Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Poznania, Szczecina, Chorzowa i Uczelni WSB Merito z Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

online

Studia Tester Automatyzujący zostały w całości przygotowane przez specjalistów ds. automatyzacji testów z TestArmy Group S.A. Są to eksperci na co dzień pracujący w projektach, w których tworzą, rozwijają i utrzymują testy automatyczne. 

x

Tester automatyzujący to stanowisko, które zyskuje na popularności. Powstało przede wszystkim z potrzeby przyśpieszenia i automatyzacji procesów ręcznego testowania oprogramowania. A popyt na osoby posiadające umiejętność automatyzacji testów stale rośnie na rynku pracy. Wynika to w głównej mierze z chęci przyspieszenia procesu testowania oprogramowania.  

 

Tester Automatyzujący to studia podyplomowe skierowane do wszystkich osób chcących zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu:  

 • projektowania skryptów automatyzacji testów,  
 • przygotowywania scenariuszy testów,
 • analizowania i interpretowania wyników testów,  
 • usprawniania procesu zapewniania jakości oprogramowania.  

Kierunek skierowany jest do osób posiadających doświadczenie w branży IT (junior programista, junior software tester) oraz absolwentów szkół średnich o profilach związanych z programowaniem. 

Studia stanowią niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzy, jak prowadzić projekt automatyzacji zapewniania jakości oprogramowania, obsługi narzędzi do automatyzacji takich jak Selenium, Cypress.io czy Robot Framework zgodnie z najnowszymi globalnymi standardami. W programie kierunku poruszone zostaną również zagadnienia testów wydajnościowych z wykorzystaniem Jmeter.  

 

Zdecydowanym atutem jest fakt, że zajęcia prowadzone będą tylko przez praktyków na co dzień pracujących w projektach, zarządzających zespołami i portfelami projektów. Co umożliwi wymianę wiedzy projektowej i pracę na realnych przypadkach z branży IT/QA.

komp

Patronat TestArmy – pierwszego w Polsce platynowego partnera ISTQB gwarantuje zdobycie wiedzy w sposób praktyczny i zgody z najnowszymi technikami.  

Zajęcia realizowane są w formule online, umożliwiają łatwy dostęp do praktyków i zdobycia wiedzy osobom na co dzień przebywającym poza Wrocławiem.

x

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz,a my skontaktujemy się z Tobą. 

 

Zostaw kontakt

Kontakt1

Co zyskujesz?

 • Zajęcia prowadzone w 100 % przez praktyków.
 • Poznanie i wykorzystanie wielu narzędzi wykorzystywanych do automatyzacji testów min.: Selenium, Cypress.io, Robot Framework.
 • LIVECODING I CODE REVIEW w trakcie warsztatów.  
 • Zajęcia prowadzone w oparciu o 2 języki programowania: Java I JavaScript.  
 • Kierunek rozszerzony o blok cyberbezpieczeństwa – Bezpieczne Wytwarzanie Kodu. 

Dla kogo?

 • testerom manualnym chcącym rozwijać się w kierunku automatyzacji testów,  
 • junior programistów chcących zdobyć wiedzę z zakresu automatyzacji testów,
 • osób z doświadczeniem w branży IT znających podstawy programowania,
 • absolwentów szkół średnich o profilach programistycznych.  

 

Certyfikat

Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia Tester Automatyzujący - Junior Automation Tester.

 

Każdy ze słuchaczy otrzyma dodatkowo możliwość uczestnictwa w bezpłatnym certyfikowanym programie: Corporate Readiness Certificate (CRC).

Corporate Readiness Certificate (CRC) to program edukacyjny realizowany już od dziesięciu lat.
To oferta dla aktywnych i otwartych na pozyskiwanie nowej wiedzy i zdobywanie praktycznych
umiejętności studentów i studentek, która daje unikalne możliwości rozwoju zawodowego.

Program organizowany jest przez korporacje: Kyndryl, Accenture, ING Hubs Poland oraz E&Y.
Zawiera cykl webinarów, prowadzonych przez praktyków w biznesie, a zakończony jest
certyfikatem potwierdzającym nową umiejętność.

Zobacz więcej

Krzos

Automatyzacja testów to jeden z najważniejszych aktualnie rozwojów w obszarze testów. Wymaga solidnego fundamentu związanego z testowaniem oprogramowania oraz z programowaniem testów. Na to potrzeba też czasu i solidnego zastrzyku wiedzy. Nasze studia podyplomowe w tym zakresie dają ogromną przewagę względem innych sposobów nauki dzięki dobrze dobranemu planowi oraz wysokich kompetencjach kadry prowadzącej zajęcia. Podczas tych studiów studenci zdobywają wiedzę i rozbudowane kompetencje pozwalające na samodzielne tworzenie rozwiązań testów automatycznych.

Piotr Krzosa

QA Manager E Net Production, kierownik merytoryczny kierunku

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Tester Automatyzujący - Junior Automation Tester

Liczba miesięcy nauki: 10
Liczba godzin: 148
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

piotr_krzosa
mgr Adrian Bala
Paweł Matysiak
Mateusz Gomoła
mgr inż. Bartosz Szuda
Rafał Gołębiowski
mgr inż. Piotr Krzosa

Specjalista oraz konsultant z zakresu wytwarzania oraz jakości oprogramowania. Wieloletni programista wykorzystujący wiedzę oraz zdobyte doświadczenie podczas testów oprogramowania.

Od lat związany z branżą IT przy projektach realizowanych dla szerokiego grona klientów z obszaru...

mgr Adrian Bala

Konsultant, Agile Coach i właściciel firmy edukacyjnej EDU-SOFT.

Certyfikowany architekt Google, trener i specjalista IT, posiadacz certyfikatów ISTQB F&A. Były wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Wieloletni lead większych i mniejszych zespołów....

mgr inż. Paweł Matysiak

Senior Automation Engineer. Pasjonat tworzenia testów automatycznych, poznawania nowych technologii oraz narzędzie przydatnych przy automatyzacji. Absolwent Politechniki Wrocławskiej – kierunku Informatyka.

 

Doświadczenie w IT zdobywał w branży finansowej, medycznej oraz przy...

Mateusz Gomoła

Przygodę z testowaniem rozpoczął w 2005 roku jako tester telefonów i aplikacji mobilnych zanim android i iOS jeszcze istniały. Od lat zajmuje się testowaniem aplikacji desktopowych, urządzeń IoT, aplikacji webowych, mobilnych oraz backendu, na różnych etapach projektu - od negocjacji z...

mgr inż. Bartosz Szuda

Branżą QA zajmuje sie od 2009 roku. W karierze miał okazję skosztować każdego aspektu testowanie od testów manualnych po automatyczne i na zarządzaniu całymi zespołami kończąc. Pracowałem przy wielu międzynarodowych projektach z praktycznie każdej branży jak bankowość czy...

Rafał Gołębiowski

Menedżer ds. cyberbezpieczeństwa z doświadczeniem w pracy w bankowości, firmach informatycznych oraz konsultingowych. Odpowiedzialny zarówno za ofensywne, jak i defensywne aspekty bezpieczeństwa. W obecnej firmie Hitachi ABB Power Grids, jest szefem globalnego departamentu...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Pobierz bilet w systemie kolejkowym https://bezkolejki.eu/merito-warszawa

Godziny otwarcia:
 • pn-cz: 08:00-16:00
 • pt: 08:00-14:00
 • so: 08:00-13:00
Pobierz stronę do PDF