Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

 

hybryda

Bezpowrotnie minęły czasy, w których dzieci ze specjalnymi i specyficznymi potrzebami edukacyjnymi uważano za gorsze, mniej zdolne źle wychowane czy leniwe. Dzisiejsze osiągniecia naukowe, rosnąca świadomość nauczycieli i rodziców oraz coraz lepiej funkcjonujący system pomocy pozwalają na sprawne docieranie do uczniów, którzy potrzebują wsparcia terapeutycznego w procesie nauki i dojrzewania emocjonalnego. Pedagodzy terapeuci mają realny wpływ na komfort życia i późniejsze sukcesy – małe czy duże – swoich podopiecznych. 

Studia na kierunku „Pedagogika korekcyjna” wyposażają słuchaczy w szereg przydatnych narzędzi pozwalających na skuteczne diagnozowanie specyficznych trudności dzieci i młodzieży oraz na dobranie takich form terapii i ćwiczeń, które pozwolą na ułatwienie im funkcjonowania w społeczeństwie. 

sp_customer

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Cel studiów

Studia mają charakter kwalifikacyjny i przygotowują do prowadzenia specjalistycznych zajęć o charakterze stymulującym i korekcyjno-kompensacyjnym z dziećmi i z młodzieżą ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i zaburzeniami utrudniającymi im funkcjonowanie społeczne. 

Korzyści

 • Będziesz przygotowany do pracy w zakresie prowadzenia zajęć specjalistycznych w ramach ustawowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowanej w szkołach i placówkach. 
 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności związane z diagnozowaniem dziecka, tworzeniem programów terapeutycznych i przygotowaniem do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz różnych form terapii dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i funkcjonowaniu społecznym. 
 • Studia z zakresu terapii pedagogicznej są połączeniem teorii z praktyką i nieustanną pracą nad własnym rozwojem.  
 • Zajęcia prowadzą zarówno teoretycy, jak i specjaliści na co dzień pracujący z dziećmi i młodzieżą jako terapeuci.  
 • Będziesz miał okazję nie tylko poznać teoretyczne aspekty warunkujące efektywność pracy z dziećmi i młodzieżą, ale także rozwinąć swoje kompetencje konieczne w pracy z młodzieżą i dziećmi wymagającymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej.  
 • Zdobędziesz umiejętność diagnozowania swoich uczniów i właściwego planowania pracy terapeutycznej.  
 • Program wzbogacony jest o wybrane metody wspomagające pracę terapeuty, w tym metodę arteterapii. 

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do nauczycieli, wychowawców, pedagogów, osób posiadających wykształcenie wyższe magisterskie lub zawodowe z przygotowaniem pedagogicznym, zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji w zakresie prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z dziećmi i z młodzieżą o specyficznych trudnościach w uczeniu się i z zaburzeniami utrudniającymi im funkcjonowanie społeczne. 
 • Osoby mające wykształcenie na poziomie wyższym zawodowym będą mogły prowadzić wyżej wymienione zajęcia w przedszkolu i szkole podstawowej. Wykształcenie magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym uprawnia absolwentów studiów pedagogiki korekcyjnej do prowadzenia tych zajęć we wszystkich typach szkół i placówek. 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 maja
czesne już od
255 zł
221 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 maja, zyskujesz 1200 zł, dzięki: 

 • 800 zł zniżki w czesnym odliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 221 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej - 1400 zł: 

 • 1000 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika korekcyjna (terapia pedagogiczna).

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 450 + 180 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 23
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Zdjęcie A. R..jpg
Małgorzata Koc
Laurencja Lewandowska

Pedagog, logopeda, terapeuta specyficznych trudności w uczeniu się, coach. Od 2002 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 Toruńskiej Szkoły Terapeutycznej. Na wniosek rodziców zgłoszona do konkursu „Nauczyciel Roku 2016”, uzyskała aprobatę kapituły i została uhonorowana...

Agnieszka Reszkowska

Z wyboru nauczycielka. Pasjonatka swojej pracy i zawodu. Absolwentka pedagogiki UMK, studiów podyplomowych edukacji wczesnoszkolnej i  pedagogiki korekcyjno-kompensacyjnej; oraz kursu kwalifikacyjnego z zakresu oligofrenopedagogiki. Wyznaje zasadę: „aby być dobrym nauczycielem należy być...

Małgorzata Koc

Nauczyciel dyplomowany, II stopień specjalizacji zawodowej, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, ekspert komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli, trener programu „Klucz do uczenia się” oraz „Gimnastyki Paluszkowej” G.Dolya.  Absolwentka Wyższej Szkoły...

Małgorzata Kutyła

Nauczyciel dyplomowany z 40 letnim doświadczeniem w pracy zawodowej. 

Oligofrenopedagog, pedagog, terapeuta, neuroterapeuta, arteterapeuta, doradca zawodowy. 
Podstawowe wykształcenie w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Coach, trener, instruktor wielu...

Iwona Błaszkowska

Dyplomowany nauczyciel matematyki i terapeuta specyficznych trudności w uczeniu się matematyki w Toruńskiej Szkole Terapeutycznej, absolwentka Podyplomowego Studium Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej, wykładowca na kursach kwalifikacyjnych, studiach dziennych i podyplomowych oraz różnych...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

W dniu 1.06. Biuro Rekrutacji będzie nieczynne w godz. od 10.00 do 12.00

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
Budynek A, pokój nr 005
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789, +48 539 521 622 +48 664 426 909 +48 538 688 806

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF