Studia II stopnia online to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą uzyskać tytuł magistra, ale nie mają możliwości przyjeżdżania na uczelnię w wyznaczonych terminach. Studia w formie online umożliwiają łączenie nauki z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Samodzielnie decydujesz kiedy i gdzie się uczyć. Potrzebujesz jedynie komputera lub tabletu z dostępem do internetu, całą resztę znajdziesz na platformie do nauki.

studenci

Studia w formie online to inna forma studiów niestacjonarnych. Po zakończeniu nauki otrzymujesz dyplom ukończenia studiów wyższych II stopnia, tak jak studenci uczący się w formie niestacjonarnej. Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam również multimedialne materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni. 

praktyczność

Nauka na studiach II stopnia w formie online trwa 2 lata, czyli tyle samo ile studia realizowane w tradycyjnej formie. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec każdego semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

studenci

Nauka na studiach online

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo). 
 3. W trakcie wykładów, dokładnie tak jak na tradycyjnych studiach, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!
 5. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 
studenci

6. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

7. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwium i egzamin semestralny odbywają się jednego dnia w siedzibie uczelni.

 

8. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultacje na uczelni.

 

9. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się w tradycyjnej formie.

praktyczność

Sprawdź próbkę zajęć

Studia II stopnia online

W formie online na Uniwersytecie WSB Merito Łódź możesz studiować na kierunkach:

Dla kogo?

Studia II stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które ukończyły studia I stopnia, chcą kontynuować naukę na studiach magisterskich, ale ich tryb życia nie pozwala na uczestniczenie w zajęciach w standardowej formie:

 • często podróżujące prywatnie lub służbowo,
 • prowadzące nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia,
 • z niepełnosprawnościami lub chorobami uniemożliwiającymi pojawianie się na terenie uczelni,
 • rodzice małych dzieci, wymagających stałej opieki,

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w formie tradycyjnej,
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości,
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni, 
 • wszystkie materiały i wykłady są dostępne od razu po zalogowaniu do platformy Moodle.

Sprawdź wersję próbną

Jeśli ciągle nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć. 

 

Wypełnij formularz