Opis kierunku

Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Mindfulness, czyli uważność to kompetencja, która pozwoli optymalnie rozwinąć Twój potencjał, pogłębić świadomość oraz zwiększyć efektywność zawodową i osobistą. Dzięki treningowi utrzymywania uwagi w chwili obecnej poprawisz swój dobrostan psychiczny i fizyczny, koncentrację oraz życzliwość dla siebie i innych oraz trwale zmienisz nawyki.

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (online).
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

Sposób realizacji online

Co zyskujesz?

 • Będziesz uczestniczył w zajęciach innych niż wszystkie: na macie, w wyciszeniu, pogłębionym kontakcie ze sobą.
 • Dzięki studiom będzie mógł poprawić swój stan zdrowia – istnieje ponad 3000 badań naukowych, potwierdzających skuteczność metody Mindfulness.
 • Poznasz się sam ze sobą, usłyszysz siebie i swoją duszę.
 • Dzięki nagraniom audio z praktykami medytacji wprowadzisz w swoje życie rytuał regularnej medytacji.
 • Otrzymasz materiały do pracy własnej w wersji elektronicznej okraszone atrakcyjnymi grafikami ułatwiającymi zaangażowanie i przyswajanie treści.
 • Rozwiniesz umiejętność koncentracji, otwartości na zmiany i kreatywności.
 • Odzyskasz równowagę wewnętrzną oraz dobre samopoczucie w relacjach międzyludzkich.
 • Zwiększysz życzliwość dla siebie i innych.
 • Zredukujesz stres, będziesz sobie lepiej radzić z trudnymi emocjami i uporczywymi myślami w życiu zawodowym i osobistym.
 • Złagodzisz objawy psychosomatyczne związane ze stresem wywołanym nadmiarem obowiązków – bezsenność, migreny, zmęczenie, nadciśnienie.
 • Usprawnisz procesy uwagi i pamięci.
 • Zwiększysz przestrzeń między bodźcami jakie na ciebie oddziaływają a twoimi reakcjami na te bodźce.

Dla kogo?

 • Osoby zainteresowane praktyką uważności, które chcą nauczyć się, jak uniknąć szkodliwego oddziaływania stresu na swoje ciało i umysł, czuć więcej wdzięczności i radości w życiu, uzyskać poczucie harmonii wewnętrznej.
 • Osoby zawodowo pomagające innym: psychoterapeuci, psychologowie, psychiatrzy i lekarze innych specjalności, funkcjonariusze służb publicznych.
 • Osoby narażone na długotrwały stres, zagrożone wypaleniem zawodowym.
 • Pracownicy społeczni, kuratorzy sądowi, trenerzy osobiści (coachowie).
 • Nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi.
 • Menedżerowie, dyrektorzy, właściciele małych i średnich firm, pracownicy działów HR, osoby kierujące zespołami pracowniczymi.
 • Prawnicy, mediatorzy, ekonomiści, pracownicy firm consultingowych i doradczych.

Certyfikaty

Otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia treningu Mindfulness Based Stress Reduction.

 

W ramach studiów weźmiesz udział w rozpoznawalnym na całym świecie, Certyfikowanym Kursie Redukcji Stresu w Oparciu o Uważność (MBSR), którego twórcą jest prof. Jon Kabat-Zinn.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Aleksandra Łomzik

Tylko ta chwila, która trwa, jest naszym życiem. Nawet, jeśli te słowa brzmią dla Ciebie przekonująco, to wiedz, że aby zmienić coś w życiu, ważne jest ćwiczenie, nauczenie się nowego sposobu funkcjonowania. Dobroczynny wpływ Mindfulness na jakość życia został potwierdzony licznymi badaniami naukowymi, o ile codziennie medytujesz. Dzięki studiom i towarzyszącej im praktyce zyskasz lepsze zrozumienie tego, co się dzieje w Twoim umyśle i Twoich emocjach, a to pozwoli Ci się rozwinąć na każdym polu.

Aleksandra Łomzik

Wykładowca kierunku | Coach Uważności | Nauczycielka Mindfulness MBSR | Dyrektor Opolskiego Oddziału Izby Coachingu

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Poznaj się ze sobą

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Mindfulness – uniwersalna metoda rozwoju kompetencji na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Aleksandra Łomzik
dr Ewa Kosowska-Korniak

Doktor nauk prawnych, specjalista ds. Public Relations, dziennikarz, ekspert Uniwersytetu WSB Merito w Opolu ds. komunikacji i mediacji, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, ekspert WSB Merito ds. Mediacji Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media. Trener warsztatu Polskiego Towarzystwa...

Aleksandra Łomzik

Diet Coach, Life Coach oraz Coach Uważności. Nauczycielka Mindfulness MBSR. Dyrektor Opolskiego Oddziału Izby Coachingu.

 

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF