Ludzie, zaangażowanie, pasja

Nasza uczelnia to my wszyscy - pracujący i uczący się właśnie w Uniwersytecie WSB Merito. Atmosfera, którą tworzymy, nasza energia i zaangażowanie sprawiają, że czujemy się tutaj dobrze, rozwijamy skrzydła i realizujemy swoje cele edukacyjne i zawodowe. Po prostu - chcemy tu być.

Władze uczelni

Rektor, Kanclerze i Dziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy Rektora?

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by “kosić” na egzaminie, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem - często to oni uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się  gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek. 

Dlaczego warto być studentem Uniwersytetu WSB Merito:

Dziewczyny pochylające się nad notatkami.
książki pomagają uporządkować wiedzę, ale nic nie zastąpi rozmowy i wymiany doświadczeń - a tego w Uniwersytecie WSB Merito nie zabraknie
uczysz się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach
wykładowcy cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki
pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy
Dziewczyna słuchająca muzyki
żaden pomysł i uwaga nie zostają bez komentarza naszych wykładowców. Nie ma złych dróg i pytań, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
studia to idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje, czasem również takie na całe życie
Grupa rozmawiających znajomych.
wspólnie spędzamy czas na uczelni, uczymy się i dzielimy doświadczeniami z pracy
Dwie dziewczyny podziwiające wystawę.
mamy wspólne pasje, które realizujemy w kołach naukowych
jest czas na hobby i aktywne spędzanie czasu, a jednocześnie karierę zawodową.
Grupa spacerujących dziewczyn.
masz dobry kontakt z uczelnią
Grupa dziewczyn.