Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

hybrydowy system realizacji zajęć

Mediatorzy są coraz bardziej poszukiwani w świecie biznesu. Trudno się dziwić, ponieważ profesjonalny negocjator potrzebny jest tam, gdzie mamy do czynienia z różnymi celami i potrzebami stron, którym brak przy tym dobrej komunikacji, a to zwykle pociąga za sobą z pozoru nierozwiązywalne konflikty. Profesjonalny mediator zna nie tylko przepisy prawa, ale przede wszystkim psychologię konfliktu, a dzięki temu może pomagać innym w budowaniu zaufania i wzajemnego zrozumienia.  

Studia podyplomowe „Mediacje sądowe i pozasądowe” doskonale łączą wiedzę prawną z praktyką zawodu mediatora, dzięki czemu wszechstronnie przygotowują uczestników do wykonywania zawodu, który ma świetlaną przyszłość. 

sp_sesjalato_57

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami

Cel studiów

Studia przygotowują słuchaczy do profesjonalnego wykonywania zawodu mediatora/ mediatorki. Program studiów jest opracowany na podstawie Standardów szkolenia mediatorów uchwalonych przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.  

Korzyści

  • Słuchacze przetrenują umiejętności mediacyjne pod okiem doświadczonych praktyków. 
  • Wspólnie z uczestnikami studiów zostanie omówiona i przedyskutowana etyka zawodu mediatora i standardy prowadzenia mediacji. 
  • Słuchacze zaznajomią się z warsztatem konstruowania ugód mediacyjnych i innych pism mediacyjnych, a także stworzą swoje własne wzory, które skonsultują z doświadczonymi mediatorami. 
  • Absolwent otrzyma roczny pakiet ubezpieczenia OC mediatora. 

Dla kogo?

Studia adresowane są do osób chcących podjąć pracę w zawodzie mediatora/mediatorki lub wzbogacić i wzmocnić swoje kompetencje w rozwiązywaniu konfliktów z racji aktualnie wykonywanej roli zawodowej np.: pracownicy socjalni, asystenci rodziny, kuratorzy. 

W pracy mediatora i w oczekiwaniach co do bazowego wykształcenia nie ma określonych wymagań kierunkowych, dlatego w roli mediatora/mediatorki z powodzeniem może się sprawdzić osoba z wykształceniem humanistycznym (psycholog, socjolog), prawnym, jak i ekonomicznym czy inżynierskim. 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Mediacje sądowe i pozasądowe.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 180
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Janusz Kaźmierczak
Jakub Świtluk
Janusz Kaźmierczak

Filozof oraz socjolog ze specjalnością psychologia społeczna. Filozofię studiował w Wyższej Szkole Filozoficzno – Pedagogicznej „Ignatianum" w Krakowie, zaś socjologię w Collegium Civitas w Warszawie (uczelnia pod patronatem Polskiej Akademii Nauk), gdzie napisał badawczą pracę...

Jakub Świtluk

Zawodowy mediator z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizuje się w sporach z udziałem firm i instytucji publicznych. Właściciel Biura Mediacji Gospodarczej MEDIATOR.WAW.PL, mediator/członek Centrum Mediacji Lewiatan, Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy KNF, Polskiego Centrum...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr A001
Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74 85-719 Bydgoszcz
85-719 Bydgoszcz

E-mail: malgorzata.ujazdowska@bydgoszcz.merito.pl; studia MBA: katarzyna.lis@bydgoszcz.merito.pl
Tel.: +48 539 149 839 52 58 29 100 studia MBA: +48 787 638 120
Infolinia: 52 521 90 08

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00 - 16:00
  • wt: 10:00 - 17:00
  • śr: 08:00 - 16:00
  • cz: 10:00 - 16:00
  • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF