Każdego roku przygotowujemy działania kierowane do szkół średnich, które są dedykowane uczniom oraz gronu pedagogicznemu. Ich celem jest przede wszystkim wspomaganie programu nauczania w szkołach, a w szczególności kształtowanie umiejętności miękkich przydatnych na egzaminie maturalnym, działania związane z kształceniem w językach obcych, promowaniem postaw przedsiębiorczych, określaniem predyspozycji zawodowych oraz prezentacja profilu edukacyjnego uczelni.

lic_sesjalato_6

Inicjatywy

Inicjatywy kierowane do szkół średnich obejmują:

  • bezpłatne warsztaty i wykłady - każdego roku uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach organizowanych przez Uniwersytet WSB Merito oraz partnerów uczelni pod nazwą: „Kierunkowsk@z”. Jest to cykl otwartych spotkań dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli, w trakcie których wykładowcy Uniwersytetu WSB Merito oraz partnerzy biznesowi uczelni dzielą się swoją wiedzą. Po dokonaniu rejestracji do dyspozycji zainteresowanych organizowane są spotkania na żywo lub w formule online (wg preferencji szkoły). Program i formularz zapisów na zajęcia realizowane w ramach projektu "Kierunkowsk@z" w roku szkolnym 2023/2024 znajdują się TUTAJ.
  • wydarzenia dla maturzystów - zbliżająca się matura to niejedyny powód, aby skorzystać z zasobów edukacyjnych Uniwersytetu WSB Merito. Dla uczniów przygotowaliśmy zestaw aktywności, które pomogą w zdaniu egzaminu.
  • kierunek rozwoju: platforma internetowa - projekt skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Uczniowie - po zalogowaniu się na platformę - mogą wypełnić test predyspozycji zawodowych oraz wyboru ścieżki edukacyjnej, który został przygotowany przez psychologów i doradców edukacyjnych. Nauczyciel otrzymuje bezpłatne narzędzie do przeprowadzania testu predyspozycji zawodowych wśród swoich uczniów, co z kolei ułatwi rozliczenie się z obowiązku nakładanego przez MEiN.
  • Tydzień Mózgu – warsztaty: w 2023 r. zatytułowane jako: Zadbaj o swój mózg - popraw jego działanie dzięki olejkom, zwierzętom, diecie i uważności. Spotkania odbyły się częściowo w formule online i częściowo w budynku uczelni. W ramach bezpłatnych warsztatów poruszyliśmy następujące tematy: Mindfulness - ćwiczenie uważności, wpływ relaksu na mózg. Proste techniki relaksacji (wykład z warsztatem), Spokojnie, to tylko neuromit. 10 fałszywych przekonań o naszych mózgach, Wpływ diety i olejków eterycznych na funkcje mózgu, Jak funkcjonują mózgi zwierząt?  Czego możemy się nauczyć od naszych pupili?.
  • spotkania z mikroinfluencerami - seria bezpłatnych warsztatów online - w 2023 r. zrealizowane pod hasłem Pasja i biznes - jak połączyć te sfery. To doskonała okazja do zgłębienia wiedzy, jak połączyć pasje z chęcią odniesienia sukcesu w sferze zawodowej. Wyjątkowi goście opowiedzieli o tym, dlaczego warto uwzględnić zainteresowania w wyborze studiów i kształtowaniu kariery, jak - dzięki pasji - odnieść sukces w biznesie oraz jak realizować się zawodowo, a jednocześnie nie rezygnować z fascynacji i czerpać z życia garściami.

Nawiąż współpracę

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany(-a):