłowski, prof. WSB

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji, a także Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureat prestiżowego konkursu na najlepsze prace doktorskie z zakresu samorządu terytorialnego czasopisma „Samorząd Terytorialny” Wydawnictwa...

Roman Swiątek-Kuehn

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku sekretarz powiatu. Posiada również uprawnienia audytora wewnętrznego w sektorze finansów publicznych oraz audytora systemów zarządzania grupy ISO. Jest absolwentem kilku...

dr Michał Szewczyk

Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych na Wydziale Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu oraz stały mediator sądowy. W 2011 r. ukończył...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr A001
Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74 85-719 Bydgoszcz
85-719 Bydgoszcz

E-mail: malgorzata.ujazdowska@bydgoszcz.merito.pl; studia MBA: katarzyna.lis@bydgoszcz.merito.pl
Tel.: +48 539 149 839 52 58 29 100 studia MBA: +48 787 638 120
Infolinia: 52 521 90 08

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF