Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

hybrydowy system realizacji zajęć

Mediatorzy są coraz bardziej poszukiwani w świecie biznesu. Trudno się dziwić, ponieważ profesjonalny negocjator potrzebny jest tam, gdzie mamy do czynienia z różnymi celami i potrzebami stron, którym brak przy tym dobrej komunikacji, a to zwykle pociąga za sobą z pozoru nierozwiązywalne konflikty. Profesjonalny mediator zna nie tylko przepisy prawa, ale przede wszystkim psychologię konfliktu, a dzięki temu może pomagać innym w budowaniu zaufania i wzajemnego zrozumienia.  

Studia podyplomowe „Mediacje sądowe i pozasądowe” doskonale łączą wiedzę prawną z praktyką zawodu mediatora, dzięki czemu wszechstronnie przygotowują uczestników do wykonywania zawodu, który ma świetlaną przyszłość. 

sp_sesjalato_57

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami

Cel studiów

Studia przygotowują słuchaczy do profesjonalnego wykonywania zawodu mediatora/ mediatorki. Program studiów jest opracowany na podstawie Standardów szkolenia mediatorów uchwalonych przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.  

Korzyści

  • Słuchacze przetrenują umiejętności mediacyjne pod okiem doświadczonych praktyków. 
  • Wspólnie z uczestnikami studiów zostanie omówiona i przedyskutowana etyka zawodu mediatora i standardy prowadzenia mediacji. 
  • Słuchacze zaznajomią się z warsztatem konstruowania ugód mediacyjnych i innych pism mediacyjnych, a także stworzą swoje własne wzory, które skonsultują z doświadczonymi mediatorami. 
  • Absolwent otrzyma roczny pakiet ubezpieczenia OC mediatora. 

Dla kogo?

Studia adresowane są do osób chcących podjąć pracę w zawodzie mediatora/mediatorki lub wzbogacić i wzmocnić swoje kompetencje w rozwiązywaniu konfliktów z racji aktualnie wykonywanej roli zawodowej np.: pracownicy socjalni, asystenci rodziny, kuratorzy. 

W pracy mediatora i w oczekiwaniach co do bazowego wykształcenia nie ma określonych wymagań kierunkowych, dlatego w roli mediatora/mediatorki z powodzeniem może się sprawdzić osoba z wykształceniem humanistycznym (psycholog, socjolog), prawnym, jak i ekonomicznym czy inżynierskim. 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Mediacje sądowe i pozasądowe.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 180
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Janusz Kaźmierczak
Jakub Świtluk
Janusz Kaźmierczak

Filozof oraz socjolog ze specjalnością psychologia społeczna. Filozofię studiował w Wyższej Szkole Filozoficzno – Pedagogicznej „Ignatianum" w Krakowie, zaś socjologię w Collegium Civitas w Warszawie (uczelnia pod patronatem Polskiej Akademii Nauk), gdzie napisał badawczą pracę...

Jakub Świtluk

Od 2010 r. zawodowy mediator, doprowadził do setek ugód, trener i wykładowca na studiach dla mediatorów gospodarczych, członek/mediator kilku organizacji i ośrodków mediacyjnych, właściciel Biura Mediacji Gospodarczej MEDIATOR.WAW.PL.

Specjalizacja: skomplikowane spory z udziałem...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr A001
Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74 85-719 Bydgoszcz
85-719 Bydgoszcz

E-mail: malgorzata.ujazdowska@bydgoszcz.merito.pl; studia MBA: katarzyna.lis@bydgoszcz.merito.pl
Tel.: +48 539 149 839 52 58 29 100 studia MBA: +48 787 638 120
Infolinia: 52 521 90 08

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00-16:00
  • wt: 10:00-17:00
  • śr: 08:00-16:00
  • cz: 10:00-16:00
  • pt: 08:00-15:00
  • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF