Czego nauczysz się wybierając tę specjalność?

 • Poznasz metody gromadzenia i analizy informacji finansowych pochodzących z różnych źródeł.
 • Zrozumiesz zasady i przepisy dotyczące opodatkowania działalności gospodarczej.
 • Będziesz potrafił zastosować w praktyce metody i narzędzia umożliwiające rozwiązywanie problemów z zakresu finansów przedsiębiorstw.
 • Dowiesz się jak stosować narzędzia informatyczne stanowiące wsparcie procesu zarządzania finansami w przedsiębiorstwie.
 • Będziesz umiał właściwie dobrać źródła finansowania działalności gospodarczej.
 • Opanujesz techniki i metody prowadzenia negocjacji finansowych oraz nauczysz się oceniać sytuację finansową przedsiębiorstwa i opłacalność inwestycji.
 • Dowiesz się, jak prawidłowo zidentyfikować i oceniać ryzyko finansowe w przedsiębiorstwie.

 

Grupa studentów.

Praca dla Ciebie

 • Własna działalność gospodarcza
 • Działy ekonomiczno-finansowe w małych i średnich przedsiębiorstwach, a w szczególności działy finansowe, controllingu, budżetowania, kontroli kosztów czy zarządzania ryzykiem
 • Firmy konsultingowe, doradztwa inwestycyjnego i podatkowego
 • Instytucje państwowe, samorządowe i organizacje wspierające rozwój małej i średniej przedsiębiorczości
 • Wydziały finansowe urzędów (np. miasta, gminy)
 • Banki

Opinie studentów

Na początku studiów przez kilka tygodni pracowałem jako kelner w jednej z opolskich restauracji. Może to niedługo, ale codzienny kontakt z klientami o różnych wymaganiach i temperamentach, współpraca z kucharzami i rozliczanie zamówień pozwoliły mi poczuć, na czym polega prowadzenie własnej działalności. Wiem już, że to przede wszystkim odpowiedzialność – za zespół pracowników, za dobre relacje z klientem i kontrahentami oraz rozliczanie się na czas. Dzięki temu doświadczeniu wiem, że w przyszłości chcę prowadzić własną działalność – a jak robić to profesjonalnie, nauczę się w WSB (obecnie Uniwersytecie WSB Merito Opole).
 

Radosław Bieńkowski

absolwent WSB (obecnie Uniwersytetu WSB Merito Opole)

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Program tej specjalności wyróżnia się dużą uniwersalnością – wychodzi poza tradycyjne aspekty księgowe finansów w kierunku inżynierii finansowej, służącej kształtowaniu umiejętności podejmowania decyzji finansowych.
 • Po ukończeniu tej specjalności masz szerokie perspektywy zawodowe – od prowadzenia własnej działalności gospodarczej, przez pracę w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, po pracę w korporacjach.
 • Jeśli zamierzasz prowadzić własną działalność gospodarczą, to jest specjalność stworzona właśnie z myślą o Tobie.

 

Dwie rozmawiające dziewczyny.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 26 czerwca
czesne już od
340 zł
273 zł
miesięcznie

Zapisując się do 26 czerwca, zyskujesz:

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 273 zł.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

Program studiów

Zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu analizy i oceny zjawisk finansowych zachodzących w przedsiębiorstwie i jego otoczeniu. Przygotuj się do profesjonalnego zarządzania finansami i swobodnie poruszaj się w ich świecie. Ukończenie tej specjalności umożliwi Tobie rozwinięcie własnego przedsiębiorstwa z uwzględnieniem źródeł jego finansowania oraz oceną efektywności planowanych inwestycji. 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Beniamin Noga
dr Rafał Parvi
Damian Kaźmierczak
dr Beniamin Noga

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu IHI w Zittau (Niemcy). Autor ponad 20 publikacji naukowych o tematyce MŚP, pieniądzu i zarządzaniu w sporcie. Współautor podręcznika Makroekonomia oraz książki Edukacja ekonomiczna polskiego...

dr Rafał Parvi

Doktor ekonomii, asystent na Wydziale Rachunkowości w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, starszy asystent na wydziale kredytów i podmiotów gospodarczych w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, menedżer ds. Finansów i Zarządzania w Axxel Sp. z o.o. w Opolu, biegły Sądu Okręgowego...

Damian Kaźmierczak

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku finanse i rachunkowość. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego, matematyki, przedsiębiorczości i muzyki. Nauczyciel...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 17:00
 • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF