Opis studiów

Studia w formule hybrydowej


Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

hybryda

Dziś wszechobecne są samochody ciężarowe czy autokary. Nie dziwią nas też lokalne produkty ze szwajcarskiej wsi dostępne na Podlasiu czy szybkie dostawy markowych ubrań ze Stanów Zjednoczonych. Odkąd świat stał się globalną wioską, praca organizatorów transportu zdaje się być niewidzialna, ale przecież wszyscy na co dzień z niej korzystamy. Pracodawcy od specjalistów ds. transportu wymagają wiedzy z zakresu prawa, handlu, zarządzania relacjami biznesowymi, przygotowania organizacji na kontrole ITD, a przede wszystkim rzetelnych umiejętności logistycznych i organizacji transportu. 

 

Dyplom studiów podyplomowych, zwalnia w całości z egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz rzeczy i osób. Wystarczy złożyć dokumenty i dokonać opłaty do ITS, aby otrzymać oba certyfikaty. Certyfikat jest konieczny do uzyskania licencji na prowadzenie transportu drogowego i/lub spedycji.  

sp_sesjalato_91

Studia na kierunku „Transport i spedycja” na Uniwersytecie WSB Merito Bydgoszcz przygotowują do wykonywania zawodu, a także pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy oraz certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie osób. 

sp_sesjalato_45

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.
 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami

Cel studiów

Celem studiów jest przygotowanie uczestników do podjęcia działalności zawodowej w transporcie i spedycji oraz rozwój kompetencji wśród osób czynnych zawodowo. Dyplom ukończenia studiów podyplomowych na kierunku „Transport i spedycja” uprawnia do zwolnienia z egzaminu państwowego w części teoretycznej i praktycznej osoby chcące uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz rzeczy i Certyfikat Kompetencji Zawodowych na przewóz osób. Certyfikat jest konieczny do uzyskania licencji na prowadzenie transportu drogowego i/lub spedycji.   

Korzyści

 • Zdobędziesz aktualną wiedzę obejmującą najnowsze uregulowania prawne w transporcie. 

 • Zajęcia prowadzą praktyce, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa oraz którzy kontrolują przedsiębiorstwa transportowe. 
 • Poznasz niuanse, które pozwolą uniknąć błędów w umowach, a przez to ograniczą wysokość kar. 
 • Teorię zmieniliśmy na case study, czyli uczymy na przykładach zaobserwowanych w firmach transportowych. 
 • Zdajesz wyłącznie wewnętrzny egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych, a dokumenty potwierdzające Twoje kompetencje osoby zarządzającej transportem uzyskujesz w Inspekcji Transportu Drogowego. Ten Certyfikat jest honorowany w całej Unii Europejskiej.

 

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób, które chcą swoją ścieżkę zawodową związać z transportem drogowym. Zapraszamy absolwentów uczelni wyższych, już po studiach I studia. Doskonalić wiedzę i umiejętności mogą osoby już zajmujące się transportem. Zapraszamy przewoźników, spedytorów, inspektorów transportu drogowego kierowców, którzy chcą otworzyć własną działalność, a także osoby zajmujące się logistyką.

Opinie

Specjalizuję się w prawie transportowym od 23 lat i wraz z zespołem wiemy, jak przygotować praktycznie do prowadzenia firmy w tej branży. Znamy niuanse prawne, które bardzo ułatwiają pracę. Zatem, jeśli chcesz pracować w transporcie jako osoba zarządzająca transportem to kierunek idealny dla Ciebie. Studia prowadzone są w 100% przez praktyków, którzy na co dzień zarządzają firmami transportowymi lub je kontrolują w ramach Inspekcji Transportu Drogowego.

 

dr Anna Orzeł

kierownik merytoryczny

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 27 maja
czesne już od
271 zł
237 zł
miesięcznie

Zapisując się do 27 maja, zyskujesz 1200 zł, dzięki: 

 • 800 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1400 zł: 

 • 1000 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 237 zł/mies. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Transport i spedycja. 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Mariusz Bukowski
mgr Adam Lepak
mgr Marek Dąbrowski
mgr inż. Marcin Rogoza
mgr inż. Tomasz Smolarek
dr Anna Orzeł

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Ukończyła studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku administracja oraz kierunku prawa. Po ukończeniu studiów pracowała jako doradca w departamencie prawnym. Od 2006 sędzia...

mgr Mariusz Bukowski

 

Trener szkoleń branży z dużym doświadczeniem praktycznym. Ekspert w zakresie ruchu drogowego i transportu drogowego. Specjalizuje się w zagadnieniach: 

 • organizacji pracy przedsiębiorstw transportowych, 
 • prawie socjalnym dotyczącym kierowców zawodowych, 
 • ruchu drogowego...
mgr Adam Lepak

 

Pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. Wykładowca i instruktor zagadnień związanych z transportem drogowym. Doradca ds. bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (ADR). Certyfikat uczestniczenia w specjalistycznym 6-miesięcznym kursie dla...

mgr Marek Dąbrowski

 

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant...

mgr inż. Marcin Rogoza

ukończył Wyższą Szkołę Bankową (obecnie Uniwersytet WSB Merito) na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Politechnikę Wrocławską. Certyfikowany szkoleniowiec Design Thinking, specjalista w zakresie coachingu. Certyfikowany trener biznesu, szkoleniowiec i praktyk z...

mgr inż. Tomasz Smolarek

Wieloletni Menedżer kierunku studiów Transport i Spedycja na Uniwersytecie WSB Merito, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w tematyce TSL; transport, spedycja i logistyka w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej w tych obszarach. Dzięki wieloletniej pracy w obszarach...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr A001
Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74 85-719 Bydgoszcz
85-719 Bydgoszcz

E-mail: malgorzata.ujazdowska@bydgoszcz.merito.pl; studia MBA: katarzyna.lis@bydgoszcz.merito.pl
Tel.: +48 539 149 839 52 58 29 100 studia MBA: +48 787 638 120
Infolinia: 52 521 90 08

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00 - 16:00
 • wt: 10:00 - 17:00
 • śr: 08:00 - 16:00
 • cz: 10:00 - 16:00
 • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF